IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W południowej Polsce podmuchy nawet do 80 km/h

Mieszkańcy południowej Polski muszą uważać w weekend na silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie dla czterech województw i prognozuje, że silne podmuchy mogą utrzymać się miejscami aż do wtorku.

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla południowej Polski. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla południowych części województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W tych regionach wiatr osiągnie w podrywach do 80 km/h. Ostrzeżenia obowiązują w sobotę, do godzin popołudniowych i wieczornych.

Przypomnijmy, że pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza, że meteorolodzy przewidują "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym, co jest szczególnie istotne w świąteczne dni.

Według orientacyjnej prognozy zagrożeń, silny wiatr utrzyma się w województwie małopolskim do poniedziałku, a na Podkarpaciu - aż do wtorku. 

Wzrośnie temperatura

W sobotę temperatura wynosi od 6 stopni C w Suwałkach, przez 9 w Warszawie i Łodzi, 10-11 w Katowicach i Krakowie, aż po 13 w Zielonej Górze. W niedzielę nastąpi delikatne ocieplenie. Najniższa temperatura wyniesie 11 stopni w Suwałkach, w większości kraju około 13 stopni, a najcieplej na Śląsku i w Małopolsce, gdzie termometry wskażą 16-17 st C.

>>> O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Więcej o:
Komentarze (4)
IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W południowej Polsce podmuchy nawet do 80 km/h
Zaloguj się
 • rzuffff

  Oceniono 3 razy 3

  Przynajmniej przewietrzy ten smog.

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Świetnie, niech wszystkich tam szlag trafi, niech pizdzi na PiS-dzielców

 • hamsterx

  0

  A co z opolskim? Nie będzie pizdziło?

 • monikaaleksandra

  0

  Kraków bardzo potrzebuje tego wiatru. Później na parę dni jest spokój że smogiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX