Szef "Tygodnika Podhalańskiego" zawiadamia policję: Pogróżki, które otrzymujemy to efekt ataku TVP

Przed weekendem informowaliśmy, że redakcja "Tygodnika Podhalańskiego" otrzymała pogróżki po tym, jak nagłośniła sprzeciw przeciwko przeniesieniu zakopiańskiego sylwestra pod Wielką Krokiew, która graniczy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. - To efekt zmasowanego ataku na nas, przypuszczonego przez telewizję publiczną - powiedział w poniedziałek w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, szef "Tygodnika Podhalańskiego" Jerzy Jurecki. Jurecki dodał też, że zawiadomił już w tej sprawie policję.

Protesty ekologów, pracowników TPN i mieszkańców Zakopanego przeciwko przeniesieniu "Sylwestra Marzeń TVP" z Równi Krupowej na stadion pod Wielką Krokwią zakończyły się sukcesem. TVP w porozumieniu z władzami Zakopanego zrezygnowała z przeniesienia imprezy w miejsce, które bezpośrednio graniczy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Wcześniej jednak, zaangażowana w protest redakcja "Tygodnik Podhalańskiego" otrzymała pogróżki, m.in. zawierające "życzenia", by spotkało ją to, co redakcję magazynu "Charlie Hebdo" (w styczniu 2015 roku w Paryżu doszło do zamachu na siedzibę "Charlie Hebdo", w którym zginęło 12 osób, a 11 zostało rannych). 

>>> Dlaczego sylwester nie powinien odbywać się obok TPN? Zobacz wideo:

Jerzy Jurecki zgłosił sprawę na policję

- Zdecydowanie jest to efekt zmasowanego ataku na nas, przypuszczonego przez Telewizję Publiczną (...). No cóż, są ludzie, którzy reagują bezkrytycznie na to, co pokazuje TVP - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Jurecki. Gazeta szczegółowo opisała, "jak stałem się wrogiem publicznym nr 1" w poniższym materiale:

Szef "Tygodnika Podhalańskiego" dodał, że zgłosił pogróżki z anonimowego maila na policję. - „Wiadomości” muszą zrozumieć, że nie mówią w próżnię. Że mogą w ten sposób uruchomić niebezpieczne instynkty. Chyba, że robią to celowo, a wtedy muszą zdawać sobie sprawę, że to się może skończyć tragicznie - powiedział.

W sprawie wypowiedział się też zarząd małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, który uznał, że Jurecki powinien zostać przeproszony. "Uważamy to za skandaliczne, tym bardziej, że działania redaktora Jureckiego i „Tygodnika Podhalańskiego” w sprawie organizacji Sylwestra 2019 wyrażały i upowszechniały opinie wielu tysięcy ludzi, wszystkich tych, którym dobro Tatr i żyjących w nich zwierząt leży na sercu - czytamy w oświadczeniu.

Więcej o:
Komentarze (120)
Szef "Tygodnika Podhalańskiego" zawiadamia policję: Pogróżki, które otrzymujemy to efekt ataku TVP
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 100 razy 86

  Coraz większy poziom absurdu w Polsce osiągamy. Każdy kto głośno krzyknie "król jest nagi" z automatu staje się wrogiem telewizora rządowego. Bezmyślnie oklaskiwać pomysły pisiorów. Tego typu społeczeństwo się im marzy. Takiego wała!!

 • polakadam

  Oceniono 74 razy 68

  Widziałem te ataki. Funkcjonariusze kurskiego rzucili się na ten tygodnik jak wściekłe psy. I wałkowali temat przez kilka kolejnych dni.
  kurski codziennie udowadnia że można upaść jeszcze niżej. Powinien siedzieć za taką propagandę.

 • agenciputinawon

  Oceniono 76 razy 62

  Ciekawe, dokąd oni będą bezkarni? Szczucie na Adamowicza przyniosło tragiczny skutek, próbują dalej?

 • oloros11

  Oceniono 56 razy 48

  przecież im wprost idzie o wywołanie wojny domowej - to jest właśnie ta wymiana elit o krotrej mówi ich wódz -

 • metaxo

  Oceniono 42 razy 38

  Zjeby z TVPIS będą kiedyś siedzieć.

 • cozano

  Oceniono 39 razy 35

  Jakby się rozchodziło o tęczową aureolę, to już pewnie nawet antyterroryści byliby w akcji, ale zwykłe wzywanie do mordu, odwołujące się do aktu terrorystycznego, to pewnie tylko wygłaszanie swojego poglądu.

 • jan-ru

  Oceniono 38 razy 34

  Zastanawia mnie to co zrobią ci pseudo dziennikarze jak pis przegra wybory,gdzie się schowają.Rydzyk wszystkich nie przyjmie bo by musiał zwolnić dzisiejszych przydupasów.

 • vanad48

  Oceniono 35 razy 29

  Precz z TVP....
  A tak na marginesie warto zapamiętać postbolszewickich propagandzistów PiS;....zero tolerancji dla nich po upadku PiS-komuny !!!! -spośród nich warto wyróżnić ostatnią aktywność Klarenbacha, Trzmiela, Ogórek, Ziemkiewicza, Raczyńskiej -Wainsberg....

  ADRIAN KLARENBACH !
  ANTONI TRZMIEL !
  MICHAŁ RACHOŃ !
  KATARZYNA GÓJSKA-RACHOŃ
  ADRIAN STANKOWSKI !
  RYSZARD GROMADZKI
  SAMUEL PEREIRA !
  JACEK KURSKI
  MAŁGORZATA RACZYŃSKA - WEINSBERG !
  RAFAŁ ZIEMKIEWICZ !
  KRZYSZTOF CZABAŃSKI !
  KRZYSZTOF ZIEMIEC
  TOMASZ SAKIEWICZ !
  ANDRZEJ ROZPŁOCHOWSKI !
  MAREK BOROWSKI
  DANUTA HOLECKA !
  JOANNA LICHOCKA !
  MAREK KRÓL
  ROBERT TEKIELI !
  MAGDALENA OGÓREK !
  MICHAŁ KARNOWSKI
  ANDRZEJ MICHAŁOWSKI !
  TOMASZ TRUSKAWA
  JAN PIETRZAK !
  MARCIN WOLSKI !
  CEZARY GMYZ
  PAWEŁ LISICKI
  JAKUB MACIEJEWSKI
  BRONISŁAW WILDSTEIN
  ANDRZEJ RAFAŁ POTOCKI
  DOROTA ŁOSIEWICZ
  PIOTR NISZTOR
  STANISŁAW JANECKI
  ŁUKASZ WARZECHA
  MAGDALENA WŁOŚNICKA !
  MIŁOSZ MONASTERSKI PAI
  RYSZARD ŻÓŁTANIECKI

 • 12jontek

  Oceniono 33 razy 27

  Niech się tylko trochę pogorszy sytuacja gospodarcza w kraju i zaczną się problemy z utrzymaniem władzy, to dopiero zobaczymy co potrafi ta szczujnia. Propaganda Goebelsa przy tym to będzie mały pikuś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX