Kraków. Protestowali pod oknem papieskim przeciwko Jędraszewskiemu. "Twoja wielka wina", "Precz!"

"Jędraszewski stop", "Twoja bardzo wielka wina", "Precz z Krakowa" - to hasła, które można było przeczytać na transparentach osób protestujących pod oknem papieskim w Krakowie. Domagały się one odwołania metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W tym samym czasie odbył się także różańcowy marsz poparcia dla duchownego. Nie zabrakło na nim polityków -w pierwszym rzędzie szła małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak z PiS.

W niedzielę 24 listopada uczestnicy protestu pod hasłem "Jędraszewski stop" zgromadzili się na krakowskim rynku i przeszli pod siedzibę Kurii Metropolitalnej przy ulicy Franciszkańskiej 3. Tam - pod pod oknem papieskim i przy wejściu do kurii - domagali się odwołania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z funkcji metropolity krakowskiego i reakcji Kościoła na mowę nienawiści. To pokłosie wypowiedzi duchownego, który w sierpniu podczas mszy w Bazylice Mariackiej nazwał członków społeczności LGBT "tęczową zarazą". Jędraszewski w żaden sposób nie odpowiedział za swoje słowa, a w kolejnych wypowiedziach podtrzymywał stanowisko, mówiąc m.in., że "Jezus płakałby na marszach równości"

Kraków. Protestowali przeciwko Jędraszewskiemu. Wśród obrońców Barbara Nowak

Na transparentach uczestników protestu można było przeczytać hasła "Stop nienawiści", "Jędraszewski, twoja wielka wina", "Hipokryzja", "Jędraszewski! Precz z Krakowa!", "Chcemy prawdy, nie kłamstw". Niektórzy mieli też ze sobą tęczowe flagi. 

Przed siedzibą kurii uczestnicy protestu zrównali się z grupą zwolenników arcybiskupa, którzy zorganizowali wiec poparcia dla Jędraszewskiego i odmawiali różaniec, modląc się "w intencji grzeszników". Każda z grup liczyła kilkadziesiąt osób. W pierwszym rzędzie zgromadzenia popierającego Jędraszewskiego szła małopolska kurator oświaty z PiS, Barbara Nowak. W ostatnim czasie "wsławiła się" ona m.in. wypowiedziami, w których zrównywała homoseksualizm z pedofilią i przekonywała, że marzy jej się Polska "wolna od lewactwa zachodniego i rodzimych zaprzańców".

"Protestujemy przeciwko polityce Jędraszewskiego. Pod kurią na Franciszkańskiej spotkaliśmy się z modlącymi się oponentami, którym przewodzi małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Czy to jest rola kuratora? Czy to jest wizja edukacji MEN? Wstyd i hańba!" - napisał jeden z uczestników protestu relacjonujący wydarzenie na Twitterze. 

Jak podaje Interia.pl, w pewnym momencie uczestnicy protestu przeciwko Jędraszewskiemu zwrócili się do grupy odmawiającej różaniec słowami: "Prawdziwa modlitwa jest w sercach, do Boga, a wy używacie modlitwy jako narzędzia do walki", "Jesteście hipokrytami, jesteście obrzydliwi, gwarantujemy, że Jędraszewski skończy w więzieniu, bo my do tego doprowadzimy".

>>> Abp. M. Jędraszewski o „tęczowej zarazie”. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (428)
Kraków. Protestowali pod oknem papieskim przeciwko Jędraszewskiemu. "Twoja wielka wina", "Precz!"
Zaloguj się
 • szabepio

  Oceniono 150 razy 116

  Gdyby jędraszewski był wierzący to chociaż bał by się piekła. To zwykły cham. Okupant. Pieprzyć go.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 128 razy 100

  najbardziej zajebisty argument do obrony zboka to "różańcowy marsz poparcia dla duchownego", tak się zastanawiam co musi spotkać w życiu tzw "polskiego katola" żeby w końcu kopnął jakiegoś wielebnego w dudę? jak długo musi być gwałcone takie katolskie dziecko żeby im się jakiś minimalny instynkt samozachowawczy włączył

 • laik404

  Oceniono 82 razy 66

  Pytanie: ci z różańcami w obronie Jędraszewskiego to jeszcze "homo sapiens", czy to już coś oddzielnego?

 • eva01

  Oceniono 80 razy 60

  Taka to Polska katolicka, że co trzeci Polak chodzi do kościoła. Róbcie tak dalej klerycy to niedługo będzie co czwarty Polak w kościele.

 • js08836

  Oceniono 71 razy 55

  PiS popiera łotra, obrońcy pedofilów w sukienkach. Precz i won !!!

 • pdppdp

  Oceniono 70 razy 52

  Stawiam na to, że karakan szykuje kurator Nowak na Rzecznika Praw Obywatelskich.

 • ooot

  Oceniono 69 razy 51

  opłakane skutki mariażu kościoła i polityki.... tak to się kończy niestety...

 • pobene

  Oceniono 67 razy 49

  Jędraszewski to zwykła szumowina. Mało kto wzbudza we mnie taką odrazę jak Jędraszewski czy Głódź.
  Ale nic to, więcej takich łobuzów a do kościoła będą chodzić tylko głusi i niemi, którzy nie mają pojęcia co prezentuje sobą polska hierarchia.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 58 razy 44

  jądraszewski jest krypto i dlatego tak zażarcie chce udowodnić, że walczy z LGBT.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX