Sąd: Zamknięty zakład psychiatryczny dla 36-latka, który wjechał w bramę Pałacu Prezydenckiego

Tomasz S., który w styczniu wjechał samochodem w bramę Pałacu Prezydenckiego, a wcześniej urządził sobie rajd ulicami Warszawy, trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego - podaje "Rzeczpospolita". Biegli ocenili, że w chwili zdarzenia mężczyzna nie był poczytalny, a na jego zachowanie miała wpływ choroba psychiczna.

Sąd umorzył sprawę 36-letniego Tomasza S., który uderzył samochodem w bramę Pałacu Prezydenckiego i odstąpił od pociągania go do odpowiedzialności karnej - informuje "Rzeczpospolita". Przypomnijmy, że w styczniu tego roku mężczyzna urządził sobie rajd ulicami Warszawy - jechał pod prąd i potrącił policjanta, który próbował go zatrzymać, a następnie przez chwilę "wiózł" go na masce (funkcjonariusz został lekko ranny). Jazdę zakończył na bramie Pałacu Prezydenckiego, a po zatrzymaniu policjanci opisywali, że "nie było z nim logicznego kontaktu"

Czytaj też: 36-latek wjechał w barierę Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej przejechał policjanta. Jest nagranie

Sąd zdecydował ws. Tomasza S., który wjechał w bramę Pałacu Prezydenckiego

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która wskazywała, że Tomasz S. w chwili zdarzenia pod Pałacem Prezydenckim był niepoczytalny. - Tytułem środka zapobiegawczego [sąd - red.] orzekł pobyt podejrzanego Tomasza S. w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Tomasz S. w trakcie śledztwa nie odpowiadał na pytania śledczych i nie wyjaśnił, dlaczego dopuścił się szaleńczego rajdu. Zdaniem biegłych na jego zachowanie miała wpływ choroba psychiczna, z powodu której "nie mógł rozpoznać znaczenia swoich czynów". Biegli ocenili też, że istnieje prawdopodobieństwo, iż S. w przyszłości może dopuścić się zachowań, które będą zagrażały jemu samemu i otoczeniu. O długości jego pobytu w zamkniętym ośrodku zdecydują lekarze psychiatrzy. Jak informuje "Rzeczpospolita", w przeszłości mężczyzna mógł zataić chorobę psychiczną, co umożliwiło mu otrzymanie uprawnień do kierowania samochodem. Teraz prokuratura podjęła kroki, by mu je odebrać.

Więcej o:
Komentarze (25)
Sąd: Zamknięty zakład psychiatryczny dla 36-latka, który wjechał w bramę Pałacu Prezydenckiego
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 28 razy 28

  Antek po wczorajszym swoim "expose" też powinien trafić skąd przyszedł, tymczasem oprowadza po sejmie kochanka i kolegę z oddziału.

 • ppo

  Oceniono 15 razy 13

  Prawo jazdy mógł zrobić będąc jeszcze zdrowym. Nic nie musial zatajać. Pomijając nawet fakt, że nikt o takie rzeczy nie pyta.

 • true_lysander

  Oceniono 12 razy 12

  Przy okazji zabrania prawa jazdy powinno się sprawdzić czy Pan nie ma przypadkiem jeszcze innych uprawnień, np do sportów wodnych, lotniczych, może jakieś uprawnienia instruktorskie lub zawodowe. Po wyjściu z zakładu nie chciałbym się na takiego kogoś natknąć na wodzie czy trafić do niego na konsultacje medyczne.

 • m.godwin

  Oceniono 10 razy 10

  A co z tym, który codziennie wjeżdża w tą bramę?

 • plastikpiokio

  Oceniono 10 razy 10

  i bardzo słusznie ---gdyż za tą bramą to ostatnio same świry pomieszkują .

 • lot23

  Oceniono 8 razy 8

  to dobra kara bo po wyjściu napewno zostanie jakimś ministrem - jakich jest wielu w każdym polskim rządzie - po leczeniu psychiatryczno odwykowym

 • Wizard Marco

  Oceniono 11 razy 7

  Niesamowite... ostatnio każdy szaleniec urządzający sobie rajd po Warszawie (Mercedes w przejściu podziemnym, złoty Lexus, ten co wjechał na teren Pałacu prezydenckiego) albo po Sopocie (czerwona Honda) zostaje uznany za niepoczytalnego. Jakiś wysyp?
  Inna sprawa, że w sumie jak patrzę jak ludzie jeżdżą, jak wyprzedzają to wielu powinno być uznanych za niepoczytalnych.

 • 1moja

  Oceniono 14 razy 6

  "..Sąd: Zamknięty zakład psychiatryczny dla 36-latka, który wjechał w bramę Pałacu Prezydenckiego ..." - Czyli dostal dozywocie.
  Za Stalina tez skazywali do czubkow na dozywotke jak nie mogli dac dozywocia z § za czyn haniebny przeciwko prawdziwej i dumnej wladzy z woli bozej i ludu.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • jottsp

  Oceniono 5 razy 5

  sadzilem ze bedzie w jakis UOPie jako kierowca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX