Gorzów Wielkopolski: Zagadkowa śmierć 15-letniej dziewczynki. Lekarze: Nie znamy przyczyn

25 października w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim zmarła 15-letnia dziewczynka. Trafiła w ciężkim stanie na oddział intensywnej terapii z objawami zatrucia, jednak bezpośrednią  przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Lekarze nadal próbują ustalić, co było pierwotnym powodem złego samopoczucia nastolatki.

Dziewczynka trafiła do szpitala z objawami zatrucia po zjedzeniu na obiad mrożonej potrawy. Po kilku godzinach zmarła.  Inspektor sanepidu prowadząca dochodzenie potwierdziła, że kolejne dwie osoby w rodzinie, które jadły tę samą potrawę, również uległy zatruciu.

Jednak tylko dla 15-latki zatrucie to okazało się śmiertelne. Dziewczynka zmarła z powodu ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej.

Jej matka, która również trafiła do szpitala z podobnymi objawami, żyje. Badania epidemiologiczne nie wykazały nic konkretnego. Lekarze rozkładają ręce. Twierdzą, że pierwszy raz spotkali się z takim przypadkiem.

Przyczyna złego samopoczucia nastolatki nieznana

- Nie ma pewności, czy to pokarm był przyczyną zatrucia. Można mieć wątpliwości, czy to jest zatrucie spowodowane ustrojami - stwierdziła w rozmowie z "Gazetą Lubuską" Dorota Konaszczuk, lubuski inspektor sanitarny.- Nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną śmierci. W mojej ponad dwudziestokilkuletniej praktyce nie spotkałam się z takim zatruciem.

Natomiast rzeczniczka szpitala w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska powiedziała: -  Jako przyczynę zgonu 15-latki przyjęto ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową o nieustalonym pochodzeniu.

Badania niczego konkretnego nie wykazały. Ta śmierć to zagadka

W szpitalu zostały wykonane zostały badania pod kątem wirusów oraz zakażeń. Przeprowadzono nawet badania w pracowni mikrobiologii molekularnej. Niczego one jednak nie wykazały.

Matka dziewczynki jest cały czas na oddziale. Nic nie wskazuje na to, by jej życiu miało zagrażać niebezpieczeństwo.

Więcej o:
Komentarze (90)
Gorzów Wielkopolski: Zagadkowa śmierć 15-letniej dziewczynki. Lekarze: Nie znamy przyczyn
Zaloguj się
 • eisbergh

  Oceniono 39 razy 23

  pyszne mrozoneczki. dobre, bo polskie. prawda? o aferze z sola odpadowa, lezakami, zepsutymi wędlinami itp. dotad nie dowiedzieliśmy się o tym, kto produkuje te zabójcze polskie produkty spożywcze i - wreszcie - kto poniosl odpowioedzialnosc za zatruwanie spoleczenstwa

 • phugoid

  Oceniono 22 razy 18

  moze zleccie po prostu te badania jakiemus porzadnemu i z prawdziwego zdarzenia laboratorium z jakiegos porzadnego a nie teoretycznego kraju i sprawa sie pewnie wyjasni

 • xsawer

  Oceniono 16 razy 16

  "ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa"
  jest przyczyną każdego zgonu.
  Nawet jak cie walec przejedzie, albo utną głowę.

 • anitenanita

  Oceniono 24 razy 16

  Oddać próbki za niedaleką granicę i się dowiemy.

 • coelka

  Oceniono 17 razy 15

  Obie jadly obie się zatruły. Nie ma innej możliwości, te badania podejrzane albo podpłacone albo na nie wszystkie bakterie testy zrobione tylko te najtańsze testy a jakieś wyszukiwane bakterie już nie . Jak to w Polsce winnego nie ma.

 • patriot.wr

  Oceniono 25 razy 7

  Szukajcie tego sklepu, gdzie to kupili, bo mogą być kolejne przypadki

 • mywork

  Oceniono 7 razy 5

  Potrawy z mrożonek poddaje się zazwyczaj obróbce cieplnej, co powinno zabić większość dronoustrojów. Jak to było jakieś gotowe danie, to mogło mieć dodaną saszetkę z przyprawami i tam może być źródło zatrucia!

 • wujek_extrema

  Oceniono 17 razy 5

  To nie jest zadna tajemnicza choroba tylko nieudolnosc polskich lekarzy w wystawianiu diagnozy. Mam tego dobitne dowody we wlasnej rodzinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX