Kierowca wjechał na rondo pod prąd. Policja w Płocku publikuje nagranie. "Czas na naukę przepisów?"

"Czas na naukę przepisów?" - pyta w komunikacie mazowiecka policja, która analizuje nagranie z monitoringu przy Rondzie Wojska Polskiego w Płocku. Na filmie widzimy rażące łamanie zasad ruchu drogowego. W tym jazdę na rondzie pod prąd.

Na nagraniu widzimy, jak osobowy ford jedzie przez rondo lewym pasem - pod prąd. Kierowca mija się w z kolejką samochodów jadących zgodnie z przepisami, następnie zatrzymuje się przy sygnalizatorze świetlnym i zawraca.

Płock. Na rondzie pod prąd i na czerwonym

Jak informuje mazowiecka policja, funkcjonariusze w lipcu zwrócili się do Straży Miejskiej, by rejestrowała najbardziej rażące i niebezpieczne zachowania kierowców na rondzie Wojska Polskiego w Płocku. Jazda pod prąd to jeden z licznych przypadków łamania przepisów. Po dotychczasowych analizach nagrań z monitoringu policja informuje o 370 wykroczeniach. Na tym samym wideo widzimy kierowcę saaba, który ignoruje czerwone światło. Inny kierowca omija stojący przed nim samochód i również przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

>>> Kierowca forda wjeżdża na rondo pod prąd. Zatrzymuje się i zawraca. Policja pokazuje wideo:

"Niestety takich zachowań na przesłanych do Komendy Miejskiej Policji w Płocku materiałach wideo jest ogrom, co świadczy o całkowitej ignorancji kierowców dla obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Wszyscy Ci kierowcy zostali już ustaleni i ukarani mandatami do 500 zł oraz nałożono na nich punkty karne" - informuje mł. asp. Marta Lewandowska z mazowieckiej policji.

Więcej o:
Komentarze (47)
Kierowca wjechał na rondo pod prąd. Policja w Płocku publikuje nagranie. "Czas na naukę przepisów?"
Zaloguj się
 • jasiof

  Oceniono 29 razy 27

  Polacy z UK wracają

 • milestone

  Oceniono 12 razy 10

  Pani Marto, nie "ignorancji dla przepisów", tylko ignorowania przepisów.

 • kaczkowski12

  Oceniono 24 razy 6

  Nie bronie kierowcy ale filmik niczego nie wyjasnia,nie pokazuje wjazdu na rondo tylko zjazd.
  Niewykluczone, ze organizacja ruchu jest tak niejasna,że wprowadziła w błąd kierowce,który w tym miejscu znalazł sie po raz pierwszy.

 • boo-boo

  Oceniono 7 razy 5

  Wpadł Janusz z UK na weekend i mu się popierdykało.

 • labeo

  Oceniono 5 razy 5

  Jazda pod prąd powinna być karana zabraniem prawa jazdy. kierowcy tacy stwarzają śmiertelne zagrożenie dla innych jadących prawidłowo. Chyba nie ma gorszego wypadku w skutkach niż czołówka.

 • tom_aszek

  Oceniono 5 razy 5

  "nagranie z monitoringu przy Rondzie Wojska Polskiego w Płocku."

  Czy to to rondo było opisywane niedawno na kanale yt Stop Cham jako "Rondo Dzwon"? Jeżeli tak, to już wiemy dlaczego. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX