Marynarz z Kołobrzegu seryjnym zabójcą? Człowiek o dwóch twarzach miał rozkochiwać i zabijać

Marynarzowi z Kołobrzegu Mariuszowi G. postawiono zarzuty zabójstwa trzech kobiet. Mężczyzna miał wchodzić z nimi w intymne relacje i przywłaszać sobie ich majątek. Lokalne media G. określają jako człowieka o dwóch twarzach.

43-letni mężczyzna został zatrzymany w lipcu tego toku w związku z zaginięciem 54-latki. Z ustaleń prokuratury wynika, że G. zabił 7 czerwca kobietę i przywłaszczył jej mienie. Ciało zostało odnaleziono w lesie nieopodal Kołobrzegu. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa z motywacji "zasługującej na szczególne potępienie".

Kołobrzeg. Zarzuty za zabicie trzech kobiet dla marynarza Mariusza G.

Gdy Mariusz G. przebywał w areszcie, śledczy pracowali nad zaginięciem dwóch innych kobiet. Jedna z nich to 37-latka z Kołobrzegu, która miała wyjechać zagranicę. Jak informuje portal kolobrzeg.naszemiasto.pl, 43-latek miał wejść w posiadanie jej mieszkania, które następnie sprzedał.

>>> Zatrzymanie gangstera "Chulia", skazanego za zabicie sześciu osób:

"Dalsze czynności mające na celu ustalenie aktualnych miejsc pobytu dwóch zaginionych kobiet doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, który w dalszej kolejności pozwolił na ujawnienie dwóch kolejnych ukrytych ciał obu poszukiwanych" - informuje prokuratura. Kolejnych zbrodni, jak podają śledczy, 43-latek miał dokonać wiosną 2016 roku i w październiku 2018 r. We wszystkich przypadkach mowa jest o "motywacji zasługującej na szczególne potępienie".

Podejrzany o zabicie trzech kobiet. Koleżanka: Pomagał, działał charytatywnie

Mariusz G. był marynarzem i należał do klubu morsów w Kołobrzegu. Z artykułu kolobrzeg.naszemiasto.pl wyłania się obraz człowieka o dwóch twarzach. - To był nasz dobry kolega. Według naszych odczuć takiego kolegi można by życzyć każdemu. Brzmi to może dość dziwnie, ale my się teraz czujemy tak, jakbyśmy rozmawiały o dwóch różnych osobach. Gdy tylko mógł, pomagał. Działał charytatywnie. Był bardzo sympatyczny i mógł się podobać. Niepijący, zadbany, zawsze czyściutko ubrany, buty na wysoki połysk - mówi portalowi koleżanka G. z klubu morsów. Według niej podejrzany o zabójstwa opowiadał, jaki jest samotny i że chce "wreszcie poznać partnerkę na całe życie".

Zupełnie inaczej G. miał traktować swoje sąsiadki. - Potrafił coś złośliwie rzucić. Jakby resztą gardził - mówi jedna z nich.

Śledztwo cały czas jest prowadzone. Jak podaje prokuratura, trwa gromadzenie materiału dowodowego "w celu wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy". Sprawą zajmuje się szczecińskie Archiwum X. Mężczyźnie za zbrodnie grozi kara od 12 lat więzienia do dożywocia. 

Więcej o:
Komentarze (40)
Marynarz z Kołobrzegu seryjnym zabójcą? Miał rozkochiwać i zabijać. Ofiarami prawdopodobnie trzy kobiety
Zaloguj się
 • marrob

  Oceniono 37 razy 25

  Znów to samo. Czy możecie przeszkolić tzw. rzeczników prasowych o tym że nie "ujawniono" ale"odnaleziono", "znaleziono" ciało poszukiwanej osoby. Jak czytam że "ujawniono" ciało to nóż mi się w kieszeni otwiera. Kochani rzecznicy prasowi, ujawnić mozna np.tajemnicę państwową. Ciało można "tylko" odnaleźć.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 24 razy 24

  Jak łatwo można się nabrać na wyczyszczone buty,koleżeńskośc,empatię?Psychapotia,to najtrudniej wykrywana choroba psychiczno-charakterologiczna.Potrafią doskonale się maskować,ale od razu przepisywać na chłopa mieszkanie swoje?!

 • antroponimia

  Oceniono 25 razy 15

  Miała wyjechać ZA GRANICĘ, a nie "zagranicę"! Poprawcie tego byka.

 • koment22

  Oceniono 16 razy 14

  Ja wam coś powiem: ci, którzy zachowują się nad wyraz sympatycznie zwykle najwięcej mają za uszami. W Polsce uczciwy i prawy obywatel zwykle nadgorliwy nie jest, bo życie go dojeżdża.

 • zueoko

  Oceniono 15 razy 9

  Sk_rwysyn

 • ax-les-thermes

  Oceniono 9 razy 7

  A i w kosciele byl co niedziele, komunie przyjmowal i na tace dawal. Taki dobry katolik.

 • koment22

  Oceniono 7 razy 7

  Jeszcze napiszcie, że chodził do Marty za plecami komendanta Wieśka :D

 • 2345olskup

  Oceniono 7 razy 7

  ja tez jestem marynarzem ale pije nie mam butow na blysk, nie jestem morsem i mam sąsiadki ale chętnie bym je poznal ..zona miała przypuszczenia ze to ja bylem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX