Niedziele handlowe 2019. Czy 3 listopada wypada niedziela handlowa?

1 listopada wypada Wszystkich Świętych czyli święto, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W związku z tym w piątek zamknięte będą sklepy oraz centra handlowe. Czy w tej sytuacji w niedzielę 3 listopada sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela handlowa wypada tylko raz, pod koniec każdego miesiąca. Wyjątkiem są jedynie dwie niedziele handlowe, które przypadać będą w grudniu z powodu świąt Bożego Narodzenia.

Niedziele handlowe 2019. Czy 3 listopada sklepy będą otwarte?

Zgodnie z zasadami wprowadzonymi w ustawie w najbliższą niedzielę 3 listopada wypada zakaz handlu. W związku z tym tego dnia muszą być zamknięte centra handlowe oraz większe sklepy takie jak Carrefour, Biedronka czy Lidl. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 24 listopada. W pierwszą niedzielę listopada otwarte mogą być tylko te placówki, których nie obowiązuje zakaz handlu. Dotyczy to aptek, cukierni, kwiaciarni, kawiarni, stacji benzynowych oraz sklepów pełniących funkcje placówek pocztowych oraz prowadzonych przez właściciela lub jego rodzinę. 

Kalendarz niedziel handlowych od 2020 roku

Termin jednej niedzieli handlowej w miesiącu obowiązywać będzie tylko do końca 2019 roku. W następnych latach przewidywane jest kolejne zmniejszenie tej liczby. Od 2020 roku niedziela handlowa ma wypadać maksymalnie siedem razy w roku: w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w Niedzielę Palmową poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo niedziela handlowa może wypadać w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe 2019. Czy 3 listopada wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • Oceniono 12 razy 6

  A czy NPK już jest w posiadaniu reklamowanego w tym artykule tłumacza Muama?- Jeśli tak proszę tę wiadomość w 43 językach. O handlowych niedzielach z chęcią przeczytam w języku Zulu!!.

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 4

  Na pohybel PiS-dzielskim katobolszewikom, kiedyś będą oglądać zza kratek jak robimy zakupy kiedy nam się żywnie podoba

 • jezierskiadam

  Oceniono 13 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • wasz_dziadek

  Oceniono 4 razy 2

  W Czeskiej Republice wszystkie niedziele są, jak dotąd, handlowe. Może to Husyci o tym zadecydowali 500 lat temu?

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  Znowu durnoty NPK na stronie głównej!!!!

 • heresy

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo lubię ten dział. Jest taki relaksujący.

 • anchois_45

  Oceniono 10 razy 0

  Halynka... kup dwie zgrzewki cukru i 4 chleby bo bydzie jeden dzień zamkninte kurła!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX