Poręba. 12-latek w szatni bił i dusił koleżankę. "Dzieci naśladowały walkę MMA"

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widzimy jak uczeń w szatni przed lekcją wychowania fizycznego bije swoją koleżankę, a później ją dusi. Jak informuje policja, bójka była ustawiona - "dzieci naśladowały walkę MMA". Sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

Zdarzenie miało miejsce na początku października, ale teraz w mediach społecznościowych pojawiło się drastyczne nagranie. Widzimy na nim jak chłopiec w szatni bije swoją koleżankę, a później próbuje dusić. Na Twitterze krótki film zamieścił Bartek Piekarski, dziennikarz. Stwierdził nawet, że "to są skutki odejścia od Boga, wiary i kościoła". Jego wpis zyskał mnóstwo komentarzy i udostępnień. Sprawę skomentowała m.in. Policja Małopolska. 

"Wygląda na to, że to była ustawka. Dzieci naśladowały walki w MMA" - skomentowała komenda.

Sprawa już była opisywana w lokalnych mediach. Do sprawy odniósł się dyrektor podstawówki w Porębie Andrzej Jaśkowiec. "Pragnę wyrazić ubolewanie z powodu sytuacji, jaka wydarzyła się w ubiegłym tygodniu w naszej szkole. Bójka miała miejsce na przerwie międzylekcyjnej, podczas gdy uczniowie zamknęli się w szatni wychowania fizycznego. Nauczyciel w takim miejscu nie dyżuruje, bo jest to miejsce, gdzie uczniowie powinni mieć zapewnioną intymność i prywatność (przebieranie się na lekcję wf)" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez portal krakow.naszemiasto.pl.

Bójka w szkole w Porębie. Oświadczenie dyrektora

Dyrektor podkreśla, że jest oburzony zachowaniem chłopca, ale też osób, które się temu przypatrywały. "(...) Z pozyskanych informacji wynika, że bójka była umówiona, "ustawiona", a dziewczynka zgodziła się, że w niej weźmie udział. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca" - napisał Jaśkowiec.

Jak informuje dyrektor o sprawie poinformowana zostały m.in. policja, sąd rodzinny i Małopolskie Kurator Oświaty. 12-latek został skierowany do poradni psychologiczno-pedagogicznej, natomiast jego koleżanką zaopiekował się szkolny pedagog. Dyrektor zawnioskował też do kuratorium o przeniesienie chłopca do innej placówki.

"Ubolewam nad faktem, że film został upubliczniony. Myślę, że to próba szukania taniej sensacji. Uczestnicy zdarzenia są dziećmi, mają 12-13 lat. I bardziej niż medialnego szumu wokół siebie - potrzebują pomocy wychowawczej, co staramy się im zapewnić podczas wszystkich lat edukacji w szkole, a przede wszystkim teraz" - czytamy w oświadczeniu.

Więcej o:
Komentarze (104)
Poręba. 12-latek w szatni bił i dusił koleżankę. "Dzieci naśladowały walkę MMA"
Zaloguj się
 • takaprawda3000

  Oceniono 39 razy 33

  "to są skutki odejścia od Boga, wiary i kościoła"

  Tia katotalibie, a dzieciątko pewnie chodziło na religię i było ochrzczone, obierzmowane i okomuniowane.

 • cezar85

  Oceniono 35 razy 25

  krótki film zamieścił Bartek Piekarski, dziennikarz. Stwierdził nawet, że "to są skutki odejścia od Boga, wiary i kościoła"

  debilowi za mało religii w szkole

 • ochujek

  Oceniono 23 razy 21

  Ta intymność to wspólna szatnia chłopców i dziewcząt. Ale katecheta właził tam? Faktycznie po katolicku.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 27 razy 21

  Duzo gorsze jest, ze wielu doroslych nasladuje Formule ! i rajdy samochodowe.

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 21

  Jest sposób. Powinien dyżurować w szatni katecheta. Będzie wszystko po katolicku. Jak u księdza Kneblewskiego. „Na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną"

 • kowalski55555

  Oceniono 19 razy 17

  Moment, moment..
  Przecież gimnazja, największe zło świata zostały zlikwidowane.
  Teraz jest po staremu i po bożemu - 2 godziny religii w tygodniu.
  To jak to możliwe?

 • 11krzych

  Oceniono 17 razy 15

  >to są skutki odejścia od Boga, wiary i kościoła

  I całe szczęście że odszedł, bo by koleżankę zwyczajem wyznawców religii o bliskowschodnich, betlejemskich korzeniach, spalił na stosie albo ukamieniował.

 • sselrats

  Oceniono 19 razy 15

  Jakby sie bawily w ksiedza i dzieci to by bylo dobrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX