Konin. Powtórna sekcja zwłok 21-letniego Adama. W mieście dodatkowe patrole policji

Przeprowadzono ponowną sekcję zwłok Adama, który tydzień temu został śmiertelnie postrzelony przez policjanta w Koninie. W czawartek ma miejsce pogrzeb 21-latka. Z tego powodu od wczoraj do miasta zjeżdżają posiłki policji.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", w środę w nocy przeprowadzona została kolejna sekcja zwłok 21-letniego Adama C. - Przeprowadzono ponowną sekcję zwłok celem ustalenia mechanizmu powstania rany postrzałowej, w szczególności odległości oddania strzału, kąta strzału oraz toru lotu pocisku w ciele, co pozwoli odtworzyć przebieg samego zdarzenia - powiedział w rozmowie z dziennikarzami mecenas Jacek Gajlikowski. Sekcja zwłok miała zostać powtórzona na wniosek ojca zmarłego.

Druga sekcja zwłok  i pogrzeb śmiertelnie postrzelonego 21-latka

Jeden z pełnomocników prawnych rodziny przyznał, że po jej wykonaniu rodzina domagała się postawienia zarzutów policjantowi, który śmiertelnie postrzelił 21-latka. Pełnomocnicy wnieśli także o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Od tygodnia policjant przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu, ponieważ wymaga pomocy psychologicznej. 

Sekcja odbyła się na kilkanaście godzin przed dzisiejszym pogrzebem Adama C. Uroczystości rozpoczęły się w czwartek 21 listopada o godzinie 12. O 13 w kościele pw. świętego Wojciecha odbędzie się msza święta, po której 21-latek zostanie pochowany na lokalnym cmentarzu komunalnym. W związku z pogrzebem do Konina zjeżdżają policyjne posiłki z innych miast. Funkcjonariusze obawiają się, że podczas ceremonii pogrzebowych może dojść do protestów podobnych do tych, które odbyły się przed komendą policji w ubiegłą niedzielę. Jak podaje portal lm.pl, na ulicach pojawiły się także armatki wodne.

Adam C. zginął w czwartek 14 listopada po tym, jak został śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Mężczyzna zaczął uciekać podczas próby wylegitymowania go. Według policji funkcjonariusz był zmuszony do użycia broni. Mimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzny nie udało się uratować. Pierwsza sekcja zwłok wykazała, że na ciele mężczyzny znajduje się rana postrzałowa zlokalizowana na wysokości serca. Postępowanie w tej sprawie prowadzi obecnie Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Więcej o:
Komentarze (168)
Konin. Powtórna sekcja zwłok 21-letniego Adama. W mieście dodatkowe patrole policji
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 39 razy 29

  Jakos tym razem powtorna sekcja jest mozliwa.

  A w przypadku "samobojcy" Kosteckiego nie byla mozliwa.

  Wnioski?

 • zdziwiony6

  Oceniono 27 razy 11

  Śmierć tego chłopaka jest tragedią i nic go już do życia nie przywróci. Mam tylko nadzieję, że będzie przestrogą dla innych, że handel "białym proszkiem" to nie jest najlepsza sposób na zarabianie na życie.

 • antikrishti

  Oceniono 14 razy 10

  Dlaczego policjant przyłapany na nielegalnym patrolowaniu miasta i przyglądaniu się transakcji 21-latka z dwoma 15-latkami zaczął uciekać na widok porządnego obywatela Adama Cz.?
  Pewnie miał metę w kieszeniach i gdy Adam Cz. go doganiał, glina odwrócił się i strzelił żeby uniknąć obywatelskiego zatrzymania?
  Adam santo subito próbował bronić się nożyczkami, ale był bez szans w starciu z bezwzględnym, brutalnym, uzbrojonym gliną.

  Wszystkim fałszywie świadczącym na niekorzyść Adama Cz. przypominam, że był szanowanym na ulicy absolwentem Wyższej Szkoły Melanżu i Opie...nia co było jego chlubą na profilu FB.

 • paliwoda2

  Oceniono 10 razy 6

  Postrzał w okolice serca? Policjant strzela a Pan Bóg kule nosi. To powinno być memento, zeby nie uciekać przed policją, bo nie zawsze użycie broni palnej kończy się tylko zranieniem. Życie to nie film kowbojski w którym rewolwerowie trafia z biodra do kilkucentówki w powietrzu.

 • 99venus

  Oceniono 8 razy 6

  "w czwartek ma miejsce pogrzeb" Jak widać nie tylko niejaki Jaki ma problemy z polszczyzną.

 • anders76

  Oceniono 5 razy 5

  No to kto robil pierwsza sekcje jak nie ustalono podstawowych danych kryminalistycznych ?

 • yoric

  Oceniono 5 razy 5

  Ku przestrodze.

 • antikrishti

  Oceniono 5 razy 5

  Ignorant ze mnie, co to jest ta rurka mechaniczna która zepsuła się Julii (18 l.), dziewczynie Adama (21 l.), i którą oferował Sebie (15 l.) w bonusie do atomizera?
  Na jakimś forum wyczytałem "Trishul (używam ok. 2 tygodni - nie narzekam), jest dość tania, można kupić za południową i wschodnią granicą. Ale pamiętaj by nie wwozić do kraju bo nie wolno :p"
  Czemu nie wolno?

 • antikrishti

  Oceniono 5 razy 5

  Ignorant ze mnie, a tu ostatnio tylu to ekspertów od ćpania i dilowania, może ktoś wie czy narkotykiem w liquidzie można jakoś naćpać nieświadomego 15-latka e-papierosem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX