Ostrzeżenia IMGW i RCB. Meteorolodzy ostrzegają przed deszczem, wiatrem i śniegiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla trzech województw - dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Dotyczą one intensywnych opadów deszczu, opadów śniegu i silnego wiatru.

Intensywne opady deszczu prognozowane są dla 20 powiatów znajdujących się na południu województw dolnośląskiego i opolskiego. Synoptycy z IMGW prognozują, że wysokość opadów wyniesie miejscami od 30 mm do 50 mm. Opady śniegu mogą wystąpić z kolei w czterech powiatach na Dolnym Śląsku (lubański, lwówecki, jeleniogórski i Jelenia Góra). Meteorolodzy przewidują przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm w regionie powyżej 600 m n.p.m. 

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W Tatrach podmuchy do 140 km/h

Silny wiatr wystąpi dziś na południu Małopolski - w powiatach tatrzańskim, nowotarskim, nowosądeckim i gorlickim. Prognozuje się, że w rejonie tym będzie wiał wiatr z południa, osiągający prędkość do 85 km/h. IMGW informuje także, że na szczytach Tatr będzie wiał wiatr o prędkości nawet 140 km/h. 

>>> Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

O ostrzeżeniach meteorologicznych wydanych przez IMGW informuje też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Dzisiaj na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce spodziewane są intensywne opady deszczu (do 50 mm) i silny wiatr (do 85 km/h). W okolicach Jeleniej Góry może również sypać śnieg (do 10 cm). Uważajcie!" - czytamy w komunikacie RCB. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Ostrzeżenia IMGW i RCB. Meteorolodzy ostrzegają przed deszczem, wiatrem i śniegiem
Zaloguj się
 • ryjaroslawa

  Oceniono 3 razy 3

  Ula Z. wracaj kobito do sprawdzania niedziel handlowych. Twoje śledztwa były bezcenne.

 • lord-p

  Oceniono 3 razy 3

  nie ma czegoś takiego jak Opolszczyzna - jest województwo opolskie, które składa się z części górno i dolnośląskiej oraz kawałka Wielkopolski i Moraw

 • zdzisiek66

  Oceniono 3 razy 1

  A kilka wierszy niżej "w listopadzie śniegu nie będzie".

 • mgkgk

  Oceniono 3 razy -1

  to kara za marsz narodowców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX