Tragedia w zachodniopomorskim. Duńscy myśliwi śmiertelnie postrzelili naganiacza

Podczas zorganizowanego dla myśliwych z Danii polowania we Włościborzu w wojwództwie zachodniopomorskim doszło do tragedii - donosi RMF FM. 47-letni mężczyzna zginął w wyniku postrzelenia.

Jak informuje RMF FM, mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową i zmarł na miejscu.

W polowaniu udział brało 17 duńskich myśliwych. Nie wiadomo, kto oddał śmiertelny strzał. Policja zabezpieczyła broń wszystkich uczestników polowania. Według jej ustaleń, myśliwi byli trzeźwi. 

Nieszczęśliwe polowanie na Dolnym Śląsku

O innym nieszczęśliwym wypadku na polowaniu piszą też dziś dolnośląskie media. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", podczas polowania grupowego w pobliżu miejscowości Uliczno, na granicy Ślężańskiego Parku Narodowego, doszło do postrzelenia ok. 50-letniego myśliwego, którego kula trafiła prawdopodobnie rykoszetem. Mężczyzna został śmigłowcem zabrany do szpitala. Jego stan określa się jako ciężki. 

>>> Polowania wciąż popularne:

Więcej o:
Komentarze (314)
Tragedia w zachodniopomorskim. Duńscy myśliwi postrzelili naganiacza
Zaloguj się
 • krasiwyj

  Oceniono 92 razy 84

  Głupi sposób na "zabijanie" wolnego czasu w świecie informatyki i ogólnodostępnego pożywienia. To było dobre za czasów króla Pana.

 • swiata.koniec

  Oceniono 90 razy 74

  Jak to jest, że jak ja sobie wyjdę ze strzelbą na podwórko i zacznę strzelać do bezdomnych psów i kotów to dostanę dwa lata za znęcanie, a oni mogą zabijać zwierzęta gatunków znacznie mniej pospolitych, urządzać całe festiwale mordowania i to jest legalne?

 • blubrystaregomarycha

  Oceniono 84 razy 58

  Tragedią jest mordowanie zwierząt. Jeśli zginął myśliwy, to nie ma kogo żałować. No, chyba że przypadkowa osoba, to rzeczywiście tragedia.

 • evi-ana

  Oceniono 59 razy 57

  Wypada się jedynie cieszyć, że nikt postronny nie zginął przez tę "zabawę". Uczestnicy takich eskapad chyba liczą się z tym, że sami mogą zostać "zwierzyną".

 • yaspiman

  Oceniono 51 razy 49

  "Według jej ustaleń, myśliwi byli trzeźwi". no to wielki sukces, bo mogli być kompletnie pijani (jak zwykle). jestem za pełnym zakazem zabijania zwierząt dla przyjemności. wszyscy myśliwi jako potencjalni zabójcy powinni zostać poddani resocjlizacji przywracajacej ich do życia w normalnym społeczenstwie.

 • maxwywar2

  Oceniono 41 razy 35

  W Boulandzie ostatnio wolny sąd wycenił życie takiego chłopa co go z dzikiem pomylili na 50tys pln. Bydlakowi ktory strzelal nawet broni nie zabrali. Wiec tu też pare złoty załatwi sprawe. Jaki kraj taka sprawiedliwość.

 • szalhen

  Oceniono 36 razy 30

  Myśliwi chcą wznowienia możliwości polowania na wilki - bo ponoć zagrażają ludziom. Co roku kilka osób ginie z rąk myśliwych a nie wilków. Zasadne więc wydaje się wznowienie polowań na myśliwych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX