Niedziele handlowe 2019. Czy 17 listopada sklepy będą otwarte?

Od 2018 roku klienci muszą sprawdzać, w które niedziele mogą zrobić zakupy w centrach handlowych i większych sklepach. Zgodnie z kalendarzem opracowanym przez ustawodawcę w 2019 roku niedziela handlowa wypada przeważnie tylko jeden raz w miesiącu.

Kiedy w listopadzie wypada niedziela bez zakazu handlu? Zgodnie z założeniami ustawy ograniczającej liczbę niedziel handlowych w 2019 roku zakupy w ostatni dzień tygodnia można zrobić tylko raz w miesiącu. Wyjątkiem w najbliższym czasie są tylko dwie niedziele handlowe wypadające w grudniu z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Niedziele handlowe 2019. Czy 17 listopada wypada zakaz handlu?

Chociaż w ostatnim czasie wypadało sporo dni, kiedy obowiązywał zakaz handlu, to w kolejną niedzielę 17 listopada ponownie nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych. Najbliższa niedziela, podczas której otwarte mogą być centra handlowe i większe sklepy, wypada dopiero 24 listopada. Planując zakupy w tym tygodniu musimy mieć więc na uwadze to, że w niedzielę mogą być otwarte tylko niektóre sklepy takie jak: apteki, stacje benzynowe, cukiernie, kawiarnie, sklepy pełniące funkcję placówki pocztowej oraz niewielkie sklepy prowadzone osobiście przez właściciela lub jego rodzinę.

Kalendarz niedziel handlowych w 2020 roku

Niestety kolejna zmiana dotycząca terminów niedziel handlowych przypadnie już w 2020 roku. Od tego momentu niedziele bez zakazu handlu będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku. Zgodnie z założeniami ustawy będą to następujące terminy: dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedziela poprzedzająca Wielkanoc oraz ewentualnie ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe 2019. Czy 17 listopada sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • Oceniono 9 razy 5

  Mam pytanie do zastępcy dyrektora departamentu informacyjnego handlowa niehandlowa niedziela GW pani lub pana NPK czy ze względu na zmniejszoną ilość niehandlowych niedziel w 2020 A co się z tym łączy rzadszą publikacją art.dot. tego zjawiska zarządzający z najwyższego stołka tej gazety zmniejszy wam pensję?!

 • Oceniono 6 razy 2

  Czy w oknach w pokoju redakcyjnego GW gdzie urzędują pracownicy dział handlowa niehandlowa niedziela wmontowali kraty oraz obili ściany gumą łącznie z pozbawieniem klamek w drzwiach.

 • nowyemeryt

  Oceniono 5 razy 1

  Kiedy zniosą zakaz handlu w niedziele?

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 1

  To ja jeszcze podam inna cenna informacje dla waszych czytelnikow...

  UWAGA UWAGA...

  Podczas glosowania na swojego kandydata do senatu nalezy postawic krzyzyw w kwadratowym polu znajdujacym sie PO LEWEJ stronie nazwiska kandydata....

  Glos na ktorym krzyzyk zakreslono na logotypie komitetu wyborczego jest glosem NIEWAZNYM...

  Mam nadzieje ze pomoglem...

 • czarna_brygada09

  Oceniono 5 razy 1

  I bardzo dobrze, nareszcie spokój, wypad w plener. drink, książka, gazeta w tym również Wyborcza ... a więc we własnym interesie powinniście wspierać niedziele niehandlowe.

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 5 razy 1

  My mieszkańcy gminy Maków starzy, młodzi ,nieletni oraz dzieci wiemy, że najbliższa niedziela będzie niehandlową. Lecz chcemy poinformować, że nas to nie rusza ponieważ nasz wielebny otworzył mini Biedronkę w kościele a wójt kazał okienko numer 3 na poczcie przerobić na żabkę. I co zatkało kakao?!

 • domowy daeodon

  Oceniono 4 razy 0

  W każdym artykule znam końcówkę tzn dowiem się dwunastokrotnie w miesiącu, że zakupów nie zrobię natomiast nie dowiaduję się czy tą ostatnią niedzielę handlową która jak zwykle wypada ostatnią w miesiącu jeszcze w tym roku na kasie numer 2 pracuje w Castoramie Eleonora W.?!, ani razu mi nie odpowiedział szef dział oraz jego zastępca oraz 75 dziennikarzy pracujących w tym dziale. Skandal Scandal skandal, zawiadamiam biuro interwencji konsumenta oraz prokurature.

 • red_eye

  Oceniono 4 razy 0

  Czy w najbliższą niedzielę poczytam Gazetę? Wstydźcie się za takie artykuły. Bierzecie czytelników za ćwierć inteligentów? Każdy wie, kiedy zrobi zakupy kiedy nie.

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  "Od 2018 roku klienci muszą sprawdzać, w które niedziele mogą zrobić zakupy w centrach handlowych i większych sklepach."
  NPK, nie łżyj jak bura suka!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX