AP o "pierwszym Polaku bez wizy" TVP: wyśmiany, gdy okazało się, że był nim pracownik stacji

W agencji Associated Press pojawiła się depesza na temat materiału TVP o "pierwszym Polaku bez wizy w USA". Poinformowano w niej, że został on "wyśmiany". Depesza ukazała się m.in. na stronach internetowych "The Washington Post" oraz "New York Times".

- Materiał polskiej telewizji publicznej o "emocjonującej" i "historycznej" pierwszej podróży polskiego obywatela do Stanów Zjednoczonych bez konieczności posiadania wizy został wyśmiany, gdy widzowie zauważyli, że podróżnym był jeden z pracowników stacji - czytamy w depeszy AP. Znalazła się w niej także informacja, że Telewizja Publiczna jest wykorzystywana przez PiS do "trąbienia o sukcesach partii", a właśnie za jeden z nich zostało uznane przystąpienie Polski do programu bezwizowego.

TVP zaprzeczyło, że materiał był zmanipulowany, nazywając sugestie o ustawce fake newsem oraz tłumacząc, że chciało pokazać widzom, w jaki sposób podróżować bez wiz do USA

- czytamy.

Associated Press wspomniało także o krytyce, jaka spadła na Andrzeja Dudę za to, że oficjalną informację o przystąpieniu Polski do programu bezwizowego przekazał 11 listopada, stojąc ramię w ramię z ambasador USA Georgette Mosbacher. Prezydent złamał w ten sposób protokół dyplomatyczny, zgodnie z którym głowa państwa nie powinna pojawiać się na wspólnych konferencjach z ambasadorami.

Materiał TVP o "pierwszym Polaku bez wizy"

W poniedziałek i wtorek w "Wiadomościach" TVP ukazały się materiały o zniesieniu wiz do USA. Okazało się, że ich bohaterem jest Marcin Bakalarski, były rzecznik PiS w Łowiczu oraz były asystent polityków tej partii: senatora Przemysława Błaszczyka oraz posła Marka Matuszewskiego. Następnie wyszło na jaw, że Bakalarski jest także pracownikiem Telewizji Publicznej. W żadnym z obydwu materiałów nie wspomniano o tym fakcie.

Więcej o:
Komentarze (387)
AP o "pierwszym Polaku bez wizy" TVP: wyśmiany, gdy okazało się, że był nim pracownik stacji
Zaloguj się
 • nemecpiotr

  Oceniono 172 razy 154

  złamali prawo imigracyjne. Facet na turystycznej wizie PRACOWAL w USA bez pozwilenia dla TVP info. Mozna to zglosc do ICE jak przestepstwo i facet kolejnym razem wroci z granicy. TO przestepstwo

 • taroudant

  Oceniono 151 razy 137

  W Europie już dawno wszyscy wiedzą, że pisowiec=debil.
  Teraz dobra nowina dotarła do Stanów.

 • antropoid

  Oceniono 116 razy 102

  NA WORONICZA nie ma teraz dziennikarzy, tylko jakieś łajzy z akredytacjami i sprzętem TVP.

  Szczytem wszelkiego obciachu (i sk...wienia) był ten gnojek, który z mikrofonem i kamerą państwowej tv szwendał się za Michnikiem i nagabywał go "kiedy przeprosi za brata"...

 • antropoid

  Oceniono 85 razy 73

  Zanim przylazła "dobra zmiana" Polaków mogli w niektórych miejscach na świecie nie lubić.

  Po PiSich popisach na dźwięk słowa: Polak będą jeszcze dodatkowo drzeć łacha.

 • antropoid

  Oceniono 82 razy 70

  Przygłupy kaczystowskie robią pośmiewisko z siebie i każdej instytucji, która wpadnie im w łapy.
  A ponieważ wpadły im w łapy wszystkie, robią pośmiewisko z całej Polski.

 • jurek4491

  Oceniono 76 razy 64

  Telewizja REŻIMOWA narobiła OBCIACHU na cały świat - ręce opadają .

 • lkolesio

  Oceniono 64 razy 54

  Bardziej trzeba się śmiać z Gortata ,który lansował się przy pisim funkcjonariuszu jak debil.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 59 razy 49

  TVP "chciało pokazać widzom, w jaki sposób podróżować bez wiz do USA"

  O ja cię nie mogę... no jasne. Z wizami jeszcze dawali radę podróżować, ale bez wizy już ni hu hu. Trzeba zrobić materiał instruktażowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX