Fani motoryzacji "zaprosili" funkcjonariuszy na zlot. Policja: "No to pojechaliśmy". 40 mandatów

Grupa fanów motoryzacji z Konina zaprosiła na portalu społecznościowym policję na swój zlot. Funkcjonariusze, "wśród których są też fani motoryzacji", zjawili się w nieoznakowanych radiowozach i wręczyli mandaty uczestnikom zlotu, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

Sytuację opisano na portalu społecznościowym Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Zgodnie z informacjami, policjanci zostali "zaproszeni" poprzez Facebooka na zlot miłośników motoryzacji, który odbył się w piątek 8 listopada. Funkcjonariusze, "mimo ironii zawartej w zaproszeniu", postanowili z niego skorzystać i zjawili się na zlocie w nieoznakowanych radiowozach.

Konin. Fani motoryzacji "zaprosili" policjantów na zlot. 40 kierowców zostało ukaranych mandatami

"No to pojechaliśmy - 6 nieoznakowanych BMW, 1 Insignia i kilka wózków oznakowanych. Wśród członków grupy SPEED też są fani motoryzacji, więc chętnie pojawili się na takiej imprezie. Niestety, okazało się, że wśród uczestników zlotu wielu jest bardzo nieodpowiedzialnych" - napisano na początku postu. Policja zwróciła uwagę między innymi na przekraczanie prędkości (jazda 170 km/h po przeprawie) i uchybienia w stanie technicznym wielu pojazdów (ciemne folie na bocznych przednich szybach). W sumie policjanci wylegitymowali 46 fanów motoryzacji, a 40 z nich zostało ukaranymi mandatami karnymi.

"Dwóch kierowców straciło dowody rejestracyjne, a pięciu prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym" - podsumowano wizytę policji na zlocie wielkopolskich fanów motoryzacji. Na koniec funkcjonariusze wyrazili ubolewanie, że niektórzy z kierowców są  jak "czarne owce", które psują tego typu imprezy. Policjanci z Konina zobowiązali się także, że w przyszłości będą czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zlotu oraz innych kierowców.

Więcej o:
Komentarze (75)
Wielkopolska: "zaprosili" policjantów na zlot samochodów, w zamian dostali 40 mandatów
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 46 razy 34

  No i git, tak się właśnie kończy "zapraszanie dla jaj".
  Dziwi mnie tylko to, ze zaledwie DWÓCH właścicieli straciło dowody rejestracyjne, bo jak wygląda legalność tych wszystkich tuningowanych złomów, to widać, słychać i czuć. Nawet bez przyrządów.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 29 razy 25

  I bardzo dobrze, niech sobie na zloty wynajmą jakiś zamknięty teren prywatny i tam jeżdżą ile chcą.

 • zgryzliwyzenek

  Oceniono 26 razy 20

  i słusznie.
  Szkoda że nie wymieniona mandatów za 'rajdowanie' na okolicznych ulicach, Brum-brum i starty z piskiem opon też są zabronione.

 • sabaton128

  Oceniono 18 razy 16

  Jak chcę postrzelać, to idę na strzelnicę, a nie ustawiam puszki na rynku.
  Oni tak samo mogliby sobie gdzies wynająć tor, gdzie mozna to wszystko robić legalnie. W ogólnie nie żal mi tych idiotów.

 • notremak

  Oceniono 22 razy 14

  To mi się podoba!
  Tępić drogowych bandytów, co to "szybko, ale bezpiecznie"! I im podobnych.

 • remo29

  Oceniono 14 razy 12

  Następnym razem niech zaproszą gdy będą mieli dobre palenie i koks. Takiej imprezy NIKT nie zapomni.

 • stachkaz1947

  Oceniono 22 razy 12

  Brawo POLICJA- tak trzymac i miejcie poczucie humoru takie jak piraci drogowi.

 • brzucho-prezesa

  Oceniono 12 razy 10

  Brawo policja!

 • rosole_oko

  Oceniono 13 razy 9

  Rzadko to w kierunku policji mówię - brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX