Poznań, tuż obok cmentarza: kierowca po kokainie, a samochód w takim stanie, że koła prawie odpadły

Kierowca po narkotykach, a samochód w takim stanie, że koła prawie odpadły. Taki obrazek przed poznańskim cmentarzem zaobserwowali policjanci zabezpieczający ruch w dniu Wszystkich Świętych. 40-letni mężczyzna został zatrzymany.

Wszystkich Świętych to dla drogówki dzień wytężonej pracy, szczególnie na drogach dojazdowych do cmentarzy. W piątek, w czasie dyżuru obok największego cmentarza na Junikowie w Poznaniu, uwagę szefa tamtejszej drogówki zwrócił dziwnie zachowujący się kierowca białego fiata doblo. Jak wynika z relacji funkcjonariuszy, mężczyzna był również dość pobudzony. 

Po zatrzymaniu kierowcę poddano badaniu narkotestem. Okazało się, że 40-latek był pod wypływem kokainy. Na domiar złego samochód, którym jechał, był w bardzo złym stanie technicznym - koła prawie odpadły.

Trwa policyjna akcja "Znicz"

Policjanci przypominają, że od czwartku w całej Polsce w ramach akcji "Znicz" prowadzone są wzmożone patrole oraz kontrole drogowe. Ponad 5 tysiącom mundurowych pomagają pogranicznicy, żandarmi i strażacy, a także funkcjonariusze straży miejskich i gminnych.

- Żadne święto w ciągu roku nie generuje tak wielkiego ruchu na drodze, jak Wszystkich Świętych - mówi podkomisarz Dawid Marciniak z KGP. Dlatego policja apeluje o bezpieczną jazdę i zachowanie ostrożności oraz czujności. Mundurowi przypominają, że w czasie świątecznego weekendu w wielu miejscach ruchem pokierują policjanci. Wówczas ich komendy są ważniejsze od otaczających znaków drogowych. Uczulają również na możliwe zmiany w organizacji ruchu.

Policja obiecała także bezwzględną walkę z piratami drogowymi. Kontrolowana będzie prędkość, trzeźwość i sposób przewożenia pasażerów. Wszelkie przejawy łamania prawa i stwarzania niebezpieczeństwa mają być ścigane.

Według danych Komendy Głównej Policji, 1 listopada do godziny 18, czyli według najnowszych danych, doszło do 51 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 74 zostały ranne. Funkcjonariusze od czwartku złapali ponad 350 pijanych kierowców. W ciągu pierwszej doby akcji "Znicz" doszło do 75 wypadków, w których życie straciły 4 osoby, a 92 zostały ranne.

W zeszłym roku, jak podaje Komenda Główna Policji, przez cały świąteczny weekend doszło do 425 wypadków, w których zginęło 57 osób, a 528 zostało rannych. Zatrzymano wówczas 1299 kierujących pod wpływem alkoholu.

Tegoroczna akcja "Znicz" potrwa do niedzieli 3 listopada.

Więcej o:
Komentarze (34)
Poznań, tuż obok cmentarza: kierowca po kokainie, a samochód w takim stanie, że koła prawie odpadły
Zaloguj się
 • bamapo

  Oceniono 16 razy 10

  Dobrze że jest ta akcja Znicz bo kulsony nie miałyby pojęcia czym i w jakim stanie suweren podróżuje.

 • polakadam

  Oceniono 21 razy 9

  Może to nie był kierowca tylko zombie? Czy kto sprawdził czy jest podobny do kaczelnika?

 • jml13060

  Oceniono 10 razy 8

  Opowieść reportera 'jagor' o narkomanie w zdezelowanym samochodzie przerwana zaraz po wstępie. Nie ma ciągu dalszego? Policja nie zabrała mu prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, nie zatrzymała w areszcie albo izbie wytrzeźwień, wydział narkotykowy nie sprawdził mieszkania, telefonu komórkowego, źródeł utrzymania, miejsca pracy, kontaktów i rodziny??? Po co w ogóle zamazywano numer rejestracyjny na fotografii? Po co w ogóle taka publikacja, której wartość informacyjna jest zerowa?!!! Jedyne, co z niej wynika to to że policja jednak wyczołgała się z komisariatów na ulice, ale tylko przy cmentarzach (pojawiła się również w okolicach willi prezesa bo żartownisie zamaskowani i jeden z nożem w głowie bawili się w Halloween). Hurra!!! Wiemy jak wygląda mundur policjanta! Bo dotąd to gatunek rzadko spotykany w przestrzeni publicznej, poza kilkoma punktami i sytuacjami (pewne pomniki, dojazd do Wawelu, sejm, senat, pałac namiestnikowski, grupki cywilów z białymi różami albo kibole wyklęci).

 • monodeluxe

  Oceniono 10 razy 8

  Poznań i Wawa kochają kokę.Biedniejsze miasta amfetaminę a taki Wrocław np.to maridżuanę.Wałbrzych to wciąż klej i benzyna.Wschód Polski to nadal kompot.

 • qeton

  Oceniono 13 razy 7

  A skąd wiadomo, że koła prawie odpadły? Były prawie napompowane, czy prawie przykręcone? A może prawie okrągłe?

 • topjar

  Oceniono 10 razy 6

  ale że koła "prawie odpadały" to chyba warto by walnąć 2 kg młotkiem dobrze mieć jeszcze doświadczenie gumiarza, bo po milimetrowej warstwie rdzy na stalówkach to jeszcze mało żeby wydawać opinię biegłego powtarzaną przez gazety...

 • mistermadmat

  Oceniono 7 razy 5

  Słuchajcie nie ma się co dziwić ,kokaina jest droga więc nie było kasy na naprawy samochodu ...coś za coś ....

 • rozganiacz_na_cztery_wiatry

  Oceniono 6 razy 4

  kierowca napierw do pierdla, później bezterminowy, odpłatny pobyt w ośrodku leczenia uzależnień .. auto zezłomować .. i po temacie ...

 • seneka_ml

  Oceniono 7 razy 3

  Po extasy wydawało mu się że ma slicki z F1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX