Inowrocław. Cztery ofiary pożaru w kamienicy. Zginęła matka z trojgiem dzieci

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w kamienicy przy ul. Orłowskiej 6 w Inowrocławiu. Mieszkańców udało się ewakuować, jednak zginęła kobieta i troje dzieci.

Strażacy sprawdzają, czy w inowrocławskiej kamienicy, w której pożarze zginęły cztery osoby, są zarzewia ognia. Gaszenie budynku zostało już zakończone. 

Rzecznik kujawsko-pomorskiej straży pożarnej Arkadiusz Piętak mówił TVP Info, że akcję gaśniczą i przeszukiwanie kamienicy utrudniało duże zadymienie, a z jednego z okien kamienicy wydobywał się ogień.

Funkcjonariusz podkreślił, że akcje ratunkowe w budynkach wielorodzinnych zawsze wymagają od strażaków ogromnego zaangażowania. "Mimo szybkiego podjęcia akcji ratunkowo-gaśniczej, szybkości działań, ewakuacji i akcji reanimacyjnej, cztery osoby nie przeżyły pożaru" - dodał. 

Inowrocław. Pożar w kamienicy. Budynek nie nadaje się już do zamieszkania

Na miejsce zdarzenia przyjechał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Ewakuowani mieszkańcy mogą schronić się w podstawionym autobusie. Inspektor budowlany zdecydował, że budynek nie nadaje się już do zamieszkania. W kamienicy było zameldowanych kilkadziesiąt osób.

Pożar w kamienicy na inowrocławskim Starym Mieście wybuchł po 12:00. Ogień rozprzestrzeniał się w trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Orłowskiej 6. W wyniku pożaru zginęły cztery osoby - matka i trójka jej dzieci w wieku trzech miesięcy oraz czterech i pięciu lat. Przed przyjazdem funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia część mieszkańców ewakuowała się z budynku. Straż pożarna ewakuowała jeszcze sześć osób.

Przyczynę zdarzenia oraz śmierci ofiar zbada biegły pod nadzorem prokuratora. 

 
Więcej o:
Komentarze (44)
Inowrocław. Cztery ofiary pożaru w kamienicy. Zginęła matka z trojgiem dzieci
Zaloguj się
 • iimpala

  Oceniono 33 razy 25

  ile kosztuje czujnik dymu? kilkadziesiąt zł? u mnie włącza sie nawet wtedy, kiedy za bardzo przysmażę kotlety i zadymię kuchnię.
  Ratuje życie! i powinien być obowiązkowy w każdym mieszkaniu.
  Podobnie, jak czujnik gazu tam, gdzie jest gaz.

 • miki_riki_11

  Oceniono 21 razy 17

  Kamienica w tragicznym stanie,coraz więcej tych pożarów,grzeją butlami gazowymi,ile takich kamienic jest w Polsce,na Śląsku Zabrze,Bytom i wiele innych,bez wody,kanalizacji,a gdzie ci ludzie mają pójść?

 • 100-lec

  Oceniono 17 razy 13

  straszne...

 • aagaj

  Oceniono 14 razy 12

  Smutne, bardzo smutne tragedia!

 • czarna_zoska

  Oceniono 16 razy 10

  Tragedia straszna po prostu.

 • pansloik

  Oceniono 23 razy 9

  proszę, wyłączcie komentarze. Poziom zbydlęcenia osiągnął maksimum.
  Panie, świeć nad ich duszami.

 • waapi

  Oceniono 11 razy 7

  Co musiały te dzieci przeżywać !!!. Niewyobrażalne jak ten świat jest skonstruowani aby w XXI wieku takie rzeczy nie musiały się dziać.

 • dobrylos

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawi nas czy wielebny ksiądz opiekował sie swoimi owieczkami pomagajac im w trudach zycia czy jedynie zbierał kase na swoje nowe auto.

 • markowski222

  Oceniono 6 razy 4

  Znów pali się stara buda w której mieszkają ludzie, zapewne niezamożni. Cała Polska zachodnia, Pomorze i Śląsk usiane są ruderami bez c.o. A potem zdziwienie że znów jest tragedia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX