Kłamała w sprawie zaginięcia Ewy Tylman. Spędzi 10 miesięcy za kratkami

Karolina K., która składała fałszywe zeznania w sprawie śmierci Ewy Tylman usłyszała wyrok 10 miesięcy więzienia - donosi "Głos Wielkopolski". Jednocześnie uniewinniony został Radosław Białek, który miał namiawiać kobietę do składania fałszywych zeznań.

Karolina K. zgłosiła się na policję kilka dni po zaginięciu Ewy Tylman. Zeznała wówczas, że widziała mężczyznę szarpiącego się z kobietą na mieście Rocha oraz wrzucającego ją następnie do Warty. Jej zeznania szybko okazały się nieprawdziwe. Kobieta przyznała się do składania fałszywych zeznań. Według policjantów namawiać do tego miał ją współpracujący z Krzysztofem Rutkowskim Radosław Białek. Mężczyzna odpierał te zarzuty twierdząc, że był w tym czasie za granicą.

"Kara była zbyt łagodna"

W trakcie pierwszego procesu w tej sprawie w lutym 2019 r. sąd rejonowy wydał wyrok uniewinniający Radosława Białka. Jednocześnie uznał Karolinę K. za winną i skazał ją na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz grzywnę w wysokości 1000 zł. Sąd uznał wówczas, że nie zasługuje ona na bezwzględne więzienie, ponieważ była dotychczas niekarana.

Po apelacji prokuratury sprawa trafiła do Sądu Okręgowego. Wyrok wobec Białka został podtrzymany jednak wobec K. wydano znacząco surowszy wyrok. - Jej fałszywe zeznania mogły zaważyć na losie sprawy Adama Z. Chociaż w żadnej ze spraw nie można składać fałszywych zeznań, waga tamtego postępowania i sposób w jaki zachowywała się Karolina K. powodowały, że 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu było zbyt łagodną karą - powiedziała we wtorek sędzia Ewa Taberska. - W związku z tym nastąpiła zmiana zaskarżonego wyroku i zostały uchylone orzeczenia, co do warunkowego zawieszenia wykonania kary - ogłosiła sędzia Taberska.

Śmierć Ewy Tylman

26-letnia Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Kobieta razem z Adamem Z. wracała z firmowej imprezy integracyjnej. Kamery monitoringu miejskiego ostatni raz zarejestrowały ślad kobiety niedaleko ulicy Mostowej przy moście świętego Rocha w Poznaniu. Rodzina, policja oraz prywatni detektywi rozpoczęli trwające kilka miesięcy poszukiwania zaginionej.

Dopiero w lipcu 2016 roku udało się ją odnaleźć: ciało kobiety zostało wyłowione z Warty 12 kilometrów od miejsca, gdzie widziano ją po raz ostatni.

W kwietniu poznański sąd uznał, że Adam Z. nie zabił Ewy Tylman i uniewinnił go od zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Orzeczenie nie jest prawomocne.

>>> Co zrobić gdy zaginie ktoś bliski? Zobacz film:

Więcej o:
Komentarze (78)
Kłamała w sprawie zaginięcia Ewy Tylman. Spędzi 10 miesięcy za kratkami
Zaloguj się
 • druga_wieza

  Oceniono 71 razy 63

  Wspaniały "detektyw" i jego metody. Znalazł idiotkę, która kłamała na zlecenie i to ona pójdzie za to siedzieć. Ale detektyw jedyny w swoim rodzaju. Nawet licencji nie potrzebuje.

 • gomas

  Oceniono 33 razy 31

  Ktoś to czytał jak już wyprodukował? (...)Wyrok wobec Białka został podtrzymany jednak wobec Tylman wydano znacząco surowszy wyrok. -Jej fałszywe zeznania mogły zaważyć na losie sprawy Adama Z. (...)

 • Sparxx

  Oceniono 26 razy 24

  "jednak wobec Tylman wydano znacznie surowszy wyrok". Litości redaktorze.

 • luckey13

  Oceniono 25 razy 21

  Biedna dziewczyna, nie dość, że ją zamordowali, to jeszcze chca ją zamknąć na 10 miesięcy...
  Serio?
  Weźcie kuźwa zatrudnijcie kogoś kto ma jakies pojęcie o pisaniu czegokolwiek, a nie freelancerów na 1 roku studiów z politologii, przecież błąd na tym poziomie to jest po prostu żenada, nawet brukowce piszące o owcach zgwałconych przez marsjan takich byków nie robią, ktoś to wogóle redaguje, czy po prostu każdy wynajęty student ma swój login i wrzuca tekst bezpośrednio tutaj, bez jakiejkolwiel moderacji?
  W sumie to biorąc pod uwagę, że czasami są pod rząd 2 artykuły o dokładnie tym samym, to chyba jednak to drugie.

 • deco.derr

  Oceniono 21 razy 19

  W Polce nawet trupy klamia :(

  Po apelacji prokuratury sprawa trafiła do Sądu Okręgowego. Wyrok wobec Białka został podtrzymany jednak wobec Tylman wydano znacząco surowszy wyrok. -Jej fałszywe zeznania mogły zaważyć na losie sprawy Adama Z.

 • miodowocytrynowa

  Oceniono 17 razy 15

  W życiu nie odporowadzę z imprezy zadnej pijanej koleżanki. Niech se taryfę zamówi, bo potem tylko kłopoty.
  A Tylman to ozyła, ze wyrok dostała czy pośmiertnie jej wlepili?

 • filosem

  Oceniono 15 razy 11

  Co?? Wobec Tylman wydano wyrok?? Czytajcie co piszecie przed publikacja.... Masakra

 • zec

  Oceniono 19 razy 11

  Z tekstu czarno na biało wynika, ze to Tylman pójdzie siedzieć. A co z ta Karolina będzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX