Niedziele handlowe 2019. Czy 10 listopada sklepy będą otwarte?

W najbliższym czasie, w poniedziałek 11 listopada, czeka nas dzień wolny od pracy. Czy w ramach Święta Niepodległości poprzedzająca go niedziela będzie handlowa?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. W tym roku niedziela handlowa wypada tylko raz w miesiącu (wyjątkiem jest jedynie kwiecień i grudzień). Kiedy w listopadzie wypada niedziela bez zakazu handlu?

Niedziele handlowe 2019. Czy 10 listopada wypada zakaz handlu?

Chociaż w najbliższy poniedziałek 11 listopada wypada Święto Niepodległości, które jest dniem wolnym od pracy, to niedziela 10 listopada nie jest handlowa. Planując zakupy musimy mieć na uwadze to, że przez dwa dni obowiązuje zakaz handlu. 10 listopada zamknięte będą centra handlowe i duże sklepy takie jak Biedronka czy Lidl. W niedzielę mogą być otwarte jedynie: apteki, cukiernie, restauracje, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, sklepy pełniące funkcję placówki pocztowej oraz sklepy prowadzone przez właściciela lub jego rodzinę. Najbliższa niedziela handlowa wyznaczona została 24 listopada.

Kalendarz niedziel handlowych od 2020 roku

Kolejna zmiana dotycząca terminów niedziel handlowych czeka nas już od stycznia 2020 roku. Od tego momentu centra handlowe i duże sklepy będą mogły być otwarte w niedzielę maksymalnie siedem razy w roku. Handlowa niedziela będzie mogła wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc czy ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe 2019. Czy 10 listopada sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 9 razy 7

  Mnie tylko interesuje czy w najbliższą handlową niedzielę czyli ostatnią tego miesiąca w Castoramie znajdującej się naprzeciwko na kasie numer 2 będzie pracowała pani Bożena C.( ta z pomalowanymi paznokciami na dłoniach i palcach u nóg na zielono), włosy jasny blond zaczesane w kok oraz dowożąca towar wózkiem widłowym Bogumiła E.( pręty gwoździe itp.)

 • Oceniono 9 razy 7

  Ja jednak wytrwale czekam do niedzielnego wydania rubryki handlowa niehandlowa niedziela sygnowanej przez dyrektora departamentu UZ informująca mnie wszystkich nas wiernych czytelników tych niecodziennych wiadomości o fakcie iż w niedziele nici z zakupów obejrzę zamieszczoną tabelkę zrobię ściągawkę po raz setny obym nie zapomniał!!!

 • Oceniono 6 razy 4

  Mnie smuci, że w poniedziałek będą sklepy zamknięte a do 24h mam daleko. Podobno na defiladzie będą komandosi z Lublińca też chciałbym być po części takowym po spożyciu zielonego komandosa( tego z butelką bezzwrotną za 7.99 w Biedronce) a jak tu iść na trzeźwo?!

 • domowy daeodon

  Oceniono 8 razy 4

  Wiem wiem wiem, że o ile zechce kupić bułki lub dowolny towar to muszę niestety iść do tkzw.rodzinnych sklepików które mają w nosie niepracujące w normalnym handlu niedziele a znajdujące się tuż obok na bazarku i co zatkało kakao ministra handlu??!

 • jezierskiadam

  Oceniono 7 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  Czy w ramach Święta Niepodległości poprzedzająca go niedziela będzie dniem opamiętania się dla NPK?
  Kiedy ten bałwan NPK wreszcie przestanie ośmieszać siebie i denerwować czytelników?

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy -4

  O
  T
  U
  A

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX