Pijany wtargnął na teren Majdanka, wybił szybę w wieży strażniczej i zasnął. Usłyszał zarzuty

34-latek ze Świdnika, który - będąc pod wpływem alkoholu - wtargnął w czwartek wieczorem na teren byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, usłyszał zarzuty.

Jak powiedział Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, podejrzany w czwartek po godzinie 17 wtargnął na teren byłego obozu koncentracyjnego i zdewastował obiekt w Państwowym Muzeum na Majdanku.

Obozy zagłady. Miejsca kaźni, o których nie powinniśmy zapominać. Zobacz nasze wideo:

Pijany wtargnął na teren Majdanka i zasnął. Usłyszał zarzuty

34-latek wybił okno wieżyczki strażniczej na terenie byłego obozu w Majdanku i w niej zasnął. Ochrona muzeum zadzwoniła na policję, gdyż 34-latek nie chciał opuścić wieży. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie trafił do izby wytrzeźwień. Miał prawie trzy promile alkoholu we krwi.

Dopiero w sobotę 34-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty między innymi znieważenia oraz uszkodzenia zabytku. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji. Trwa także ustalanie wysokości strat, jakich dokonał 34-latek.

Więcej o:
Komentarze (67)
Pijany wtargnął na teren Majdanka, wybił szybę w wieży strażniczej i zasnął. Usłyszał zarzuty
Zaloguj się
 • tygrysio_misio

  Oceniono 9 razy 7

  Był pijany... po pijaku robi się głupoty, których potem się wstydzi.

  Są za to tacy, którzy na trzeźwo marzą po łóżkach, na których spali więźniowie. Tego nie potrafię zrozumieć.

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 7

  PIJANY , z lubelskiego , toć to betonowy elektorat PiS-u - wszystko w temacie .

 • probono1210

  Oceniono 11 razy 5

  Moze dozywocie za wybicie szyby i spanie na wartowni?
  Ciekawy jest kodes prawny!

 • heraldek

  Oceniono 11 razy 5

  8 lat za zbicie szyby w wartowni... za zabojstwo pieszego na pasach tyle nie daja....

 • zgr-edo

  Oceniono 8 razy 4

  Po pijanemu robi się różne głupoty. Jak można znieważyć zabytek ? Wykroczenie staje się newsem na cały kraj. Dostanie mandat , pokryje koszty i po sprawie. Drugi raz tam nie polezie. To jakaś ogólnopolska szajba. Mój dziadek w czasie wojny został z Cżestochowy wywieziony do Majdanka. Tam zginął z rąk żydowskiego więźnia. Żyd miał do wyboru albo własne życie, albo zabicie dziadka. Wybrał życie, co ciekawe przetrwał okupację.
  Niestety, też był z Czestochowy i został rozpoznany . Został zabity. Teren obozu Majdanek to miejsce przeklęte. Powinno być zlikwidowane. Powinien tam być park i ewntualnie izba pamięci . Rzygam już tą martyrologią i tym ciągłym lamentem bez wyciągania wniosków z przeszłości , aby więcej do takich tragicznych zdarzeń nie dochodziło.

 • m.godwin

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro usłyszał, to bardzo mocno nie spał.

 • brytnej

  Oceniono 3 razy 3

  Wolska to wyjątkowy kraj, w którym da się znieważyć przedmioty albo obrazić uczucia.

 • envol

  Oceniono 3 razy 3

  No tak, Polska Wschodnia i jej duchowa kultura życia, współżycia i spożywania. Na potwierdzenie cytat z najnowszej książki Pawła Reszki "Płuczki": (...) Ona: - Czy chodzenie tam to był grzech? Jak one już były martwe a tu bida była, to nie jest grzech. Tak se myślę. A pan myśli, że to był grzech, rąbać te ciała, szukać tam grosza jakiegoś?
  To nie były incydenty, ale proceder, który - niemal na masową skalę - trwał przez lata. Na terenie byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar mieszkańcy pobliskich wsi – mężczyźni, kobiety i dzieci - prowadzili wykopki w poszukiwaniu „żydowskiego złota”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX