Magdalena Kralka bez listu żelaznego. Jest decyzja ws. szefowej gangu kiboli Cracovii

Krakowski sąd okręgowy nie zgodził się na to, aby Magdalena Kralka otrzymała list żelazny. Kobieta jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców Cracovii. Od wielu miesięcy ukrywa się przed policją.

Posiedzenie Sądu Okręgowego w Krakowie rozpoczęło się dziś o godzinie 8:30. Jego wynikiem jest decyzja, zgodnie z którą Magdalena Kralka nie otrzyma listu żelaznego - informuje tvn24.pl. Podejrzana złożyła wniosek w tej sprawie na przełomie sierpnia i września. Pierwszy raz o list żelazny ubiegała się pod koniec 2018 roku. Wówczas sąd nie rozpatrzył jej wniosku, bo "nie spełniał wymogów formalnych". 

List żelazny to dokument zapewniający oskarżonemu pozostawanie na wolności do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Gwarantuje on wolność, ale pod pewnymi warunkami: oskarżony musi stawiać się na każde wezwanie sądu i nie może opuszczać kraju bez odpowiedniej zgody.

Kim jest Magdalena Kralka? Przejęła kontrolę nad gangiem, gdy jej partner trafił do więzienia

Magdalena Kralka jest poszukiwana za handel narkotykami i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą związaną z kibolami Cracovii. Z ustaleń śledczych wynika także, że utrudniała postępowanie karne, składała fałszywe zeznania oraz nakłaniała do tego inne osoby. Jest poszukiwana listem gończym wydanym przez Prokuraturę Krajową, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. 

Gang, którym miała kierować Magdalena Kralka, stworzyło trzech braci: Adrian, Jakub i Mariusz Z. Poszukiwana kobieta jest konkubiną jednego z nich. Wszyscy trzej mężczyźni byli związani ze środowiskiem kiboli Cracovii i w oparciu o struktury pseudokibiców zorganizowali grupę przestępczą, która handlowała narkotykami na masową skalę. W 2017 roku Centralne Biuro Śledcze Policji aresztowało m.in. Mariusza i Jakuba Z. Podczas akcji zginął Adrian Z., postrzelony przez antyterrorystę. Gdy dwóch braci Z. trafiło do więzienia, ich partnerki przejęły kontrolę nad gangiem. Gabrielę S. udało się aresztować, ale Magdalena Kralka uciekła z kraju. Dzięki pieniądzom z handlu narkotykami Kralka pozostaje nieuchwytna - często zmienia miejsce pobytu, dba także o to, aby nie dało się jej namierzyć, gdy kontaktuje się z kimś z Polski.

Więcej o:
Komentarze (27)
Kraków: Magdalena Kralka bez listu żelaznego. Jest decyzja ws. szefowej gangu kiboli Cracovii
Zaloguj się
 • fctheduck

  Oceniono 10 razy 8

  Niech wstąpi do PiSu, wtedy okaże się, że jest krystalicznie czysta, a jak coś pójdzie nie tak, to Budyń ją ułaskawi.

 • racionalist

  Oceniono 8 razy 4

  Sa dwie opcje. Albo to skonczona idiotka, albo opowiesci o pieniadzach skladowanych na paletach sa bajka. Majac takie fundusze do dyspozycji nie jest problemem polowe zamienic na diamenty i zdeponowac w Szwajcarii, a z druga polowa zwiac do Brazylii, Urugwaju lub innego kraju tego typu.

 • sztucznypolak

  Oceniono 7 razy 3

  Poza wymienionymi warunkami, list zelazny wydaje sie rowniez gdy oskarzony
  "nie będzie nakłaniał świadków do fałszywych zeznań lub starał się w inny sposób usuwać dowodów przestępstwa (art. 282 § 1 pkt 3 k.p.k.)."
  I tu mogl byc problem, biorac pod uwage "popularnosc" tej pani.

 • guru133

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli chce coś żelaznego, to mogą być kajdanki.

 • Mr. X

  Oceniono 6 razy 2

  Wygląda na to, że pierwsze skrzypce w krakowskich klubach grały kobiety.

 • tegepe

  Oceniono 2 razy 0

  Czy ktoś wie, czy w innych krajach kibolstwo także wiąże się z bandyterką?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX