Nowa partia chwali się, że jej inicjatorem jest syn Witolda Pileckiego. Ten nic o tym nie wie

Na stronie partii Polska nas potrzebuje nazwisko Andrzeja Pileckiego jest wymienione jako jednego z dwóch "inicjatorów", a także w podpisie listu z poparciem dla ruchu. Tymczasem syn rotmistrza Witolda Pileckiego mówi, że nic o tym nie wie i nikomu poparcia nie udzielał.

Polska Nas Potrzebuje to jedno z najnowszych ugrupowań na wykazie prawie 90 partii politycznych w Polsce. Ugrupowanie założył Dariusz Grabowski, były poseł na Sejm i członek Europarlamentu, działacz lub kandydat kolejnych partii m.in. PSL, Ligi Polskich Rodzin, Prawicy Rzeczpospolitej, KORWiN. 

W ostatnich wyborach bez powodzenia kandydował z listy PSL. Jednak (po raz kolejny) tworzy też swoją partię. Jak czytamy na jej stronie, ma ona być "polityczną reprezentacją przedsiębiorców". Na liście inicjatorów jej powstania widnieje jeszcze tylko jedno nazwisko - Andrzeja Pileckiego. To syn rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza Wojska Polskiego i AK, którzy przeniknął do obozu KL-Auschwitz, po czym uciekł stamtąd i stworzył tzw. Raporty Pileckiego, a po wojnie został skazany na śmierć i stracony przez władze komunistyczne.   

Na stronie Polska Nas Potrzebuje widnieje też list z podpisem Andrzeja Pileckiego. Czytamy w nim, że "udziela poparcia" Grabowskiemu i jego inicjatywie. Jednak - jak opisuje "Rzeczpospolita" - Andrzej Pilecki celowo nie angażuje się politycznie. I wygląda na to, że wcale się to nie zmieniło.

embed

"To jakaś insynuacja"

W rozmowie z "Rz" syn rotmistrza Pileckiego zapewnił, że nie należy i nie będzie należał do żadnej partii "podobnie jak ojciec". - W odróżnieniu od tego pana, który był chyba w dziesięciu - powiedział o Grabowskim. Andrzej Pilecki stwierdził, że jego rzekome poparcie dla partii to "jakaś insynuacja". 

Stwierdził także, że nie przypomina sobie, by podpisywał cokolwiek związanego z ruchem politycznym Grabowskiego, zaś jego samego zna luźno. Założyciel  Polska Nas Potrzebuje w odpowiedzi stwierdził, że Pilecki "To jest starszy pan, który być może w tej chwili czegoś nie pamięta". 

Więcej o:
Komentarze (32)
Nowa partia chwali się, że jej inicjatorem jest syn Witolda Pileckiego. Ten nic o tym nie wie
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 32 razy 30

  Tak więc wyjścia są dwa: abo partię założył bezczelny oszust, albo lokomotywą tej partii ma być starszy pan, który nie pamięta, kogo popiera i co podpisał.

 • hipo krater

  Oceniono 33 razy 27

  Ruskie dają forsę na te wszystkie dziwaczne partie, łącznie z Konfederacją, czy to Kaczyński mnozy się przez pączkowanie ?

 • realistas

  Oceniono 29 razy 23

  Następni "patrioci" do koryta.

 • walkirrr

  Oceniono 18 razy 16

  chyba "Koryto nas potrzebuje"

 • antekpociecha

  Oceniono 16 razy 14

  Czasy i metody się zmieniają kiedyś wystarczyła fotka z papieżem

 • antekpociecha

  Oceniono 15 razy 13

  Nic w tym dziwnego nie on jeden na kłamstwie buduje partię i politykę w tym kraju w którym na wyborców to działa jak nigdzie indziej. Dlatego tu uczciwi ludzie trzymają się z dala od polityki

 • dojcze_kabana

  Oceniono 16 razy 10

  Grabowski to wielokrotnie skompromitowany pajac

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 9

  Panie Grabowski. Myślę, że LEPIEJ będzie zainwestować w obie "wdowy gosiewskie", bo one po wykopyrtnięciu Prezesa, będą bez szans. Proponował bym też zacząć namawiać aktora Andrzeja Grabowskiego, który "jest w potrzebie", więc dla kasy zagra wszystko i kto wie, czy nawet nie zechce wystartować na prezydenta, jak jego kumpel po fachu Zełeński. :-))
  A elektorat "Ferdków" i Tańca z Gwiazdami, to jednak parę milionów szabel... :-)

 • wujekdolf

  Oceniono 7 razy 7

  mam lepszy pomysł - napisze w windzie mojego budynku że tu mieszkają sami sataniści - jeszcze klecha po kolędzie się nie zapowiadał - poczekam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX