Konin. Przy zastrzelonym 21-latku znaleziono substancję psychoaktywną. RMF: Chodzi o metamfetaminę

Przy ciele 21-latka, który w czwartek w Koninie został śmiertelnie postrzelony przez policjanta, znaleziono "efektywnie działającą substancję psychotropową". Jak podaje RMF FM, chodzi o metamfetaminę.

W środę szef Prokuratury Regionalnej w Łodzi Jarosław Szubert poinformował, że w niewielkim pakunku znalezionym przy zastrzelonym Adamie C. znajdowała się "efektywnie działająca substancja psychotropowa". Śledczy nie podają jednak szczegółowych danych na temat rodzaju tych narkotyków. Dziennikarze RMF FM podają, że chodzi o metamfetaminę.

W poniedziałek mecenas Michał Wąż, pełnomocnik ojca 21-latka, poinformował, że zakończyła się sekcja zwłok, jednak, ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawniła jej wyników. Adwokat przekazał również, że w Prokuratura Okręgowa w Koninie posiada nagrania z monitoringu spółdzielni mieszkaniowej, który zarejestrował to zdarzenie.

W środę podjęto decyzję o tym, że postępowanie w sprawie zastrzelonego Adama C. poprowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi.

21-latek śmiertelnie postrzelony przez policjanta

W czwartek 14 listopada Adam C. został śmiertelnie postrzelony przez policjanta w Koninie. Mężczyzna miał uciekać przed funkcjonariuszami podczas próby zatrzymania. Policjant oddał w stronę 21-latka strzał. Według policjantów, mężczyzna miał próbować zaatakować ich nożyczkami. Zdarzenie wywołało falę protestów przed komendą w Koninie.

Więcej o:
Komentarze (429)
Konin. Przy zastrzelonym 21-latku znaleziono substancję psychoaktywną. RMF: Chodzi o metamfetaminę
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 71 razy 23

  Oczywiscie zaraz sie rozlegna glosy, ze dzialki zostaly podrzucone.
  Bo kazdy policjant nosi przy sobie kilka woreczkow, tak na wszelki wypadek jakby go naszla ochota kogos zastrzelic.

  A ten zastrzelony o tym wiedzial i dlatego uciekal.

 • berek-oberek

  Oceniono 39 razy 21

  Niedawno wrócił z Anglii, miał kochającą narzeczoną, jego ojciec został niedawno pobity, a sam handlował metą. Zapowiada się ciekawie.

 • zdziwiony6

  Oceniono 45 razy 19

  Zauważyłem, że na tym forum łatwo jest być posądzonym o służbę w policji. Wystarczy wyrazić niechęć w stosunku do handlarzy narkotyków.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 54 razy 18

  To dobry chłopak był i mało pił, to dobry chłopak był i mało pił...

 • student_zebrak

  Oceniono 30 razy 14

  Jesli to prawda, to dobrze sie stalo. Nie mam litosci dla handlarzy narkotykami, zwlaszcza krystaliczna metamfetamina.

 • Artur Cybulski

  Oceniono 36 razy 12

  No i co obrońcy dilera, a kto wie może i ćpuna. Nadal będziecie go bronić czy w końcu dotarło do was że ten wasz męczennik był zwykłym dilerem który marnuje dzieciom życie trując ich narkotykami.

 • 2fat

  Oceniono 26 razy 10

  Kiedyś przeprowadzono eksperyment socjologiczno-kryminalistyczny w Lucernie, w Szwajcarii: w wydzielonej dzielnicy policja zaprzestała jakichkolwiek interwencji związanych z handlem narkotykami. Nie trwało to długo, musiano wrócić do przywracania porządku ponieważ handel narkotykami szybko przekształcił się w krwawe walki i egzekucje, nawet pokazali ujęcie z jednej z nich. Gość przystawił po prostu drugiemu pistolet do głowy i bez specjalnych emocji wygarnął. Nie było wyjścia ale to można było przewidzieć. Więc niech gowniarze stulą swoje głupie pyski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX