Tomasz Terlikowski o ks. Tymoteuszu Szydle: Lepiej powiedzieć, jak jest, niż straszyć pozwami

Publicysta katolicki Tomasz Terlikowski skomentował urlop ks. Tymoteusza Szydły, syna byłej premier. - Gdybym ja był doradcą księdza Tymoteusza Szydło, powiedziałbym: lepiej powiedzieć, jak jest, niż straszyć pozwami - powiedział Terlikowski. Jak stwierdził, wokół święceń młodego księdza zrobiono "medialny szum" i stał się on osobą publiczną.

Tomasz Terlikowski sprawę księdza Tymoteusza Szydły komentował w programie Onetu. - Cała ta historia jest skomplikowana. Najpierw zrobiono wielki medialny szum wokół święceń kapłańskich Tymoteusza Szydły, były tam telewizje, opowiadano o tym, transmitowano to wszystko. Zrobiono z niego postać publiczną, oczywiście trochę do tego przyłożyły się później media, informując, gdzie on się przenosi i tak dalej - powiedział Terlikowski.

Terlikowski o Tymoteuszu Szydle: Lepiej powiedzieć, jak jest

- W takiej sytuacji bardzo trudno uniknąć takich pytań i gdybym ja był doradcą księdza Tymoteusza Szydły, powiedziałbym: lepiej powiedzieć, jak jest, niż straszyć pozwami. Kiedy nie znamy prawdy, to podejrzenia, plotki i sugestie są zazwyczaj dużo gorsze niż prawda - dodał publicysta.

Terlikowski odniósł się w ten sposób do oświadczenia pełnomocnika Tymoteusza Szydły na temat "nieprawdziwych oraz zniesławiających plotek, dotyczących rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło". W stanowisku prawnik Maciej Zaborowski podkreśla, że informacja o ojcostwie syna europosłanki jest nieprawdziwa. Natomiast wobec osób, które rozpowszechniają "kłamstwa", kierowane będą pozwy.

Terlikowski przekonywał w Onecie, że dla przejrzystości i dobra samego księdza prawda powinna wyjść na jaw. - Odpowiedzi mogą być dziesiątki, ale lepiej jej udzielić, niż pozwolić, żeby plotki hulały. Nie da się ich zamknąć pozwem sądowym - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (598)
Tomasz Terlikowski o ks. Tymoteuszu Szydle: Lepiej powiedzieć jak jest, niż straszyć pozwami
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 289 razy 281

  Mamusia wylansowała synka na celebrytę i tera chce by było o nim cicho. Co za obłuda. Katolicka.

 • wojnis1979

  Oceniono 230 razy 222

  Tymek nie został ojcem, ale zostanie za kilka tygodni. Mam nadzieje że chrzest słodkiego bobaska będzie również transmitowany w tvpis!

 • jael53

  Oceniono 190 razy 176

  Jak nic, dzieci Terlikowskiego dorastają i to dość szybko zmienia mu punkt widzenia.

 • taroudant

  Oceniono 176 razy 160

  Problem w tym, źe dorosły Tymek puknął 16-latkę, a to już nie jest tylko skandal obyczajowy. Ale w pedofilską tradycję Krk wpisał się perfekcyjnie.

 • biesczad1

  Oceniono 120 razy 114

  Kiedyś to się mówiło PRAWDA CIĘ WYZWOLI - ale, gdy twarzami kościoła stali się Rydzyk, Jędraszewski czy Głódź, ta reguła już nie obowiązuje...

 • polakadam

  Oceniono 111 razy 107

  Matka polka od domowego rosolu lansowała się na swoim synu. Bo taki ksiądz, patriota w rodzinie to kolejne potwierdzenie że Szydłowie to wzór rodziny w tym buraczanym kraju.
  A tu synek nagle popsuł ten piękny obraz.

 • jeffcostello1977

  Oceniono 104 razy 102

  Niesamowicie zakłamana rodzina, Dulscy przy nich wysiadają.

 • zd46

  Oceniono 103 razy 97

  Mamusia tą rodzinę odarła z prywatności, między innymi urządzając prymicję syna w Bielsku-Białej, za pieniądze podatników, z ochroną BOR-u, z limuzynami rządowymi, licznymi przedstawicielami rządu i biskupów. Także wesele drugiego syna. Beciu, proszę się "grzmotnąć" we własne piersi a nie straszyć sądami, "masz babo placek", jaki sama ugniotłaś. Myślałaś, że wam się "wszystko należy", nawet szacunek. Niestety na szacunek trzeba sobie umieć zapracować i trzeba zapracować. Arogancja, obłuda, zakłamanie i woda sodowa nie przynosi zaszczytów a po gazowanej wodzie nawet potrafi się długo odbijać. Oto dowód.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX