Rybnik. Pijana kobieta nie wiedziała jak nazywa się jej syn. Miała 5 promili

Policja w Rybniku aresztowała matkę, która znajdując się pod wpływem alkoholu, "zajmowała się" 3-letnim synem. 46-latka miała w organizmie pięć promili alkoholu. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

We wtorek policjanci z rybnickiej komendy zostali otrzymali telefon z prośbą o interwencję w jednym z mieszkań przy ulicy Lotników. Według zgłoszenia anonimowego rozmówcy w mieszkaniu miała miejsce awantura, a opieka nad 3-letnim dzieckiem pozostawiona była pijanej matce.

>>> Jak zareagować na przemoc wobec dzieci? Zobacz wideo:

Matce może grozić do 5 lat więzienia

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali trzy nietrzeźwe osoby i 3-letnie dziecko. W mieszkaniu były porozrzucane butelki po alkoholu, a chłopcem nikt się nie zajmował. Kompletnie pijana matka nie była w stanie powiedzieć policjantom, jak ma na imię chłopczyk. Okazało się, że ma ona w organizmie pięć promili alkoholu.

Chłopczyk został przekazany rodzinie z pogotowia interwencyjnego. Kobieta z powodu skrajnie wysokiej ilości alkoholu we krwi, została przewieziona do szpitala, skąd przewieziono ją do policyjnego aresztu. Jej sprawa trafi do sądu. Jeżeli potwierdzi się, że 46-latka naraziła dziecko na niebezpieczeństwo, grozić jej może nawet 5 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (46)
Rybnik. Pijana kobieta nie wiedziała jak nazywa się jej syn. Miała 5 promili
Zaloguj się
 • Stefan Golubek

  Oceniono 28 razy 26

  Pińset plus = 25 butelek gorzały. Zakładając że na jedno posiedzenie suweren potrzebuje 1/2 litra na twarz, to 3 suwerenów = 3 flaszki. Dzieci, ci nasi milusińscy to skarby, dzięki temu tatuś, mamusia i szwagier mogą przez 8 dni z rzędu walczyć z nieznośnym bólem egzystencjalnym...

 • metaxo

  Oceniono 30 razy 26

  "...Polakom żyje się lepiej", "...kradną, ale się z nami dzielą".

 • acototak

  Oceniono 25 razy 23

  Imię nieważne, 500+ ważne

 • sowielustro

  Oceniono 22 razy 22

  Bratanica najpierwszego posła nawet na trzeźwo nie pamięta, jak nazywają się jej dzieci.

 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 16

  SUWEREN PiS-u , wzięła " pińćset " no to zabalowała , a co przecież to za darmochę - zadną pracą nie trzeba się hańbić .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX