Telewizja Republika ocenzurowała własny materiał po tym, jak jego bohater okazał się gejem

"Wzruszające! Mężczyzna adoptował dziewczynkę z zespołem Downa, którą wcześniej odrzuciło 30 rodzin" - tak zatytułowany był artykuł opublikowany przez Telewizję Republika. Prawicowi redaktorzy pochylili się nad historią pracującego z niepełnosprawnymi dziećmi Włocha, który adpotowął upośledzoną dziewczynkę. Jednak gdy dziennikarze Republiki zorientowali się, że inspirujący się chrześcijańskim ideałem miłosierdzia Luca Trapanese jest gejem, artykuł zniknął z serwisu.

Artykuł Telewizji Republika nie jest już dostępny pod oryginalnym adresem, ale jego kopię można znaleźć w Internet Archive. Dziennikarze Republiki przytaczają historię Luki Trapanese'a: w wieku 14 lat po stracie przyjaciela, który zachorował na czerniaka, Włoch udał się do Lourdes, gdzie przeszedł przemianę i postanowił wspierać ludzi chorych. Jako dorosły mężczyzna założył stowarzyszenie zajmujące się aktywizacją młodych ludzi z niepełnosprawnościami.

Jak pisze Telewizja Republika, gdy Luka podjął decyzję o tym, że chce adoptować dziecko jako samotny ojciec był w niekorzystniej sytuacji. Jednak dzięki temu, że gotowy był zaopiekować się dzieckiem z niepełnosprawnością lub będącym ofiarą przemocy, sąd przyznał mu opiekę zastępczą nad porzuconą przez matkę dziewczynką z zespołem Downa, której nie chciały adoptować kolejne pary. Po dwóch latach Luka mógł legalnie adoptować dziewczynkę i stał się jej ojcem. Historia wzruszyła redaktorów Republiki. Nie doczytali oni jednak, że Luca Trapanese jest homoseksualny.

>>> Chcesz wiedzieć więcej o adopcji dzieci? Zobacz wideo:

Historia, która poruszyła Włochy

Zanim jego historia pojawiła się w prawicowym serwisie, Luca poruszył serca i sumienie Włochów. 41-letni mężczyzna od czasu pielgrzymki do Laudres swoje życie poświęcił pomocy innym. Jeszcze jako nastolatek pracował jako wolontariusz w Indiach i Afryce, współpracując m.in z Matka Teresą. Od ponad 10 lat prowadzi w Neapolu stowarzyszenie A Ruota Libra Otus. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi z różnymi niepełnosprawnościami poprzez "nawiązywanie kontaktów towarzyskich, rozwijanie talentów raz integracje ze społecznością". Organizacja prowadzi warsztaty rzemieślnicze, wspólny ogród i pasiekę. Choć prowadzona jest przez osoby wykwalifikowane by "stawić czoła cierpieniu i złożonym problemom związanych z niepełnosprawnością", w założeniu ma ono przypominać "wspólnotę rodzinną".

O Luce stało się głośno kiedy adoptował cierpiącą na zespół Downa porzuconą przez matkę dziewczynkę. Jak mówi w wywiadzie dla "Corriere Del Mezzogiorno", jego historia jest wyjątkowa, ponieważ "burzy wiele stereotypów na temat ojcostwa, religii i rodziny". Mężczyzna otwarcie mówiący o swojej homoseksualności wyjaśnia, że "od zawsze chciał być ojcem". Mówi też, że nie bał się adoptować niepełnosprawnego dziecka, a pomysł by to zrobić dojrzewał w nim od dawna. Pytany czy nie obawia się tego, że jego córka dorastać będzie bez matki odpowiada: "Myślę, że Alba będzie szczęśliwym dzieckiem, tak jak ja jestem szczęśliwy dzięki niej. W jej życiu jest wiele punktów odniesienia, poczynając od niani Luizy i jego matki chrzestnej, która jest jednym z moich najlepszych przyjaciół, jak również "babci, wujków i kuzynów".

Luka napisał książkę pt. "Nata per te" (pol. "Urodzona dla Ciebie") i dla wielu Włochów stał się bohaterem. Jego profil w mediach społecznościowych śledzi ponad 100 tys. osób, a jego wspólne zdjęcia z córką - jak piszą dziennikarze Telewizji Republika - "wyciskają łzy".

 
 
Więcej o:
Komentarze (147)
Telewizja Republika ocenzurowała własny materiał po tym, jak jego bohater okazał się gejem
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 108 razy 100

  To co robi ten Włoch to jest prawdziwe chrześcijaństwo. A tp co zrobiła republika jest burackie

 • puuchatek

  Oceniono 80 razy 76

  To, że TV Republika nadała taki materiał nie zrobiwszy odpowiedniego "researchu", to po prostu brak profesjonalizmu (zakładam, że gdyby wiedzieli, że gość jest homoseksualistą, po prostu by o tym nie napisali).

  Ale to, że po fakcie usunęli materiał - to po prostu żenujący poziom hipokryzji i kompletny (pardon) brak jaj.

 • antropoid

  Oceniono 61 razy 53

  Jak powszechnie wiadomo (na polskiej tzw. prawicy) geje nie istnieją - zwłaszcza geje w sutannach.

 • freejazzy

  Oceniono 44 razy 38

  Typowo katolicka moralność. Ważniejsze od tego, jak uczynki świadczą o człowieczeństwie i prawdziwie chrześcijańskiej postawie jest to, co jakiś durny klecha mówi generalizując o całej grupie ludzi (vide: tęczowa zaraza)

 • state77

  Oceniono 40 razy 36

  TV Republiko, znajdź chłopca z ONR lub Młodzieży Weszpolskiej, który chętnie zaadoptuje upośledzone dziecko, najlepiej takie które uciekło sprzed aborcji.

 • eryk2

  Oceniono 34 razy 32

  Miara obłędu Kościoła katolickiego i polskiej prawicy - chrześcijaninem nie jest człowiek, całe życie służący innym i adoptujący niepełnosprawne dziecko... Moja rada do nazioli z TV "Riespublika" - poszukajcie ojca owej dziewczynki, może jest łysym karkiem z waszych mokrych snów, może nawet z Forza Nuova - zróbcie o nim reportaż, jak to po chrześcijańsku spłodził dziecko bez ślubu, a potem porzucił je razem z matką. Będziecie mieli pozytywnego bohatera na waszą miarę.

 • marac

  Oceniono 34 razy 30

  Dla TV Republika geje są OK tylko gdy noszą czarne sukienki, a dzieci zamiast adoptować - gwałcą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX