Dwóch policjantów z Gdańska zatrzymanych. Nieoficjalnie: Mieli znęcać się nad bezdomnym

Dwaj policjanci komendy miejskiej w Gdańsku zostali zatrzymani przez BSW i najprawdopodobniej zostaną wydaleni ze służby. Policja wskazuje jedynie, że powodem było dopuszczanie się przez nich "licznych przestępstw". Według nieoficjalnych informacji RMF FM funkcjonariusze mieli znęcać się nad bezdomnym.

Pomorska Komenda Wojewódzka poinformowała w piątek, że dwóch policjantów z KMP w Gdańsku zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy biura spraw wewnętrznych. Do zatrzymania doszło "późnym wieczorem". Policja wprost nie wskazuje, co stało się przyczyną zatrzymania:

Działania podjęte po tym jak okazało się, że obaj zatrzymani dopuszczali się w swojej pracy licznych przestępstw. Czyny, które popełniali są w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie mają one nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant.

Dwóch policjantów KMP w Gdańsku zatrzymanych. Nieoficjalnie: Mieli znęcać się nad bezdomnym

Pomorska KWP zapewnia jednocześnie, że podjęto działania, by wyrzucić obydwu policjantów ze służby. Mężczyźni są na ten moment zawieszeni w obowiązkach i pozostają "w dyspozycji prokuratury". "Za przestępstwa, których się dopuszczali, grożą im także konsekwencje karne" - czytamy w policyjnej notce.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, policjanci mieli znęcać się nad bezdomnym i poniżać go.

Więcej o:
Komentarze (40)
Gdańsk. Dwóch policjantów zatrzymanych za "liczne przestępstwa". Nieoficjalnie: Mieli znęcać się nad bezdomnym
Zaloguj się
 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 11 razy 11

  Może chcieli wyprosić od niego dwa samochody? Przecież to takie modne ostatnio

 • Jan Kot

  Oceniono 22 razy 10

  Większość policjantów to sadyści i psychopaci. Normalny człowiek nie szuka ,,pracy" gdzie można bezkarnie bić i poniżać ludzi.

 • klan_fan

  Oceniono 6 razy 6

  Jedni się emocjonują wysokością emerytury tego czy owego polityka/ hierarchy a mnie się w głowie nie mieści, że w moim kraju pod płaszczykiem służby, pod ochroną kumpli i przełożonych oraz związków zawodowych mendy przechodzą na emerytury po 15 latach. To jak splunięcie w twarz ludziom i uczciwym kolegom.

 • rozaliaroyale

  Oceniono 4 razy 4

  przecież setki zawiadomień o znęcaniu się policji nad osobami zatrzymanymi ,są zamiatane pod dywan

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX