13-latek wypluł hostię na mszy św. w Bełchatowie. Policja: Skończyło się pouczeniem stron

- Skończyło się pouczeniem stron. Przede wszystkim zgłaszających księży - tak o incydencie w bełchatowskim kościele mówił w rozmowie z Wirtualną Polską nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Polciji w Łodzi. W trakcie jednego z nabożeństw 13-letni chłopak wypluł przyjętą od księdza hostię i włożył do kieszeni. Ostatecznie nastolatek hostię spożył.

13-letni chłopak w trakcie mszy w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie przyjął komunię, a następnie wypluł i schował do kieszeni. Sprawę opisał "Super Express".

Duchowni wezwali policję, obawiając się profanacji hostii. 13-latek tłumaczył swoje zachowanie bólem zęba. Według relacji księży, chłopak miał szarpać się i trzykrotnie próbować uciec z kościoła, ostatecznie hostię jednak spożył i tym samym nie doszło do znieważenia.

- Skończyło się pouczeniem stron. Przede wszystkim zgłaszających księży - mówi Wirtualnej Polsce nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Jak dodał, 13-latek nie został przesłuchany.  - Wyjaśnialiśmy na miejscu okoliczności zdarzenia. Musieliśmy porozmawiać zarówno ze zgłaszającymi, jak i chłopcem. Po przyjeździe matki został przekazany pod jej opiekę - dodał funkcjonariusz.  

Zawiadomienie do prokuratury

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zdaniem działaczy księża "pozbawili dziecko wolności, znęcali się nad nim psychicznie, straszyli go i prowadzili przesłuchanie, strasząc go konsekwencjami prawnymi".

Ośrodek przypomina też sprawę z 2016 roku, kiedy to ksiądz z poznańskiej parafii uderzył w twarz 10-latka, który schylił się, by podnieść upuszczone przez księdza naczynie z opłatkiem. Ksiądz twierdził wówczas, że to był jego "obowiązek jako szafarza sakramentu, który nakazuje troskę o najdrobniejszą cząstkę konsekrowanej Hostii", ale sąd nie uznał takiego tłumaczenia i skazał go na 5 tys. zł grzywny.

Czy Polska jest świeckim państwem? Postanowiliśmy zapytać o to przechodniów w Warszawie:

 

Więcej o:
Komentarze (791)
13-latek wypluł hostię na mszy św. w Bełchatowie. Policja: Skończyło się pouczeniem stron
Zaloguj się
 • aprilapril

  Oceniono 223 razy 213

  zycie z dala od tej obrzydliwej organizacji jest piekne, polecam kazdemu.
  brzydze sie nimi od dziecinstwa, a zyje juz 60 lat.

 • 11krzych

  Oceniono 178 razy 168

  Cienko stoi katolicka sekta, skoro wzywa policję żeby zmusiła nieletniego do udziału w obrzędach zamiany potrawy wegańskiej na mięsną.

 • ar.co

  Oceniono 158 razy 150

  Próbował "uciec z kościoła"? Jakim prawem jakiś funkcjonariusz KK zatrzymywał go w kościele?

 • meki_majcher

  Oceniono 156 razy 146

  To już do tego doszło, że pedofile zawiadamiają policję że im dziecko ucieka?
  Słuszną linię ma nasza partia...

 • viaac

  Oceniono 136 razy 130

  "Ostatecznie nastolatek hostię spożył."

  To super wiadomość, dostąpi zbawienia.
  Pytanie z innej beczki: jak to jest, że w sklepie wędlinę podają przez rękawiczkę, a w kościele częstują opłatkiem gołą łapą? Czy transsubstancjacja niszczy, przy okazji, szkodliwe dla człowieka bakterie?

 • fakiba

  Oceniono 99 razy 91

  Nastolatek miał i tak szczęście , bo jeszcze trochę i na stosie by spłonął

 • 11krzych

  Oceniono 100 razy 88

  Zayefane będą filmiki na yuotuba jak łebki zaczną pluć hostią a księdze robić z tego haje. Taki filmik jak ksiądz w tej swojej kiecy goni leszcza co pluje opłatkiem, to może mieć nawet milion subów.

 • 99venus

  Oceniono 78 razy 68

  Czy policja pouczyła chłopca jak należy spożywać hostię?
  Kompletna paranoja.Do Polski wkroczyła średniowieczna ciemnota.

 • cleryka

  Oceniono 65 razy 61

  Za fałszywe wezwanie Policji bez uzasadnienia,kara grzywny dla księdza, a i za przetrzymanie, ograniczenie wolności małolata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX