"Tygodnik Podhalański" był przeciwko sylwestrowi TVP. Teraz dostaje pogróżki. "Jesteście wrogami Polaków"

"Jesteście wrogami Polski i Polaków" - napisano w mailu do redakcji "Tygodnika Podhalańskiego". Autor wieści w nim powtórkę z zamachu na redakcję francuskiego magazynu "Charlie Hebdo". Dziennikarze są zdania, że pogróżki są efektem tego, jak przedstawiało ich w ostatnim czasie TVP.

Na początku miesiąca "Tygodnik Podhalański" zainicjował zbiórkę podpisów pod żądaniem, aby TVP zrezygnowała z organizacji sylwestra pod Wielką Krokwią w Zakopanem. W petycji "Stary niedźwiedź mocno śpi" zwrócono uwagę na to, jak potężnym źródłem hałasu może być impreza sylwestrowa. Autorzy tłumaczyli, że wybuchy petard, sztuczne ognie oraz głośna muzyka może nie tylko przestraszyć tatrzańskie zwierzęta, ale też obudzić niektóre z nich z zimowego snu i tym samym skazać je na śmierć.

Teren skoczni może pomieścić nie więcej niż 25 tys. osób. Tymczasem na sylwestrowe koncerty przychodzi w Zakopanem ok. 60 tys. osób. Hałas jaki towarzyszy imprezie sylwestrowej jest nieporównywalnie większy od tego, jaki znamy z imprez sportowych organizowanych na Wielkiej Krokwi. Prosimy władze Zakopanego oraz władze Telewizji Polskiej o odstąpienie od pomysłu organizacji imprezy sylwestrowej w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stary niedźwiedź mocno śpi. Nie obudźmy go

- apelowano w petycji.

 Groźby w mailach do "Tygodnika Podhalańskiego"

TVP w czwartek poinformowało w "Wiadomościach", że zmienia lokalizację imprezy, ale zanim do tego doszło - jak twierdzi "Tygodnika Powszechnego" - główny program informacyjny publicznego nadawcy przedstawiał redakcję "jako wroga publicznego".

"Są już tego niestety pierwsze efekty. Takiego maila dostaliśmy wczoraj wieczorem" - napisano na Twitterze "Tygodnika Podhalańskiego". W mailu czytamy [pisownia oryginalna - red.]:

Jesteście wrogami Polski i Polaków. Szczerze się cieszę na wieści gdy to właśnie u was powtórzy się historia jak w siedzibie tygodnika "Charlie Hebdo"! A to są życzenia Sylwestrowe co wam tak przeszkadzają.

Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"

Przypomnijmy - do zamachu na siedzibę "Charlie Hebdo" w Paryżu doszło w styczniu 2015 roku. Tygodnik satyryczny był na celowniku islamskich radykałów od wielu lat, w związku z publikacją w magazynie karykatury Mahometa. Przed południem 7 stycznia do redakcji weszło dwóch uzbrojonych napastników - braci, obywateli francuskich algierskiego pochodzenia - i zabiło 12 osób, a 11 raniło. Po zamachu na "Charlie Hebdo" doszło jeszcze do kilku powiązanych z nim ataków, w których zginęło jeszcze pięć osób.

>>> Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło:

Więcej o:
Komentarze (176)
"Tygodnik Podhalański" był przeciwko sylwestrowi TVP. Teraz dostaje pogróżki. "Jesteście wrogami Polaków"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 61 razy 51

  Podziękujmy paniczowi z Nowogrodzkiej. Każdy kto ma inne poglądy i inaczej wyobraża sobie rządzenie Polską to wróg i zdrajca. Nie lubisz tureckiego serialu nadawanego w rządowej telewizji i nie oglądasz? Na reedukację. Bo jak nie oglądasz, to pan Kurski nie ma wpływów z reklam przed i po emisji. Czyli żaden patriota z takiego nie-oglądacza!!

 • notremak

  Oceniono 50 razy 46

  Wszelka hołota pewna bezkarności rozzuchwaliła się za pissu i wypełzła z nor.
  To przecież SUWEREN, wyborca pissu!

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 39 razy 37

  Zachowywać adresy tych mściwych, odmóżdżonych pisowkich głupoli. Po zmianie władzy rozliczyć. To nie pierwsze takie przypadki. Kobieta, która zainicjowała zbiórkę, symbolizującą niedokończoną puszkę Adamowicza, została zaatakowana hejtem, ludzie zaszczuci przez TVP za protesty przeciwko tej szczujni, dostawali telefony w miejsach pracy itd. Przykłady można mnożyć. Pis to nie partia, pis to SEKTA AGRESYWNYCH GŁUPOLI.

 • dzaga41

  Oceniono 36 razy 34

  To się suweren zdenerwował
  Przyroda,nic dla nich nie znaczy.Tylko petardy,sztuczne ognie.alkohol.To jest raj

 • cozano

  Oceniono 28 razy 28

  W 99,99% jest to inicjatywa ułomnych na umyśle wolaków, niemniej potraktowałbym ich, ze względu na szafowane groźby, jako regularnych terrorystów, ze wszelkimi konsekwencjami z tego płynącymi.

 • ar.co

  Oceniono 31 razy 27

  Normalnie. Rozjuszony odcięciem od majteczek w kropeczki suweren zieje miłością bliźniego swego. Akurat na Podhalu powinni się przyzwyczaić, i to już dawno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX