Biłgoraj. Radny PiS straci mandat. Zapłacił za sesję ślubną z kasy ośrodka sportowego

Sąd Okręgowy w Zamościu podtrzymał wyrok skazujący radnego PiS powiatu biłgorajskiego Michała F. na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Polityk opłaci także grzywnę i nie będzie mógł pełnić funkcji publicznych przez najbliższe pięć lat.

Sprawa Michała F. rozpoczęła się w 2013 roku. Wówczas był on dyrektorem biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i został oskarżony o to, że zapłacił pieniędzmi z kasy ośrodka za swoją sesję ślubną. To, że prokuratura wniosła przeciw niemu akt oskarżenia, nie zatrzymało jednak rozwoju jego kariery politycznej. Po ujawnieniu afery Michał F. wciąż pozostawał członkiem Prawa i Sprawiedliwości, a w 2018 roku został radnym powiatu biłgorajskiego - relacjonuje "Kurier Lubelski".

>>> Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu

Biłgoraj. Radny Michał F. złożył rezygnację z członkostwa  w PiS

W październiku 2018 roku zapadł wyrok skazujący Michała F. na półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Decyzją sądu samorządowiec miał też wpłacić 2660 zł na konto Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, zapłacić grzywnę oraz ponieść koszty sądowe. Kandydat z zarzutami stał się wówczas radnym z wyrokiem. Sprawa trafiła jednak do sądu drugiej instancji.

Kolejny wyrok w sprawie Michała F. zapadł we wtorek 12 października. Sąd Okręgowy w Zamościu podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Z doniesień medialnych wynika, że samorządowiec złożył już rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości, a wkrótce straci też mandat radnego.

-  Jeśli istnieją przesłanki prawne, według których pan radny nie może pełnić mandatu, to na pewno nie będzie tego robił. To jest jednak sprawa dla Rady Powiatu i komisarza wyborczego - powiedział w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" lider PiS w powiecie biłgorajskim Andrzej Szarlip.

Więcej o:
Komentarze (72)
Biłgoraj. Radny PiS straci mandat. Zapłacił za sesję ślubną z kasy ośrodka sportowego
Zaloguj się
 • aldealmi

  Oceniono 50 razy 44

  Skandalem jest nie to, że okazał się złodziejem, bo niczego po pisiorach lepszego nie można się spodziewać, ale to, że trwało to aż 6 lat.

 • real_marek

  Oceniono 34 razy 32

  Najlepsze, że wciąż go wybierali. Co sądzić o takich wyborcach?

 • norton2

  Oceniono 24 razy 24

  Nie ma się czemu dziwić - przykład idzie z samej Wierchuszki; ma się rozumieć "DOJNA ZMIANA",

 • pieknyinaczej

  Oceniono 26 razy 24

  Szwecja - pani Minister kupuje sukienkę płacąc służbową kartą - wraca do domu i ze swojego konta od razu przelewa wartość sukienki na służbowe konto - żeby oddać to co pożyczyła na około 1,5 godziny. I co - następnego dnia podaje się do dymisji - to są standardy a nie PiS owe standardy.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 25 razy 23

  Wyszedł z założenia że skoro naród ich wybrał to on może też wybrać, ale kasę z budżetu.

 • piotraa81

  Oceniono 22 razy 20

  A Du*a nie uniewinni?

 • hamsterx

  Oceniono 19 razy 19

  Wenus z Brzeszcz powiedziała by
  że to się należało
  Ale suweren ich lubi „bo się dzielą”

 • laszczyny

  Oceniono 16 razy 16

  Dlatego normalny człowiek na was leje PISoBOLSZEWICKIE kreatury , oszuści i złodzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX