Sekielski po incydencie z hostią: Ofiarom nie pomogli, a teraz ścigają dziecko. "Gdzie my, k***a, żyjemy?"

"Nikt z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu (...) z żadną z ofiar, które opowiedziały w filmie swoją historię. Nie znalazł się nawet jeden duchowny... A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek" - oburza się Tomasz Sekielski, autor filmu o pedofilii w Kościele katolickim.

"Tylko nie mów nikomu" opowiada o przypadkach pedofilii w Kościele katolickim sprzed kilkudziesięciu lat, a także o sprawach zupełnie nowych. Dziennikarze starali się dotrzeć zarówno do księży-pedofilów, jak i ich ofiar. W filmie Tomasza i Marka Sekielskich po raz pierwszy padają oskarżenia o pedofilię wobec osobistego kapelana prezydenta Lecha Wałęsy ks. prałata Franciszka Cybuli oraz ks. Eugeniusza Makulskiego - kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

Tomasz Sekielski, autor "Tylko nie mów nikomu", opublikował wpis na Facebooku pół roku po premierze filmu. Nawiązał w nim do incydentu z Bełchatowa. 13-letni chłopak podczas mszy przyjął komunię, a następnie wyjął i schował ją do kieszeni. Dziecko tłumaczyło się bólem zęba, ale duchowni wezwali policję, przekonując, że doszło do profanacji. 

6 miesięcy od premiery Tylko Nie Mów Nikomu.. NIKT, dosłownie NIKT z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu / pomocy / zadośćuczynienia ŻADNEJ Z OFIAR, które opowiedziały w filmie swoją historię. Nie znalazł się nawet jeden duchowny... A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek... Polski Kościół AD 2019... Gdzie my k.... żyjemy?

"Zabawa w chowanego" 

Bracia Sekielscy zapowiedzieli kontynuację tematu. W kolejnym filmie, pod tytułem "Zabawy w chowanego", zamierzają pokazać historię "jednego księdza i wielu ofiar”. Jak zapowiedział Tomasz Sekielski, film "zostanie wyemitowany jesienią". - Mówiłem o tym, że będzie to październik, ale może będzie to listopad, bo nie zamierzamy się spieszyć. Pewnie zakończymy to trzecią częścią jesienią 2020 roku - stwierdził dziennikarz.

Zdjęcia do filmu już trwają. Podobnie jak poprzednia część, "Zabawy w chowanego" będą udostępnione za darmo, a pieniądze na jego produkcję zebrane poprzez zbiórkę w serwisie Patronite.pl. Sekielscy prowadzą teraz zbiórkę na film o SKOK-ach. Po jej zakończeniu będą zbierać środki na film o pedofilii.

>>> Sekielski: Ofiary mówią, że razem z tym filmem zostawiają część traumy za sobą

Więcej o:
Komentarze (779)
Sekielski po incydencie z hostią: Ofiarom nie pomogli, a teraz ścigają dziecko. "Gdzie my, k***a, żyjemy?"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 205 razy 179

  Zakład karny, Polska, 2020 rok. Koleś z celi pyta się drugiego, za co garujesz?
  Na mszy nie byłem dwa razy pod rząd. I od razu puszka? Nie od razu, zawiasy były, ale odwiesili bo księdza po kolędzie nie wpuściłem..

 • bsdw

  Oceniono 150 razy 128

  Kościół zdechnie bo to nieuniknione. Ale zdychając sporo jeszcze zniszczeń zrobi. Jak dziwi zwierz.

 • cezar85

  Oceniono 150 razy 126

  'Według relacji księży, chłopak miał szarpać się i trzykrotnie próbować uciec z kościoła'

  Zgodnie z treścią przepisu art. 211 Kodeksu karnego ten, kto wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru, uprowadza lub zatrzymuje małoletniego poniżej lat 15 (...) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  dlaczego pedofile jeszcze nie siedzą?

 • chi-neng

  Oceniono 127 razy 103

  "Ofiarom nie pomogli, a teraz ścigają dziecko. "Gdzie my, k***a, żyjemy?"
  -----
  Nic dodać, nic ująć, bowiem wszystko zostało powiedziane.

 • js08836

  Oceniono 100 razy 90

  O tym samym pisałem zaraz po tym incydencie. Dziecko chowa hostię, kawałek ciastka do kieszeni i wzywają Policję. Ta przyjeżdża błyskawicznie na sygnale by interweniować w sprawie profanacji, obrazę uczuć. Policja nie zrobiła tego po filmie Sekielskich. Nie zrobiła tego nawet na podstawie zeznań świadków. Oto Polska wg. PiS. Oto Polska wyznaniowa z łotrami w kolorowych sukienkach i kolorowych czapach na głowach. A później klechy się dziwią, że wiernych coraz mniej i coraz mniej w seminariach duchownych. Być księdzem staje się obciachem bo kojarzony jest coraz bardziej z pasożytami i nierobami . Zaufanie do klechów leci na łeb na szyję, a to dopiero początek.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 84 razy 74

  oni są od brania pieniedzy a nie rozdawania...2000 lat doswiadczenia...

 • threemen

  Oceniono 78 razy 66

  Tych ludzi interesuje tylko własny interes. Przywileje i bezkarność.

 • glinda53

  Oceniono 60 razy 52

  Panie Tomku produkujcie te filmy o tej koscielnej pedofili,subsordynacji kk do upadlego ,moze dotrze to w koncu do spoleczenstwa ,ale jak sie od malego indoktrynuje jest ciezko to zmienic.
  Zycze Wam duzo zdrowia i dobrych pomyslow w realizacji by dotrzec do tej zabetonowanej rzeszy HIPOKRYTOW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX