Marcelina Zawisza o 30-krotności. "Lewica nie poszła do Sejmu, by z zasady odrzucać wszystkie projekty PiS-u"

- Mamy taki problem w Polsce, że bogaci wypisują się z systemu - przekonywała Marcelina Zawisza w rozmowie z Jackiem Gądkiem w poranku Gazeta.pl. Posłanka partii Razem zaznaczyła, że choć "lewica nie poszła do Sejmu, by z zasady odrzucać wszystkie projekty PiS-u", projekt dot. zniesienia 30-krotności ZUS "wymaga zmian" i powinien zostać poddany konsultacjom.

W poniedziałek Lewica ma podjąć decyzję ws. głosowania dotyczącego zniesienia limitu 30-krotności ZUS. To czy zdecyduje się głosować za projektem PiS może okazać się kluczowe dla jego przyjęcia, ponieważ plan zniesienia limitu od początku krytykowany jest przez środowisko Jarosława Gowina. Zdania ws. projektu PiS są na Lewicy podzielone. Razem i Wiosna są bardziej otwarte na dyskusję, a SLD bardziej sceptyczne.

Scenariusz, w którym Lewica popiera projekt PiS rozsierdził część polityków opozycji. Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że jeśli lewica zagłosuje za ustawą PiS, będzie to oznaczało, że "są nic niewarci". Lewicowi posłowie zażądali przeprosin.

Marcelina Zawisza jest pierwszą wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Lewicy. 

Więcej o:
Komentarze (85)
Marcelina Zawisza o 30-krotności. "Lewica nie poszła do Sejmu, by z zasady odrzucać wszystkie projekty PiS-u"
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 14 razy 12

  Zwiększenie składek o jednoczesne ustalenie górnej granicy emerytury tak, by te składki przepadały, to już samo w sobie wyjątkowe ku...two. Zrobienie tego w interesie ratowania pisowskiego budżetu, to z kolei debilizm. Czy pani Zawisza chce zacząć posłowanie od zrobienia z siebie sku...onej debilki?

 • partia

  Oceniono 10 razy 8

  Jaki jest cel tego myku ze składką emerytalną? Jakaś "sprawiedliwość spoleczna"? Nie! Chodzi o wyduszenie szmalu na polityczną korupcję ktorej celem jest conajmniej przedłużyć w czasie trwanie dyktatury tow. Balbiny. To oczywiście program minimum. A celem głównym jest utrzymanie poparcia aż do momentu, kiedy już nie będzie ani sądownictwa, ani wolnej prasy i Balbina będzie mógł Polaków chwycic za morde bez ogladania się na nic. Tak więc lewicja, popierając ten czy inny projekt pisu popiera wprowadzenie totalitaryzmu. Bo wszystkie projekty pisu maja ten jeden cel. Czyli m-moiselle Zawisza dołączyła do grona pożytecznych idiotów Balbiny. Nie ma dobrych czy neutralnych układów z bandytami.

 • dugma134

  Oceniono 12 razy 8

  Odbieranie majątku już przerabialiśmy - w PRL. Pani Marcelino, proszę spytać starszych kolegów, jak to się skończyło.

 • indan

  Oceniono 12 razy 8

  Nie należy wierzyć temu złodziejskiemu rządowi, najlepiej ukrywać swoje dochody, i w żadnym przypadku odkładać w jakimkolwiek oficjalnym systemie emerytalnym, bo zawsze może się zjawić jakiś Janosik albo inny Robin, i chcieć mi te pieniądze ukraść.

 • sstepniewski

  Oceniono 13 razy 7

  Poglady p. Zawiszy bardzo przypominaja dawne tezy Lenina o "sprawiedliwosci spolecznej". Dziwne, ze nie wspomniala, ze mamy przeciez takie same zoladki....

 • sstepniewski

  Oceniono 11 razy 7

  Pani Zawisza jest jeszcze bardzo glupiutka. Nie rozumie istoty problemu. Skladka rentowa to nie jest podatek ani kara finansowa liczona od dochodu, tylko rodzaj ubezpieczenia. Nie ubezpiecza sie domu wartego 100 tys. zl na milion - Zreszta tego typu ograniczenia wysokosci skladki obowiazuja w innych krajach - przykladowo w Niemczech obecnie obowiazujaca granica to 6700 euro - zarobki powyzej tej granicy nie podlegaja oskladkowaniu. (dotyczy oczywiscie tylko osob zatrudnionych na etacie).

 • andrzej2310

  Oceniono 14 razy 6

  Wreszcie długo oczekiwany sojusz marksistów i narodowców! Brawo Pani Marcelinko!

 • apollo1966

  Oceniono 6 razy 6

  Dziwią się komentatorki i komentatorzy, co "ta dziewczyna robi w Sejmie", piszą, że "nie na taką lewicę głosowali", a przecież to, o czym ona mówi, Lewica miała zapisane w swoim programie wyborczym. Trzeba było go przeczytać, a nie głosować na własne marzenia. A co ona robi w Sejmie? Realizuje program, działa na rzecz grupy, którą chce reprezentować. Lewica reprezentuje interesy pracowników najemnych. Tak jak PiS interesy prezesa, PO klasy średniej, PSL wsi, Konfederacja idiotów. Polityka to gra interesów, a tezę, że chodzi w niej o dobro ogółu należy między bajki włożyć. Z jednym wyjątkiem - każda partia, która dojdzie do władzy zaczyna reprezentować interesy wielkiego kapitału, który rządzi światem. Nawet PiS to teraz robi, a kiedy kryzys powróci, to zobaczymy, jak bardzo PiS z wielkim kapitałem jeszcze bardziej się polubi.

 • kocanka1954

  Oceniono 12 razy 6

  Droga Pani z Lewicy! Czy perfidne okradanie z pieniędzy ludzi wykształconych jest według Pani "sprawiedliwością społeczną"? A jak ma się to do tego, że Lewica poprze ten projekt PiSu, jeżeli ten uwzględni w ustawie poprawkę Lewicy o maksymalnej emeryturze? Czyli ludzie będą płacić niebotyczne składki do ZUS, a emerytury dostaną tyle ile będzie przewidywać ustawa? Będą płacić po kilka tysięcy złotych miesięcznie, a dostaną maksymalną emeryturę 5 tys. zł, a według placonych składek powinni dostać np. 100 tys.zl emerytury. Co z resztą czyli 95 tysiącami złotych? Chcecie zalegalizować państwowe złodziejstwo? Wstyd mi za Was.Ledwo po niebycie weszliscie do Sejmu i uważajcie może to być Wasza ostatnia kadencja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX