Pili, palili i pobili księdza w kruchcie kościoła - dwóch z nich zatrzymano. Mają po 14 lat

Od niedzieli wieczorem, policja poszukiwała sprawców pobicia księdza, którzy wcześniej pili, palili i oddawali mocz w kruchcie kościoła w Mosinie. Jak się okazało, napastnicy mają po 14 lat.

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował za pośrednictwem Twittera o zatrzymaniu osób, które w niedzielę wieczorem napadły na duchownego w Mosinie w województwie wielkopolskim. Jak się okazało sprawcami są 14-latkowie.

Pili, oddawali mocz, a później uderzyli księdza w kruchcie kościoła - dwie z trzech podejrzewanych osób zatrzymane

W ustaleniu tożsamości sprawców pomogły nagrania z monitoringu zainstalowanego przy kościele oraz zeznania świadków. - Na komisariacie w Mosinie są dwie z trzech podejrzewanych osób. To czternastolatkowie z tej miejscowości. Czekamy na trzecią osobę. Motywy ich działania będziemy teraz wyjaśniać - powiedział w rozmowie z Polsat News podkomisarz Piotr Garstka z wielkopolskiej policji.

W niedzielę 3 listopada po godzinie 21, wierni poskarżyli się wikaremu na osoby, które piły, paliły i oddawały mocz w kruchcie kościoła św. Mikołaja w Mosinie. Duchowny od razu udał się na miejsce, gdzie zwrócił uwagę na ich nieprzyzwoite zachowanie. Wtedy jeden z 14-latków uderzył księdza w twarz. Wikaremu nic poważnego się nie stało, chociaż ma znaczne zasinienia wokół oka. Po napaści, ksiądz od razu złożył zawiadomienie na policję.

Więcej o:
Komentarze (203)
Pili, palili i pobili księdza w kruchcie kościoła - dwóch z nich zatrzymano. Mają po 14 lat
Zaloguj się
 • ola-blue

  Oceniono 33 razy 29

  Zaiste - powalający efekt 2 godzin tyg. religii w szkołach Przez 9 lat nauki (licząc "zerówkę" ) ci młodzieńcy uczestniczyli w prawie 700 świętych godzinach . Ze skutkiem odwrotnym.

 • mamagda3

  Oceniono 27 razy 23

  Gdyby ci młodzi ludzie wybrali sobie na miejsce libacji waszą klatkę schodową i ktoś zwróciłby im uwagę, byłby potraktowany identycznie jak ksiądz albo gorzej.

 • u_corsu

  Oceniono 26 razy 18

  Dobrze, ze kk juz potrafi wzywac policje, kiedy przestepstwo sie dokonuje na styku mlodziezy i duchownych. Ciekawie, kiedy w koncu wezwa, gdy to mlodzierz bedzie ofiara a ksiadz sprawca.

 • mlody_dron

  Oceniono 44 razy 18

  A ilu kościelnych pedofili zatrzymano?

  Ach przepraszam, zapalenie papierosa przez młodzież to przecież znacznie wieksza zbrodnia od gwałtu dorosłego na dziecku.

 • rita.1

  Oceniono 17 razy 17

  No patrzajta ludziska! A lekcji religii w szkołach jest więcej niż lekcji fizyki czy chemii.
  O przedszkolu nawet nie wspomnę.

 • stefffon

  Oceniono 28 razy 16

  jak ksiądz jest prawdziwie wierzący, to niech im przebaczy i nadstawi drugi policzek

 • frysiu2009

  Oceniono 19 razy 15

  Chłopcy zachowywali się haniebnie. Ale jako czternastolatkowie to przynajmniej od siedmiu lat "uczą" się religii, są wychowywani w katolickich rodzinach. Jeżeli mimo wszystko tak się zachowuja to po co te miliardy na wychowywanie w duchu katolickim?

 • oloros11

  Oceniono 14 razy 12

  tak w skrócie jest przyszłość kościoła w Polsce = ciężko kler na to pracuje no i wierny suweren

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX