Konin. Ojciec zastrzelonego 21-latka apeluje do protestujących: "Uszanujcie śmierć mojego syna"

W czwartek 21-letni Adam C. został śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Kilka dni później w Koninie odbyły się protesty, które szybko przerodziły się w zamieszki z policją. Ojciec ofiary zaapelował do wszystkich o zachowanie spokoju w sprawie śmierci jego syna. - To, co robicie, naprawdę przeszkadza - powiedział podczas konferencji prasowej.

W niedzielę 17 listopada przed komendą policji w Koninie protestowało kilkadziesiąt osób. Zgromadzeni wznosili wulgarne okrzyki, później zaczęli też obrzucać policjantów kamieniami i butelkami. W wyniku zamieszek rannych zostało trzech policjantów, a w związku z tymi wydarzeniami zatrzymanych zostało siedem osób: cztery z nich to nieletni, a pozostali to mężczyźni w wieku 18, 23 i 27 lat. Zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

Konin. Ojciec postrzelonego 21-latka apeluje o spokój: "To co robicie naprawdę przeszkadza"

Następnego dnia podczas konferencji prasowej apel do uczestników protestu skierował ojciec 21-latka śmiertelnie postrzelonego przez policjanta. - Chciałbym prosić wszystkich w imieniu swoim i syna, żebyście nic nie robili, żebyście uszanowali śmierć mojego syna. To, co robicie, naprawdę przeszkadza i dla dobra syna proszę: skończcie z tym - powiedział cytowany przez TVN24 ojciec Adama C.

14 listopada 21-letni Adam C. został śmiertelnie postrzelony podczas próby zatrzymania w Koninie. W piątek przeprowadzona została sekcja zwłok mężczyzny, jednak na jej wyniki trzeba jednak poczekać. Na razie śledczy zbierają materiał dowodowy: przesłuchany został drugi z policjantów patrolu, świadkowe zdarzenia oraz zabezpieczone zostały nagrania z kamer monitoringu, które mają pokazywać przebieg całego zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Koninie. 

Więcej o:
Komentarze (212)
Konin. Ojciec postrzelonego 21-latka apeluje do protestujących: "Uszanujcie śmierć mojego syna"
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 41 razy 27

  W Polsce nastały dobre czasy dla bandytów
  którzy teraz spotykają się z najwyższymi urzędnikami państwa polskiego

 • cezar85

  Oceniono 36 razy 26

  Nie jestem za polską policją, ale za tymi debilami nie jestem podwójnie

 • sabaton128

  Oceniono 35 razy 23

  Zobaczcie kto tak walczy z policją - sami psuedopatricio, najwieksza hołota w niby-patriotycznych ubraniach. Zamiast dbać o rozwój kraju, to tylko chlają, chodza na mecze i robią rozróby. Gdyby nie wy, to bysmy mogli być w czołówce Europy.

 • sacc77

  Oceniono 29 razy 19

  Sebixy wqrwione bo policja odstrzeliła im dealea i nie mają skąd brać towaru?

 • heimdallr

  Oceniono 24 razy 18

  Apelowanie można sobie w buty wsadzić. Tym gościom chodzi tylko o zadymę, zawsze i wszędzie. Pretekst w ogóle nie ma znaczenia.

 • aqua7x

  Oceniono 41 razy 15

  no zobacz... dilera im zabili... i zrodelko wyschlo....

 • kataryniarski

  Oceniono 24 razy 14

  Oczywiście z krawężnikami tłukom się luje wyklęci?

  Standard.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX