Płock. Policja zatrzymała kierowcę, który prawie potrącił dwójkę dzieci na pasach

Policja zatrzymała kierowcę, który rozpędzonym autem wjechał na przejście dla pieszych o kilkadziesiąt centymetrów mijając dwójkę dzieci. 28-letni obywatel Ukrainy przyznał się do popełnionego wykroczenia.

Jak podaje "Wyborcza" policjantom udało się zatrzymać kierowcę w ciągu doby od przyjęcia zgłoszenia. Funkcjonariusze zabrali mężczyźnie prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie 28-latka. Za popełnione wykroczenie grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna w wysokości do nawet pięciu tysięcy złotych. 28-letni obywatel Ukrainy przyznał się do winy.

Policja zatrzymała kierowcę, który o mało nie potrącił dwóch dziewczynek na przejściu dla pieszych w Płocku

- Policjanci podjęli zdecydowane działania, by jak najszybciej zatrzymać pirata drogowego, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia uczestników ruchu drogowego. Choć droga do ustalenia danych kierującego tym pojazdem nie była prosta, policjanci krok po kroku analizowali historię pojazdu i docierali do ewentualnych jego właścicieli. Determinacja mundurowych doprowadziła do ustalenia kierującego - powiedziała rzeczniczka płockiej policji Marta Lewandowska.

Nagranie pokazujące niebezpieczną sytuację zostało udostępnione przez stronę komunikacji miejskiej w Płocku. Na filmie widać, jak dwie dziewczynki jadące na rolkach wjeżdżają na przejście dla pieszych. Dzieci wjechały na nie dopiero wtedy, gdy przed pasami zatrzymał się kierowca autobusu. Ostrożności nie zachował jednak jadący lewym pasem kierowca samochodu osobowego, który z dużą prędkością wjeżdża na pasy o kilkadziesiąt centymetrów mijając dziewczynki. 

>> Policjanci z Pomorza udostępnili materiały pokazujące agresję na polskich drogach. Nagrania opublikowano w ramach kampanii "Stop agresji drogowej". >>

Więcej o:
Komentarze (147)
Płock. Policja zatrzymała kierowcę, który prawie potrącił dwójkę dzieci na pasach
Zaloguj się
 • mateusztt

  Oceniono 32 razy 16

  Ojej ! znikły komentarze o sukcesie sądowym red Najsztuba. Ale nie dziwmy się, bo były one niewłaściwe :p

 • tonz2

  Oceniono 30 razy 12

  Niech kierowca weźmie tego samego adwokata do Najsztub. Bez prawa jazdy, niesprawnym samochodem staranować kobietę i być uniewinnionym to jest wyczyn. W dodatku baba została upomniana, żeby uważała na samochody bo to ona pewnie potrąciła samochód Najsztuba. Się pytam ile sędzia wziął, żeby taki wyrok wydać

 • franiux

  Oceniono 26 razy 12

  Kiedy w końcu będzie prawo że pieszy ZAWSZE ma pierwszeństwo ? Tak jak w cywilizowanych krajach. A za takie coś to powinno być 10000 zł kary.

 • supertiumacz

  Oceniono 19 razy 11

  "potrącił przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę",
  "Auto nie miało aktualnych badań technicznych",
  "nie miał prawa jazdy. "

  Wiem, że można zawinić bardziej, np. goniąc samochodem staruszkę po chodniku i wydzierając się przy tym "Zabiję cię!", ale i tak czegoś tu nie rozumiem. Pasy, badania, prawko... No nie rozumiem.

 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 26 razy 10

  O, można komentować. Znaczy nie Najsztub.

 • wlkp88

  Oceniono 9 razy 9

  Ja pierdziele mijajac autobus bez pewnosci ze nikt nie wyjdzie za niego z taka predkoscia czubek.Autobus mogl zaslonic znak przejscia ludzi przed nim ale pasy sa namalowane i mijanie stojacego autobusu nie odbywa sie z taka predkoscia

 • niewidzesensu

  Oceniono 17 razy 7

  Gdyby był celebrytą to sąd raz-dwa by go uniewinnił i przeprosił za niedogodności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX