Kraśnik. Rozbito gang przemytników ludzi. Przestępcy zarobili 2 miliony euro

Nadbużański Oddział Straży Granicznej rozbił gang, który organizował nielegalnym migrantom możliwość przekroczenia polskiej granicy. Przestępcy umożliwili wjazd do Polski co najmniej 13 tys. osób, zarabiając na tym ponad 2 miliony euro.

Do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która organizowała nielegalną migrację przez polską granicę, doszło w poniedziałek 18 listopada. W trakcie tej akcji funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 17 osób. Szefem działającej na terenie Kraśnika grupy był 62-letni Krzysztof Ł.

Pomagali migrantom przekroczyć polską granicę. Grozi im 12 lat więzienia

Rozbita grupa przestępcza zajmowała się umożliwianiem przekroczenia polskiej granicy osobom z Europy Wschodniej, Azji i Afryki. Nielegalnymi migrantami byli głównie obywatele Ukrainy, Rosji, Turcji, Iranu i Libanu. Gang umożliwiał im przedostanie się do Polski, a następnie do krajów Europy Zachodniej, przede wszystkim Niemiec, Szwecji i Holandii, gdzie nielegalnie podejmowali oni pracę.

Szacuje się, że grupa przestępcza z Kraśnika umożliwiła przekroczenie polskiej granicy co najmniej 13019 osobom. Zyski płynące z tego nielegalnego interesu oszacowano na 2 mln 342 tys. euro. Gang działał w latach 2012-2019. 

Kraśnik. Tymczasowy areszt dla czterech przemytników ludzi

Spośród 17 zatrzymanych osób trzy usłyszały zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałe 14 udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy podejrzani usłyszeli także zarzuty wystawiania dokumentów poświadczających nieprawdę w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, używania takich dokumentów, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy od funkcjonariuszy publicznych oraz organizacji nielegalnego przekraczania granic kraju i ułatwiania cudzoziemcom pobytu wbrew przepisom. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat. 

"W stosunku do 13 podejrzanych prokurator zastosował zakaz opuszczania kraju, dozór Policji i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z organizowaniem cudzoziemcom przekraczania granicy RP, pobytu na terenie kraju oraz wykonywania pracy. Wobec czterech podejrzanych, na wniosek prokuratora Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy" - informuje Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Więcej o:
Komentarze (28)
Kraśnik. Rozbito gang przemytników ludzi. Przestępcy zarobili 2 miliony euro
Zaloguj się
 • kadanka

  Oceniono 10 razy 6

  krasnik to jak nie afery pisowskie, peowskie, koscielne, handel anabolikami to przemyt ludzi. a takie male, bidne, emeryckie miasteczko

 • ignatz

  Oceniono 5 razy 5

  2,3mln euro na 7 lat na 17 osób. Daje średnio 1600 euro miesięcznie. Wow, bajońskie sumy. A odejmując koszty operacyjne, logistykę, amortyzację sprzętu... normalnie królowie podziemia.

 • kukunapniu

  Oceniono 5 razy 5

  2.342.000 / 13.000 = 180 EURO / osobę ... to specjalnie nie jakaś wygórowana cena za nielegalne przekroczenie granicy

 • summer68

  Oceniono 3 razy 3

  Jak to możliwe, że przez siedem lat 13 tys. ludzi nielegalnie przekracza granice Schengen. A to tylko jedna szajka gamoni z Kraśnika. Gdzie jest Straż Graniczna ??? . Pytam się jak to jest możliwe? Oczywiście winnych brak.

 • pat1952

  Oceniono 3 razy 3

  Czy już zabezpieczono mienie przestępców i ich rodzin na 2 miliony plus kary?> czy tylko na parę tysięcy.

 • kocurimysza

  Oceniono 5 razy 3

  TO SA PLOTKI JAK ZWYKLE !, A GDZIE SA PRZYWODCY !!!.

 • ds215

  Oceniono 2 razy 2

  Powinninazwac sie organizacja pomoc na falach i kosic kase jak ci co woza terrorystow z Afryki do Wloch

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX