Wrocław. "Marsz Polaków" pod wodzą Międlara rozwiązany.  Policja użyła armatek wodnych

"Marsz Polaków" pod wodzą byłego księdza Jacka Międlara został rozwiązany przez wrocławskich urzędników po tym, jak padły antysemickie hasła oraz odpalono race. Narodowcy zignorowali decyzje miasta, więc policja użyła armatek wodnych.

Marsz wrocławskich narodowców zgromadził kilka tysięcy osób. Zgodnie z planem wyruszyć miał z Wyspy Słodowej, by ulicą Dubois przejść do mostu Sikorskiego i udać się do Placu Solidarności. Jednak na ulicy Dubois został on rozwiązany.

Zanim do tego doszło, były ksiądz Jacek Międlar wykrzykiwał m.in. "Magistrat chce zdelegalizować polskość. Nie damy się. Duma, duma narodowa duma" i przekonywał, że "Polska leży plackiem przed Brukselą, Waszyngtonem i Tel Awiwem". 

Policja użyła armatek wodnych

Jak podaje wrocławska "Gazeta Wyborcza", przedstawiciele wrocławskiego magistratu rozwiązali marsz, ponieważ narodowcy wznosili antysemickie hasła i użyli materiałów pirotechnicznych. Chociaż policjanci apelowali do uczestników o rozejście się, ci szli dalej rzucając pod adresem funkcjonariuszy obraźliwe sformułowania. Policja użyła armatek wodnych.

Gdy manifestanci zostali zepchnięci w stronę ul. Pomorskiej w stronę policjantów rzucano petardy i puste butelki. Kilka osób zostało zatrzymanych.

>>> Tak wyglądał Marsz Niepodległości w 2018 roku

Więcej o:
Komentarze (143)
Wrocław. "Marsz Polaków" pod wodzą Międlara rozwiązany. Policja użyła armatek wodnych
Zaloguj się
 • idioteka-narodowa

  Oceniono 68 razy 50

  Brawo Policja we Wrocławiu! Pozamykać psycholi mędlarowskich.Nienawiść niech wyleją na swoje podwórka.,a w Polsce musi być porządek. Warszawska Policja rac nie widziała,a my policjantów,bo byli zadymieni na czerwono.

 • timtimtim

  Oceniono 59 razy 33

  Dziś Wrocław jest moją Warszawą. W Warszawie faszyści niestety maszerują bezkarnie.

 • notremak

  Oceniono 33 razy 23

  Policja wreszcie zaczyna myśleć i działać.
  Pogoniła wyjącą bandę kibolską udającą patriotów, w gruncie rzeczy szukającą rozróby.
  A dla takich bezmózgów każda okazja jest dobra.

 • lisamonika

  Oceniono 30 razy 22

  Idiota ksiadz. Nie jest umyslowo sprawny.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 32 razy 18

  Jednego nie rozumiem, dlaczego po wezwaniach o rozejściu się Policja nie otoczyła tych co nie podporządkowali się i wszystkich nie spisała celem ukarania mandatami.

 • antyk63

  Oceniono 23 razy 15

  Dawno wojny nie było. Ludziom się w doopach przewraca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX