Finał WOŚP 2020. Gdańsk upamiętni tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 w Gdańsku odbędzie się pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem". W dniach 12-14 stycznia gdańszczanie będą wspominać tragicznie zmarłego prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Finał WOŚP w Gdańsku odbywa się co roku pod hasłem "Gdańsk dla orkiestry". Organizatorzy tego wydarzenia postanowili jednak, że w 2020 roku odbędzie się on pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem", które upamiętnia Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł tragicznie 14 stycznia w wyniku ataku nożownika podczas finału WOŚP.

>>> Ostatnia puszka Pawła Adamowicza. Miał być 1000 złotych, zebrano prawie 16 milionów! 

Finał WOŚP 2020 będzie miał miejsce w niedzielę 12 stycznia. Szacuje się, że tego dnia na ulicę Gdańska wyjdzie ok, 1,2 tysiąca wolontariuszy. Ich bazą będzie Europejskie Centrum Solidarności. Tego dnia w pobliżu budynku ECS odbędzie się koncert, w czasie którego zagrają m.in. Voo Voo, Organek, Lipali, Audiofil, Varius Manx z Kasią Stankiewicz i Kombi. Datki zebrane podczas finału WOŚP 2020 zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt medyczny służący do ratowania zdrowia i życia dzieci.

Finał WOŚP 2020 w Gdańsku. Odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Pawła Adamowicza

Władze miasta, Europejskie Centrum Solidarności oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku współpracują ze sobą, aby przygotować zbliżający się finał WOŚP i w godny sposób uczcić pamięć zmarłego prezydenta Gdańska.

- Dociera do nas wiele sygnałów i inicjatyw, żeby upamiętnić wspólnie prezydenta Adamowicza. Ja po raz pierwszy będę wolontariuszką podczas WOŚP i bardzo się z tego cieszę, ale 13 stycznia to dla nas też rocznica tragicznego wydarzenia. Tego dnia chcieliśmy zaprosić do spotkania w ciszy i odsłonięcia tablicy poświęconej Pawłowi Adamowiczowi i tragicznemu wydarzeniu, to odbędzie się w okolicach Katowni, już trwają tam prace. Przestrzeń, w której stała scena rok temu, będzie teraz miejscem smutnych wspomnień i refleksji - powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Po oficjalnym odsłonięciu tablicy zaplanowano spotkanie przy grobie prezydenta Adamowicza w Bazylice Mariackiej. Okolice Katowni mają zostać oświetlone w wyjątkowy sposób, a w mieście zabrzmią carilliony. Na 13 stycznia zaplanowano także promocję książki "Głosy gdańszczan". Publikacja ta poświęcona jest refleksjom mieszkańców miasta na temat tego, jak wpłynęły na nich wydarzenia ze stycznia 2019 roku.

Miasto zapowiada także, że 11 stycznia odbędzie się kolędowanie poświęcone pamięci zmarłego prezydenta Gdańska, a 14 stycznia -  msza święta w Bazylice Mariackiej, organizowana z inicjatywy władz miasta i rodziny Pawła Adamowicza.

Więcej o:
Komentarze (59)
Finał WOŚP 2020. Gdańsk upamiętni tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 23 razy 13

  Nie: "tragicznie zmarłego", ale ZAMORDOWANEGO w wyniku politycznej i medialnej nagonki.

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 6

  "Gdańsk upamiętni tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza"
  -----
  Jest decydowanie KONKRETNA RÓŻNICA MIEDZY MORDERSTWEM A TRAGICZNĄ
  ŚMIERCIĄ !

 • dobromir.wesoly

  Oceniono 7 razy 3

  "Prezydent Gdańska zmarł tragicznie 14 stycznia 2010 r. w wyniku ataku nożownika podczas finału WOŚP."

  Ale ten czas zapiernicza. Zdaje się, jakby to było wczoraj...

 • hastatrespasos

  Oceniono 13 razy 3

  Gdańsk dzieli się dobrem! Owsiak dzieli się dobrem! WOŚP to samo dobro, symbol dobroci, jaką w milionach Polaków zdołał aktywować najwybitniejszy i najsławniejszy Jurek w naszym kraju. Zapowiedziana impreza będzie wydarzeniem podwyższonego ryzyka. Bo za każdą złotówkę z setek milionów ofiarowanych od początku na Orkiestrę, nie tylko szpitale dostały nowy sprzęt ratujący życie i zdrowie tysiącom ludzi. Ale też za każdego złocisza wrzucanego do puszek WOŚP, na jej inicjatora, na jej uczestników, a nawet na tak szczytne cele charytatywne, lecą tysiące agresywnych, brutalnych, chamskich, kryminalnych ataków. PoPISują się też nimi liczne kaczesyny na tym forum, wiwatując na cześć mordercy Piotra Adamowicza. Najdramatyczniejszej ofiary akcji kaczego nierządu i jego szczekaczek medialnych przeciw Orkiestrze, traktujących Owsiaka po chrześcijańsku jako WROGA NUMER JEDEN!

 • xynat

  Oceniono 11 razy 1

  Ale się pisowska smieciarnia rozszczekała na forum. Nadal pośród pisiorów można jedynie poczytać o tym kogo należy zamordować. Zero dyskusji, zero merytorycznych argumentów, zero dialogu tylko wytyczne kogo następnego zadźgać. Taka piso-bolszewia. Retoryka dokładnie taka sama jak nsdap w latach 30-tych.

 • stareradio

  0

  Czy wystąpi także bp Głódź, który zawdzięcza Adamowiczowi działkę w centrum Gdańska za 1zł?

 • boo-boo

  Oceniono 8 razy 0

  "Prezydent Gdańska zmarł tragicznie 14 stycznia 2010 r. w wyniku ataku nożownika podczas finału WOŚP."
  Nawet daty śmierci nie potraficie czerskie pacany napisać poprawnej........

 • kuranieptak

  Oceniono 1 raz -1

  Każdy sobie założy 32 rachunki bankowe i kupi siedem mieszkań.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX