Małopolska: Antyterrorysta i żołnierz WOT podejrzani o wysadzanie bankomatów

Dziennikarze portalu limanowa.in ustalili, że dwie osoby, które usłyszały zarzuty w związku z wysadzeniem bankomatów w miejscowościach Słopnice i Krempachy, to policyjny antyterrorysta oraz żołnierz WOT.

Przypomnijmy, że do wysadzenia bankomatu w miejscowości Krempachy doszło w połowie lipca. Z uszkodzonej maszyny skradziono 33 tys. zł. W Słopnicach bankomat został wysadzony pod koniec sierpnia. Złodzieje wzbogacili się tam o kolejne 30 tys. zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu.

Podejrzani o wysadzanie bankomatów usłyszeli zarzuty. Zastosowano wobec nich dozór policyjny

W sprawie wysadzenia dwóch bankomatów w województwie małopolskim zatrzymano dwóch mężczyzn. W czwartek 24 października osoby te usłyszały zarzuty. Z ustaleń dziennikarzy portalu limanowa.in wynika, że podejrzani to czynny funkcjonariusz małopolskiej policji, który pełni służbę w pododdziale kontrterrorystycznym oraz emerytowany policyjny antyterrorysta, będący obecnie żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

>>> Nieznany mężczyzna okrada czeskie sklepy z...pistacji!

Wobec obu mężczyzn zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policyjnego. Rzecznik komendy wojewódzkiej w Krakowie odmówił dziennikarzom udzielenia informacji na temat tego, czy wobec podejrzanych wszczęto postępowanie wewnętrzne i czy nadal pełnią oni służbę. 

Więcej o:
Komentarze (81)
Małopolska: Antyterrorysta i żołnierz WOT podejrzani o wysadzanie bankomatów
Zaloguj się
 • marikfox

  Oceniono 38 razy 38

  Pod poprzednim temetem "Córka Kornela Morawieckiego uważa, że ojciec mógł żyć dłużej. Krytykuje służbę zdrowia " wylaczyli komentarze.
  To ja tylko powiem: pretensje do brata

 • kazek100

  Oceniono 34 razy 34

  Jak jeden sędzia ukradł gdzieś tam batonika, to Ziobro i Piotrowicz rozwalili cały system sądownictwa w Polsce. To może należałoby zlikwidować całe to wojsko Macierewicza?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 24 razy 20

  "Rzołmieże wyklęci!"

 • ar.co

  Oceniono 22 razy 16

  WOT - pisowska elita sił zbrojnych. I takim bandziorom Prostytutki i Sutenerzy dają broń.

 • punter

  Oceniono 20 razy 14

  "wolnościowe środki zapobiegawcze" wobec gości, którzy wysadzali w powietrze bankomaty - zapewne kradzionym z policji albo WOT materiałem wybuchowym .... pięknie
  to do "pracy" też dalej chodzą ?

 • masakramasakra

  Oceniono 11 razy 11

  Republika Banasiowa

 • ilirian

  Oceniono 10 razy 10

  Czym różni się kontrterrorysta od antyterrorysty? Bardzo mnie to zafrapowało.

 • wolak007

  Oceniono 14 razy 10

  Pierwsze efekty szkoleń WOT...
  Bankomaty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX