Ciała dwóch obywateli Ukrainy znaleziono w beztlenowej chłodni na owoce

Ciała dwóch mężczyzn narodowości ukraińskiej w wieku 28 i 46 lat znaleziono w beztlenowej chłodni w Sadkowicach w województwie łódzkim. Pomimo natychmiastowej interwencji służb, na ratunek było już za późno. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

10 listopada 2019 roku około godziny 11:15 dyżurny komendy policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał informację o niepokojących odkryciu. Właściciel chłodni w miejscowości Sadkowice znalazł dwóch mężczyzn leżących w komorze chłodniczej w przechowalni do przetrzymywania owoców. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy wydobyli ciała z chłodni. Zaraz po nich na miejsce dotarła policja.

O sprawie poinformowano Ambasadę Ukrainy

Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził, że obaj mężczyźni nie żyją. Jak później ustalili policjanci byli to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 28 i 46 lat. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz poinformowali o zdarzeniu również Ambasadę Ukrainy w Warszawie. Śledztwo prowadzi Prokuratora Rejonowa w Rawie Mazowieckiej.

>>> Z czego wynika masowa imigracja pracowników w Ukrainy do Polski? Dowiedz się więcej:

Więcej o:
Komentarze (47)
Ciała dwóch obywateli Ukrainy znaleziono w beztlenowej chłodni na owoce
Zaloguj się
 • zielona-galazka

  Oceniono 27 razy 19

  Wyrazy współczucia dla bliskich.

 • virtualmen

  Oceniono 18 razy 18

  Zabija najczęściej rutyna. Gdy mijają kolejne lata użytkowania chłodni z kontrolowaną atmosferą coraz częściej „kusi” jak tu zajrzeć do środka komory. Podejmowane są najróżniejsze próby i metody jak tu zastąpić aparat tlenowy. Najczęściej wymyślona i sprawdzona metoda wydaje się być skuteczna i dochodzimy do wniosku, że to przesada z tym zagrożeniem. Ale wystarczy odruch bezwarunkowy typu syknięcie przy uderzeniu, czy zahaczeniu o coś - a w niskiej temperaturze mamy spowolnione reakcje – i wciągamy „powietrze”, które niesie nam śmierć. Po prostu pracownicy nie dopełnili ciążących na nich obowiązkach- wejście w aparacie tlenowym do komory gdzie stężenie tlenu nie przekracza 3% - tylko tyle i aż tyle.

 • citisus

  Oceniono 18 razy 10

  Zgodnie z przepisami w takich komorach oraz w mroźniach jest obowiązek montowania alarmu "człowiek w komorze". Właściciel pójdzie siedzieć jeśli tego nie było.

 • 500_zl_na_kazde_dziecko

  Oceniono 17 razy 9

  W chłodni beztlenowej raczej nie mieli wielkich szans na przeżycie. Po kiego tam leźli? Może nie zrozumieli ostrzeżeń? (zakładając że takie tam były)

 • stalowy_jez

  Oceniono 7 razy 5

  Beztlenowo to tylko drozdze potrafia oddychac, kiedy przerabiaja sok jablkowy na wino. Szkoda gosci...

 • anndelumester

  Oceniono 10 razy 4

  Komentarze "Polaków prawdziwych katolików, wiernych chrześcijan", w których umysłach i sercach zagościły na wieki wieków słowa JP2 o Miłosierdziu Bożym. :D

 • walkirrr

  Oceniono 8 razy -2

  tygrysy są coraz głodniejsze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX