Śmierć 21-latka w Koninie. Protest przed komendą policji, w ruch poszły kamienie i butelki

Przed komendą policji w Koninie w niedzielę po południu zebrało się kilkadziesiąt osób w związku ze śmiercią 21-latka, który został postrzelony przez policjanta. Protestujący rzucali butelkami i kamieniami, a także krzyczeli "mordercy".

Jak informuje portal Lm.pl, protest rozpoczął się około godziny 17. Komendę policji w Koninie otoczył kordon uzbrojonych w kaski i tarcze funkcjonariuszy. Pod adresem policjantów padło wiele wulgaryzmów, w tym okrzyki "Zawsze i wszędzie, policja j****a będzie". Niektórzy zgromadzeni kopali mundurowych w tarcze. Protest trwał kilkadziesiąt minut. Krótko po godzinie 18 demonstrujący rozeszli się w wyniku działań policji. Mundurowi po naruszeniu nietykalności cielesnej kilku funkcjonariuszy oddali strzały ostrzegawcze, co spowodowało zakończenie protestu.

Podczas starć rannych zostało dwóch policjantów. Zatrzymano trzy osoby, jedna z nich jest niepełnoletnia.

Jak informuje poznańska "Gazeta Wyborcza", protestujący przyszli przed komendę bezpośrednio z miejsca tragedii. Zebrani zapalili znicze i wspominali zmarłego 21-letniego Adama, który został śmiertelnie postrzelony przez policjanta.

Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory. Zobacz nasze wideo:

Konin. 21-latek postrzelony przez policjanta

W czwartek około godziny 10 w Koninie funkcjonariusze policji chcieli wylegitymować trzy osoby - dwóch 15-latków i 21-latka. Najstarszy z nich jednak zamiast poddać się kontroli, zaczął uciekać. Zdaniem policji konieczne było użycie broni, gdyż Adam C. miał wyciągnąć nożyczki, którymi chciał zaatakować policjanta. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Policja podała też, że przy 21-latku znaleziono woreczek z białym proszkiem.

Więcej o:
Komentarze (160)
Śmierć 21-latka w Koninie. Protest przed komendą policji, w ruch poszły kamienie i butelki
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 39 razy 19

  nie wiem czy wersja policji w sprawie śmierci tego 21-latka jest prawdziwa czy nie, niech się tym zajmie prokuratura... ale niechby ktoś w jakiej Francji czy innym USA spróbował obrzucić komendę policji butelkami, kopać funkcjonariusza na służbie czy chociaż na niego bluzgać to by na własnych nogach, spokojnie do chałupy nie wrócił - gwarantuje wam to

 • maaac

  Oceniono 18 razy 12

  Dla przypomnienia:
  www.tvn24.pI/wroclaw,44/wroclaw-24-skazanych-za-udzial-w-zamieszkach-po-smierci-stachowiaka,915808.html
  Cóż zamieszki to jedno, kim był zastrzelony to drugie, a sam fakt zastrzelenia czy był samoobroną czy zabójstwem to trzecie. Tego nie można mieszać. Nawet największy diler i lump nie daje prawa Policji do zabicia go z zimną krwią. Także tłumaczenie "że to był diler" NIC nie znaczy w kontekście oceny do czego tam doszło.
  Stachowiak aniołkiem nie był. Ale gdyby w Polsce prawo było prawem a nie pałką w rękach Prawa i Sprawiedliwości ci Policjanci by siedzieli co najmniej za zabójstwo jak nie za morderstwo.

  Z drugiej strony nawet jak zabili z zimną krwią póki jest to wydarzenie jednostkowe nie powinno dochodzić do zamieszek. Gdyby jednak Policjanci zaczęli regularnie mordować to sorry - prawo już przestaje cokolwiek w państwie znaczyć i nie mam nic przeciwko temu by traktować taką policje jak Gestapowców przez AK skoro niczym się od nich nie różnią (jak się oczywiście nie różnią - dla tych co mają z czytaniem problem).

  Jeżeli Policja chce by Polacy ich szanowali. Bo nie chodzi tu o męty od CHWDP ale i obywateli którzy z Policja zatargu nie mieli i nie chcieli by mieć - powinni zrobić wszystko by udowodnić, że śledztwo było przeprowadzone z należytą starannością a jeżeli ktoś był winny zostanie ukarany. Pierwszy krok w tym kierunku - śledztwo i prokuratura spoza Konina.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 8 razy 8

  Suwerenie, i ty przeciw władzy ludowej?!

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 19 razy 7

  Wina Kaczyńskiego ;-)
  Morawiecki, matole, twój rząd obaaaalą patole! ;-)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 6 razy 6

  A potem za kilka lat IPN uzna to za zbrodnię komunistyczną a kulsonom odbierze emerytury :-)

 • polimol

  Oceniono 22 razy 6

  Gdyby nie Policja mendy handlarze prochów szlajali by się jak robactwo i to trzeba tępić.!!!

 • hen-live

  Oceniono 14 razy 6

  Jedyny + tej śmierci to że nie będzie 21 latek truł i uzależniał od narkotyków dzieciaków szkolnych.

 • remo29

  Oceniono 12 razy 6

  Ale o co chodzi? Głosowali na partię, dzięki której z policji spierydolili wszyscy, którzy mieli odrobinę oleju w głowie, a na ich miejsce przyszły kulsony z łapanki i pociotki partyjnych Misiewiczów, więc do kogo pretensje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX