Chrcynno. Na płytę lotniska spadł samolot i stanął w płomieniach. Dwie osoby nie żyją

Na lotnisku w Chrcynnie koło Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do wypadku wiatrakowca. W jego wyniku zginęły dwie osoby. Na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyczyna katastrofy nie jest  znana.

Do wypadku na lotnisku w Chrcynnie doszło tuż po godzinie 12. Wiatrakowiec, którym podróżowały dwie osoby, spadł na płytę lotniska i stanął w ogniu. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i śmigłowiec LPR.

>>> Dlaczego Boeing składa skrzydła?

Chrcynno. Nie żyją dwie osoby. "Strażacy dogaszali już tylko zgliszcza"

"Gazeta Wyborcza" relacjonowała, że jedna z osób lecących wiatrakowcem trafiła pod opiekę lekarzy w ciężkim stanie, a druga została w płonącej maszynie i prawdopodobnie nie przeżyła wypadku. Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że obie osoby zginęły. Informuje o tym m.in. TVN Warszawa, powołując się na słowa Tomasza Wołoszyna ze straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

- Maszyna spłonęła całkowicie. Na miejscu pracowali strażacy, ale tak naprawdę dogaszali już tylko zgliszcza samolotu - powiedział strażak.

Przyczyny wypadku będzie badać prokurator i Komisja Badania Wypadków Lotniczych. 

Więcej o:
Komentarze (57)
Chrcynno. Na płytę lotniska spadł samolot i stanął w płomieniach. Dwie osoby nie żyją
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  Oceniono 18 razy 12

  Różnica w bezpieczeństwie lotów pomędzy dużym (komercyjnym) lotnictwem a małym (amatorskim) jest znaczna. Pierwsze - jest najbezpieczniejszą formą transportu - ZNACZNIE bezpieczniejszą niż podróż samochodem. Lotnictwo małe, rekreacyjne i sportowe - dokładnie na odwrót.
  O bezpieczeństwie lotnictwa stanowią bardzo ścisłe, naukowe i szczegółowe procedury, za których nieprzestrzeganie piloci czy obsługa - jeśli nie stracą życia - stracą robotę.
  Te procedury wynikają z poprzednik wypadków, zdarzeń i przesłanek - jako wnioski z raportów powypadkowych.
  Niestety Polska w tej dziedzinie jest w świecie lotniczym przykładem zdecydowanie negatywnym, kiedy poprawnie i przez fachowców przeprowadzone śledztwo z poważnego wypadaku zostalo ukryte a opinii publicznej zaprezentowana kompletna lipa i oszustwo na poziomie państwowym - przez samozwańczych 'ekspertów', którzy zgarnęli za to mnóstwo pieniędzy a przywódcy tej szopki - doświadczają nadal nazjwyższych honorów państwowych.

  Nie, nie ma to nic wspólnego z tym akurat nieszczęściem poza faktem, że Polska jest czarną dziurą śledztw powypadkowych.

 • sierrapapa

  Oceniono 13 razy 11

  "Każdy rodzaj latania daje frajdę, ale nic nie zastąpi tego co czujesz wisząc w uprzęży pod lotnią. Nad sobą masz cumulusy, pod sobą 2000 metrów, w uszach lekki szum powietrza i poczucie niesamowitej, całkowitej wolności…".
  Zginął dziś w Chrcynnie jeden z najwybitniejszych polskich pilotów paralotniowych i motolotniowych – a także mistrz świata.
  Niech powyższy cytat z Jego wypowiedzi pozwoli na chwilę refleksji także na tym forum.
  Los jest myśliwym.

  R.I.P.

  sierra

 • cmok_wawelski

  Oceniono 23 razy 11

  No to samolot czy wiatrakowiec (autożyro)?
  Całe szczęście, że nie staropolska 'awionetka'.
  (Tymczasem macierewiczowy WOT czeka na tankietki.)

  Naprawdę w tej redakcji powinniście wysłać jakąś Panią czy Pana na kurs terminologii lotniczej do pobliskiego Aeroklubu.

 • 2pacoraban

  Oceniono 7 razy 7

  nie chcę iść w politykę przy okazji takiej tragedii kilku rodzin, ale czy przypadkiem komisja badania wypadków lotniczych nie jest teraz w rozkładzie personalnym?

 • czarnyminio

  Oceniono 10 razy 6

  Tragedia. A to takie przyjemne i w miarę tanie letadło. Szkoda ludzi.

 • vontomke

  Oceniono 15 razy 5

  Tragedia. Dla dziennikarza plus za nieużycie "awionetka". A jak już będziecie pisać o awionetkach to proszę o konsekwencję i w dziale moto piszcie o automobilach.

 • acototak

  Oceniono 7 razy 5

  Jeśli już, to koło Nasielska, a nie NDM

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 7 razy -3

  E tam dziwne zabawy katopolactwa - spieszy im sie do ichniego nieba czy co? - chcacemu nie dzieje sie krzywda, zycie to niebezpieczna choroba - poszli w pis-du...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX