Radlin. 15-latka potrącona przez dwa samochody. Po południu, na oznakowanym przejściu dla pieszych

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Korfantego w Radlinie. Na przejściu dla pieszych dwa samochody potrąciły 15-latkę. Dziewczyna żyje, jest w ciężkim, ale stabilnym stanie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 października około godziny 17, ale policjanci opublikowali komunikat z nagraniem wideo 15 listopada, informując, że robią to ku przestrodze i że wciąż wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

>>> Polskie przejścia dla pieszych są śmiertelnie niebezpieczne

Radlin. 15-latka potrącona przez dwa samochody

Policjanci wezwani na ul. Korfantego w Radlinie ustalili, że 15-latka została potrącona przez samochód jadący w kierunku ulicy Rybnickiej, po czym odbiła się od pojazdu i wpadła pod koła drugiego auta.

Nagranie z monitoringu pokazało, że tuż po potrąceniu 15-letnia dziewczyna wstała o własnych siłach, po czym znowu upadła na jezdnię. Kierowcy obu samochodów zatrzymali się i wysiedli z pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że byli trzeźwi. Dziewczyna została przetransportowana do szpitala. Jest w ciężkim, ale stabilnym stanie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wypadek w Radlinie. Policja apeluje o uważne obserwowanie jezdni

Policja opublikowała nagranie z wypadku w Radlinie, aby "uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni".

"Pamiętajmy! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. To ogromna różnica! Te dodatkowe 110 metrów pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego" - apelują policjanci

Więcej o:
Komentarze (530)
Wypadek w Radlinie. 15-latka została potrącona przez dwa samochody
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 43 razy 25

  19 latek za kierownica.
  Wugodne byloby zrzucenie tego wypadku na wiek kierowcy, gdyby nie fakt, ze tak jezdzi duza czesc kierowcow, niezaleznie od wieku.

 • marywil2012

  Oceniono 44 razy 22

  oczekuję od senatu inicjatywy ustawodawczej skoro pis od 4 lat nie może sobie poradzić nie tylko z własnymi przestępcami z własnej partii ale zupełnie sobie nie radzi z przestępczością na drogach. Ostatnio nawet życie poczęte ich nie interesuje ale nigdy nie interesowało ich życie ludzi na drogach.
  Do roboty opozycjo. PiS to cywilizacja śmierci.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 33 razy 21

  Omijanie lub wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych powinno być kwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

 • cezar85

  Oceniono 31 razy 19

  Jak nic nie widać, to trzeba przyspieszyć i bezpiecznie dojechać do celu

 • zderzenie.szarych.komorek

  Oceniono 22 razy 16

  Te "dodatkowe 110 metrów" jest potrzebne po to, by PAN KIEROWCA mógł wyhamować z prędkości dwukrotnie większej niż maksymalna dozwolona w tym miejscu.

 • obeznany

  Oceniono 44 razy 16

  Azjatycka dzicz włochata z brzytwą w postaci samochodów. Tylko w tym azjatyckim bantustanie pieszy może "wtargnąć bezpośrednio" pod samochód, gdy… idąc spokojnym krokiem jest tak długo na przejściu, że w momencie potrącenia znajduje się już po drugiej stronie jezdni.

 • sztucznypolak

  Oceniono 61 razy 15

  Tylko bezwzgledne pierwszenstwo pieszych!
  Nawet gdy jeszcze nie weszli na przejscie!

  To zmusza kierowcow do uwaznego obserwowania przejsc.

 • shtalman

  Oceniono 22 razy 14

  A może yebany wolski kierowca dopasuje prędkość do warunków w szczególności gdy się zbliża do przejścia dla pieszych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX