Wojewoda lubelski zawiadamia prokuraturę ws. wykładowcy UMCS. Wcześniej mówił o "promocji zboczeń"

Ustępujący wojewoda lubelski i przyszły poseł PiS Przemysław Czarnek złożył do prokuratury zawiadomienie przeciwko wykładowcy UMCS Tomaszowi Kitlińskiemu, w którym zarzuca mu publiczne znieważenie. Wcześniej Czarnek "wsławił się" kontrowersyjnymi wypowiedziami dotyczącymi środowiska LGBT. Mówił m.in., że Marsze Równości to promocja "wynaturzeń i zboczeń".

O ustępującym wojewodzie lubelskim Przemysławie Czarnku wielokrotnie było głośno z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi wymierzonych w społeczność LGBT. W 2018 roku sprzeciwił się Marszowi Równości, który miał przejść przez Lublin, twierdząc, że jest to promocja "dewiacji i wynaturzeń". Z kolei w 2019 roku przyznał wyróżnienia dziewięciu samorządom, które sprzeciwiły się "ideologii LGBT" (sugerował wtedy, że homoseksualizm jest przyczyną pedofilii). W połowie października rektor Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wręczył Czarnkowi Medal Przyjaciół Uniwersytetu, co wywołało sprzeciw w środowisku naukowym (przed uniwersytetem protestowano m.in. z transparentami "Medal dla hejtera").

Wojewoda lubelski pozywa wykładowcę UMCS

W poniedziałek 28 października Czarnek poinformował o złożeniu do prokuratury zawiadomienia przeciwko Tomaszowi Kitlińskiemu, wykładowcy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który sprzeciwił się przyznaniu mu uniwersyteckiego medalu - podaje "Dziennik Wschodni". Czuje się on znieważony słowami Kietlińskiego, który na znak protestu przed decyzją o uhonorowaniu Czarnka zamieścił w mediach społecznościowych apel, w którym zaznaczył, że uhonorowany przez rektora wojewoda lubelski "szczyci się nienawiścią do Ukraińców, LGBT, muzułmanów, a rolę kobiet ogranicza do reprodukcji".

- Żadnej nienawiści do Ukraińców w żadnej swojej wypowiedzi nie podnosiłem. Nie mam żadnej nienawiści do jakiegokolwiek człowieka, co zawsze powtarzam - powiedział wojewoda w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". Komentując swoje wypowiedzi wymierzone w środowisko osób LGBT, stwierdził z kolei, że "nie kierował ich do nikogo personalnie" - Kierowałem je zawsze do ideologii, a zawsze podkreślam szacunek do człowieka - zaznaczył.

Przypomnijmy, że Czarnek na początku roku został pozwany przez organizatora Marszu Równości za swoje słowa o "promowaniu zboczeń, dewiacji i wynaturzeń". Wcześniej zamieścił na swoim kanale na Youtube film pt. "Czarnek przeciwko zboczeniom, dewiacjom i wynaturzeniom", w którym przekonywał, że organizowanie w Lublinie Marszu Równości "sugerowałby, że mamy jakąś nierówność i trzeba teraz demonstrować równość". Zgodnie z ugodą sądową Czarnek miał przeprosić urażonych, ale już dzień później oświadczył, że "nikogo nie przeprasza za ani jedno słowo". 

Przemysław Czarnek złożył już rezygnację z pełnienia funkcji urzędu wojewody lubelskiego - wkrótce zostanie wyłoniony jego następca. W październikowych wyborach parlamentarnych został wybrany do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwość (startował jako nr 2 na liście Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie).

Zwróciliśmy się do Tomasza Kitlińskiego z prośbą o komentarz w sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o:
Komentarze (294)
Wojewoda lubelski zawiadamia prokuraturę ws. wykładowcy UMCS. Wcześniej mówił o "promocji zboczeń"
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 91 razy 71

  miłością bliźniego przepełniony aż buzuje
  prawdziwy Polak - Katolik
  wzór

 • jo1952

  Oceniono 77 razy 53

  Nie ma czegoś takiego jak "ideologia LGBT".Na czym miałaby polegać?Istnieją ludzie o innych preferencjach seksualnych,bez udziału własnej woli i nie ma w tym niczego ideowego.Zwykła biologia.

 • cozano

  Oceniono 62 razy 40

  Jak zwykle skończone chamstwo katolskie, obrażające innych bez zahamowań, niezwykle przewarażliwione jest na swoim punkcie.

 • fortunatzwolinski

  Oceniono 51 razy 35

  KatoFaszystowska swinia
  (Swinie przepraszam)
  znana ze swej zaczadzonej kadzidlem
  Krzyzackiej HOMOFOBII ...

 • iarna

  Oceniono 37 razy 27

  "
  - Żadnej nienawiści do Ukraińców w żadnej swojej wypowiedzi nie podnosiłem. Nie mam żadnej nienawiści do jakiegokolwiek człowieka, co zawsze powtarzam - powiedział wojewoda w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". "

  Koleś jest tak bezdennie głupi że nawet nie zdaje sobie sprawy kiedy pluje na ludzi. I jeszcze te pierdoły o szacunku. Dla kogo? Proboszcza, sufragana i kościelnego?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 29 razy 23

  Po gębie widać, że buc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX