Kontrola CBA na UMCS w Lublinie. Chodzi o inwestycję wartą 145 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Chodzi o wartą ponad 145 milionów złotych inwestycję Centrum Ecotech-Complex.

Ecotech-Complex to centrum badawcze o powierzchni 11 072 metrów kwadratowych, które powstało przy ul. Głębokiej 39 w Lublinie. Budowa tego obiektu sfinansowana została dzięki funduszom z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt ten jest wspólną inicjatywą pięciu instytucji -  UMCS w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Instytutu Agrofizyki PAN z siedzibą w Lublinie, Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Badania przeprowadzane w Centrum Ecotech-Complex koncentrują się na czterech obszarach: rolnictwie, żywności, ochronie środowiska oraz bio-medycynie.

>>> Siemoniak: Doprowadzono do skrajnego upartyjnienia służb

CBA z kontrolą w UMCS w Lublinie. Placówka ma jedyny w Polsce skaner rezonansu magnetycznego

Na stworzenie Centrum Ecotech-Complex wydano kwotę ponad 145 milionów złotych. 32 mln zł kosztował zakup wysokopolowego skanera rezonansu magnetycznego o indukcyjności pola magnetycznego 7 Tesli do zaawansowanych badań mózgu i obrazowania innych obszarów anatomicznych w obrębie całego ciała. To jedyne tego typu urządzenie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.

Kontrola, którą prowadzi CBA, rozpoczęła się 24 października 2019 roku.

Więcej o:
Komentarze (18)
Kontrola CBA na UMCS w Lublinie. Chodzi o inwestycję wartą 145 mln zł
Zaloguj się
 • norge

  Oceniono 8 razy 8

  A co na to profesor Paruch z UMCS?

 • slon2002

  Oceniono 10 razy 8

  A kiedy będzie kontrola w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie? Kilka lat temu, niejaki Tadeusz Słomka, wówczas Pro-Rektor, podpisał fakturę za zakup gipsu do remontu jednego z obiektów AGH. Objętość dostawy gipsu była większa niż kubatura Auli Głównej w Gmachu Głównym A0.

 • samuel_winchester

  Oceniono 8 razy 8

  przecież prezes będzie tam kolanka prześwietlać!

 • smiki48

  Oceniono 10 razy 8

  dziwnym zbiegiem okoliczności inwestycje finansowane z budżetu, czyli z cudzych pieniędzy są dwu a czasem i więcej razy droższe od takich samych inwestycji finansowanych z własnych środków inwestora.
  Koszt zbudowania m kw tego rodzaju obiektu to maks 5 - 7 tysiecy.

 • niktwazny126

  Oceniono 8 razy 8

  Jakiś nowy kandydat na stanowisko rektora, którego trzeba wynagrodzić za lojalność?

 • yuo7leo9

  Oceniono 5 razy 5

  To teraz rozumiem dupowlazłość rektora UMCS, który niedawno obwieszał medalami tego kretyna Czarnka, wojewody-kibola, neonazia i homofoba

 • ixi77

  Oceniono 5 razy 5

  Donos od konkurencji?

 • qasz

  Oceniono 4 razy 4

  Kontrole nie są tanie. Koszty kontroli muszą się zwrócić.

 • c.t.k

  Oceniono 4 razy 2

  "Z urządzenia korzystają już radiolodzy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Zainteresowani współpracą są też naukowcy m.in. z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Warszawskiej.
  Rezonans kosztował ok. 30 mln zł, czyli jedną piątą tego, ile pochłonęło powstanie całego Ecotech Complex. Do Lublina dotarł z przygodami, bo jego dostawę kilkukrotnie przekładano. Kiedy już miał być wysyłany do Polski, doszło w nim do zwarcia, co oznaczało konieczność przeprowadzenia trwającej kilka miesięcy naprawy."
  "Dziennik Wschodni" 22.08.2016

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX