Bossowie "Pruszkowa" mogą wyjść z aresztu za kaucją. Od 120 do 400 tys. zł

Bossowie mafii pruszkowskiej Andrzej Z. ps. Słowik, Leszek D. ps. Wańka oraz Janusz P. ps. Parasol mogą wyjść z aresztu, jeśli wpłacą poręczenia majątkowe. "Słowik" musiałby zapłacić 400 tys. zł, "Wańka" 200 tys. zł, a "Parasol" - 120 tys. zł.

O tym, że bossowie "Pruszkowa" mogą wyjść z aresztu za kaucją, informuje TVP Info. "Słowik", "Wańka" i "Parasol" zostali oskarżeni m.in. o wyłudzenia podatku VAT, rozboje i handel narkotykami. Oszacowano, że z powodu wyłudzeń VAT na fikcyjnym eksporcie produktów spożywczych, którym zajmowali się oskarżeni, Skarb Państwa stracił prawie 193 miliony zł. 

>>> Policjanci z Gdańska rozbili mafię lekową. 16 zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie ma się toczyć proces przeciwko 50 osobom oskarżonym m.in. o wyłudzenie podatku VAT. 8 listopada sąd pochylił się nad ich wnioskami, w których ubiegają się m.in. o uchylenie aresztu tymczasowego. Pozytywnie rozpatrzono wnioski Jerzego W., Sławomira F. i Filipa F. Sąd uznał także, że w przypadku "Słowika", "Wańki", "Parasola" oraz Krzysztofa O. i Sebastiana W. środek zapobiegawczy może zostać zmieniony z aresztu tymczasowego na poręczenie majątkowe. TVP Info podaje, że we wtorek 19 listopada zespół prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie informował, że kaucja nie została wpłacona.

Bossowie "Pruszkowa" oskarżeni. Zgromadzono 300 tomów z materiałami dowodowymi

"Słowik", "Wańka" i "Parasol" zostali zatrzymani wraz z 11 innymi członkami mafii pruszkowskiej w styczniu 2017 roku. Gdy przestępcy opuścili więzienie, zajęli się przestępstwami gospodarczymi, w tym wyłudzeniami VAT. Z ustaleń śledczych wynika, że "Pruszków" chronił także gang Sebastiana W., który zajmował się fikcyjnym eksportem produktów spożywczych, w tym głównie kawy.

Akt oskarżenia dotyczący przestępczej działalności "Pruszkowa" obejmuje 50 osób i liczy 2222 strony. Materiał dowodowy w tej sprawie zgromadzono w 300 tomach akt i 400 tomach załączników. Według śledczych sprawa dotyczy dwóch grup przestępczych. Jedna z nich działała w latach 2012-2017 i zajmowała się wyłudzeniami VAT. Działalność drugiej przypada na lata 2014-2018. Miała zajmować się ona m.in. rozbojami, handlem narkotykami i podrabianiem dokumentów.

Więcej o:
Komentarze (82)
Bossowie "Pruszkowa" mogą wyjść z aresztu za kaucją. Od 120 do 400 tys. zł
Zaloguj się
 • yuo7leo9

  Oceniono 21 razy 17

  No i dobrze. PiS ma kandydatów na podsekretarzy Ministerstwa Finansów :)))

 • hipo krater

  Oceniono 15 razy 15

  Rąbnęli 193 tyś.to dadzą na Caritas albo na Damę z PiSdziczką.

 • samuel_winchester

  Oceniono 10 razy 10

  Banaś interweniował u prezesa, że mu kolegów zamykają!!

 • meki_majcher

  Oceniono 10 razy 10

  To ma być zrzutka na premie dla Banasia ?

 • miszka_szyfman

  Oceniono 9 razy 9

  Pewnie do kogoś zadzwonili.

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 13 razy 7

  I to jest ta sławna sprawiedliwość PiS , Bandyci będą chadzać na wolności ,świadkowie wyjadą że strachu . DO CZEGO PROWADZISZ KACynski że swą bandycka partia PiS ?.

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 7

  Za dużo zgromadzonego materiału dowodowego, za dużo. Nikomu nie chce się tego czytać.

 • 1moja

  Oceniono 8 razy 6

  Ci bandyci wykleci bywali jako woluntariusze u pani Broszkowej wiec tez im sie nalezy.
  PS. Im wiecej ukradniesz tym mniej dostaniesz a jak zaplacisz kaucje ukradzionymi pieniedzmi to po wyjsciu bedziesz mogl sobie wyjechac dokad chcesz.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX