Płock. Chciał wysadzić blok, robiąc z mieszkania "bombę", 27 kg trotylu. Służby zapobiegły tragedii

ABW i policja zapobiegły tragedii, do której mogło dojść w wyniku zaplanowanej detonacji materiałów wybuchowych w jednym z bloków mieszkalnych w Płocku. 47-latek chciał wysadzić blok.

Funkcjonariusze ABW i policji uzyskali informacje, że 47-letni mieszkaniec Płocka, posiadający wykształcenie i specjalistyczną wiedzę techniczną, skupuje materiały służące do przygotowania silnych materiałów wybuchowych. Mężczyzna ten miał chcieć wykorzystać swoje mieszkanie jako "bombę" - wyłożyć je materiałami wybuchowymi w taki sposób, aby dokonać detonacji wewnątrz lokum.

>>> Mieszkaniec Częstochowy groził podłożeniem bomb w urzędach. W mieszkaniu miał prekursory bomb. Zobacz nasze wideo:

Płock. 47-latek chciał wysadzić blok. Służby zapobiegły tragedii

Mężczyzna został zatrzymany na zewnątrz budynku tak, aby nie miał dostępu do materiałów wybuchowych. Następnie przystąpiono do działań w jego mieszkaniu. Okazało się, że znajduje się tam duża ilość materiałów wybuchowych i jest ono przygotowane do detonacji. Z informacji RMF FM wynika, że mowa o 27 kg trotylu.

Z zebranego materiału dowodowego jednoznacznie wynika, że podejrzany chciał wysadzić mieszkanie i blok, w którym mieszkał. Według ekspertów wybuch mieszkania w 11 piętrowym bloku doprowadziłby do tragedii niewyobrażalnych rozmiarów, a także stanowił ryzyko śmierci setek osób.

W piątek rano ewakuowano blok oraz pobliską szkołę i przedszkole.

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z nielegalnym gromadzeniem materiałów wybuchowych oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Więcej o:
Komentarze (131)
Płock. 47-latek chciał wysadzić blok, robiąc z mieszkania "bombę". Służby zapobiegły tragedii
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 63 razy 61

  Swego czasu Michał Dworczyk/PiS/ "przechowywał w trzech piwnicach skrzynki z pociskami artyleryjskimi, trotylem a nawet głowicę do pancerfaust. Został skazany na 1,5 roku więzienia, ale z kłopotów wybawił go Macierewicz"...

 • lindhorst1

  Oceniono 28 razy 20

  Następny Brunon K.? Kończy się rok budżetowy. Służby muszą wykazać swoją przydatność.

 • koment22

  Oceniono 32 razy 20

  Brawa dla ABW jeśli to prawda. To chyba jedyna służba, która działa "przed faktem" w tym kraju.

 • Chytry

  Oceniono 18 razy 14

  Eee a nie usłyszał zarzutu w stylu działalność terrorystyczna?

 • randal_flagg

  Oceniono 17 razy 13

  Skąd się takie świry biorą? Za dużo inspiracji rodem z filmów? I jak na jego trop wpadła policja? Czyżby gdzieś w którymś sklepie kupił na raz za dużo 'cukru' ?

 • respiral

  Oceniono 14 razy 12

  To terroryzm.

 • swru

  Oceniono 17 razy 9

  Dlaczego nie podano wyznania ? Przeważnie to najważniejsza wiadomość, a teraz coś cicho. Czyżby katolik ?

 • cleryka

  Oceniono 6 razy 6

  Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego jest to du..y w naszym kraju. Należy jak najprędzej powrócić do starych zapisów o przymusowym badaniu i leczeniu w zakładach psychiatrycznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX