Olsztyn. Studentka zwyzywała Ukrainkę: "K***a zajęła mi miejsce". Teraz może być usunięta z uczelni

Studentka medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim udostępniła w internecie nagranie, na którym znieważa Ukrainkę, która podróżowała z nią w pociągu. Kobieta została już zawieszona w prawach studenta, a uczelnia dodatkowo wszczęła wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została również zgłoszona do prokuratury.

O sprawie napisała m.in. olsztyńska "Wyborcza". Studentka medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie udostępniła w internecie nagranie, w którym obraża pochodzącą z Ukrainy dziewczynę, z którą jechała pociągiem. Zdaniem autorki nagrania Ukrainka zajmowała za dużo miejsca w przedziale. - K***a zajęła mi miejsce - to tylko jeden z cytatów, który pojawił się na w większości niecenzuralnym nagraniu.

Studentka zwyzywała Ukrainkę, z którą jechała pociągiem. Uniwersytet wyciągnie wobec niej konsekwencje

Film zyskał duży rozgłos z internecie, a sprawa trafiła nawet do władz uczelni. Mimo tego, że kobieta usunęła już nagranie oraz opublikowała film z przeprosinami, uniwersytet postanowił wyciągnąć wobec studentki konsekwencje:

Odnosząc się do opublikowanej w sieci Internet wypowiedzi jednej z naszych studentek, która w sposób skandaliczny odnosiła się do osób narodowości ukraińskiej, informujemy, że władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie niezwłocznie podjęły działania przewidziane przepisami prawa wobec autorki tej wypowiedzi, zawieszając ją w prawach studenta. Złożono także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, a w Uczelni wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Władze uczelni argumentują swoją reakcję tym, że uniwersytet nie może dawać przyzwolenia na zachowania i wypowiedzi o charakterze rasistowskim lub okazującym pogardę wobec innej płci, narodowości, rasy, wyznania, wieku, światopoglądu, sytuacji materialnej czy orientacji seksualnej. Wydział Lekarski UW-M również złożył prośbę o dyscyplinarne wykreślenie kobiety z listy studentów.

Więcej o:
Komentarze (529)
Olsztyn. Studentka zwyzywała Ukrainkę: "K***a zajęła mi miejsce". Teraz może być usunięta z uczelni
Zaloguj się
 • martha.wise

  Oceniono 192 razy 170

  Obejrzałam oba filmiki. Ten z hejtem i ten z przeprosinami.
  Oba są straszne.
  Przeprosiny fałszywe.

  Tragedią jest, że panienkia ma mentalność dwulatka a inteligencję ameby.
  Zdane egzaminy świadczą o zdolności do zapamiętywania ale nie do refleksji czy przewidywania skutków swoich działań.
  Brak umiejątności przewidywania konsekwencji swoich działań jest wystarczający by skreślić ją z listy studentów medycyny. Chamstwo, rasizm są wtórnymi wadami tego dzieciaka.

 • strange_email

  Oceniono 131 razy 113

  Zaskakujaco pozytywna decyzja uniwersytetu. Brawo! Swoja droga jak tepa dzida trzeba byc, zeby upublicznic nagranie w ktorym wyzywa sie innych ludzi. Tepota oraz bezgraniczne przekonanie o bezkarnosci.

 • awm10

  Oceniono 85 razy 73

  Są wolne miejsca w kamienicy Banasia.
  Ta "studentka" pasuje tam jak ulał.

 • cozano

  Oceniono 76 razy 70

  Co trzeba mieć w głowie, żeby własne chamstwo promować w internecie? Zapatrzyła się w Krychę Pawłowicz?

 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 66

  Gdyby analogiczna sytuacja przydarzyła się naszym rodakom np. w Londynie? Zmieszanie z błotem za samo bycie Polakiem czy Polką? Trzeba myśleć co się robi i ponosić konsekwencje.

 • metaxo

  Oceniono 66 razy 58

  Jeżeli takie odpady teraz zostawać będą lekarzami, to strach będzie chorować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX