Sprawy śmierci 21-latka postrzelonego w Koninie nie zbada tamtejsza prokuratura. Śledztwo przeniesiono

To Prokuratura Regionalna w Łodzi, a nie w Koninie będzie badać sprawę śmierci 21-latka, którego postrzelił w czwartek policjant. Dochodzenie zostało przeniesione - poinformowała media rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Tego domagali się wcześniej bliscy ofiary.

W czwartek 14 listopada 21-letni Adam C. został śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Do tragedii doszło ok. godz. 10 rano. Funkcjonariusze policji chcieli wylegitymować trzy osoby - dwóch 15-latków i 21-latka. Wtedy mediów najstarszy z nich miał zacząć uciekać. Policja twierdzi, że konieczne było użycie broni - Adam C. miał wyciągnąć nożyczki, którymi chciał zaatakować policjanta. Mimo reanimacji nie udało się uratować postrzelonego mężczyzny. Policja podała też, że przy 21-latku znaleziono woreczek z białym proszkiem. Śledztwo w sprawie jego śmierci zostało wszczęte w piątek przez Prokuraturę Okręgową w Koninie.

Sprawę śmierci 21-latka postrzelonego w Koninie przeniesiono do innej prokuratury 

Michał Wąż, adwokat rodziny ofiary poinformował w sobotę, że bliscy mężczyzny domagają się wyłączenia Prokuratury Okręgowej w Koninie z prowadzenia sprawy i przekazania jej do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

W poniedziałek rzecznik Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik, podała do informacji publicznej, że śledztwo faktycznie zostało przeniesione, ale do Prokuratury Okręgowej w Łodzi - donosi RMF FM.

Na potrzeby zachowania obiektywizmu w toczącym się postępowaniu, śledztwo dotyczące użycia broni palnej przez funkcjonariusza policji podczas interwencji w Koninie zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Łodzi

- powiedziała na konferencji.

Pełnomocnik rodziny 21-latka stwierdził, że w chwili zdarzenia "padł tylko jeden strzał" i "nie było strzału ostrzegawczego". W sobotę krótkie oświadczenie wygłosił też ojciec 21-latka, który stwierdził, że syn "nie miał żadnych problemów z prawem".

Więcej o:
Komentarze (51)
Sprawę śmierci 21-latka postrzelonego w Koninie zbada prokuratura w Łodzi. Śledztwo przeniesiono
Zaloguj się
 • 100-lec

  Oceniono 17 razy 9

  wystarczyło pokazać opinii publicznej nagranie z monitoringu i uciąć wszelkie spekulacje w zarodku, no chyba że jednak policjant to morderca....

 • cozano

  Oceniono 17 razy 9

  Trzeba przyznać że, delikatnie mówiąc, jak na razie śledztwo jest prowadzone dosyć chaotycznie. Przyznam, że nawet we mnie zaczyna wzbudzać wątpliwości co do postępowania policji.

 • psyhodelic

  Oceniono 6 razy 4

  Postrzelony to jest autor tego artykułu. Chłopak został zastrzelony!

 • leoleo

  Oceniono 6 razy 4

  a gdzie, ku..., służbowe kamery, właczone w czasie służby?

 • wektor321

  Oceniono 8 razy 4

  Śledztwo nic nie wykaże, i prokuratura umorzy postępowanie taki będzie koniec. taka prokuratorska ściema ręka rękę myje.

 • maaac

  Oceniono 10 razy 4

  Wczoraj któryś z obrońców Policji przekonywał mnie, że takie przenoszenie śledztwa to standard. jak widać dziś mylił się albo celowo kłamał.

 • kat_na_lemingi

  Oceniono 27 razy 3

  Strzelić w plecy małolata w obronie własnej - to jest wyczyn na skalę światową ;)

 • m4t

  Oceniono 4 razy 2

  Nożyczkami atakuje się uciekając od ofiary... wg tamtejszej policji

 • stanislaw_ziaja

  0

  milicyjny morderca tchórz uciekł do szpitala a powinien trafić do więzienia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX