Nie tylko Jacek Kurski przepada za twórczością Zenka Martyniuka. Europoseł PiS: "To wybitny piosenkarz"

Zdzisław Krasnodębski, europoseł wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, w ostatniej rozmowie wypowiedział się na temat filmu o Zenku Martyniuku. Według polityka film o tak "wybitnym piosenkarzu" powinien powstać. W produkcję tego przedsięwzięcie zaangażowana jest Telewizja Polska.

Na Podlasiu ruszyły zdjęcia do filmu, który będzie opowiadał historię Zenka Martyniuka. Film, który trafi do kin w walentynki 2020 roku zostanie wyprodukowany przez Telewizję Polską. O inicjatywie TVP wypowiedział się teraz polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zdzisław Krasnodębski chwali Zenona Martyniuka: Zrobiliśmy sobie zdjęcie

Zdzisław Krasnodębski, który z list Prawa i Sprawiedliwości wybrany został do Parlamentu Europejskiego, w ostatniej rozmowie w RMF FM wypowiedział się na temat filmu o znanym muzyku disco polo. Według polityka Zenon Martyniuk jest wybitnym piosenkarzem i zasługuje na swój film.

- Wiem, że powstanie film o Zenonie Martyniuku. Miałem okazję rozmawiać z tym wybitnym piosenkarzem. Zrobiliśmy sobie zdjęcie, jestem z tego bardzo zadowolony. (...) To jest socjologicznie bardzo ciekawy fenomen, wspaniała kariera więc oczywiście taki film warto zrobić. Przecież ile filmów powstało o Franku Sinatrze? - podsumował socjolog, doktor nauk humanistycznych i filozof.

Jak podają wirtualnemedia.pl TVP miało sięgnąć po życiorys Zenona Martyniuka, ponieważ "jego historia jest w hollywoodzkim stylu". Reżyserem produkcji został Jan Hryniak, a w młodego wokalistę wcieli się Jakub Zając. Dorosłego wokalistę zespołu Akcent zagra Krzysztof Czeczot. Zdjęcia do filmu w dużej mierze powstają na Podlasiu.

Więcej o:
Komentarze (266)
Nie tylko Jacek Kurski przepada za twórczością Zenka Martyniuka. Europoseł PiS: "To wybitny piosenkarz"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 101 razy 95

  Wyście PiSsiory wszystkie na poziomie disco-polo. Nawet ci z tytułami naukowymi.

  Dlatego nie ma się co dziwić, że ministrem (bez)kultury jest kołtun, który choć nie czyta (bo nie rozumie) książek - to pisarzy poucza i łaje.

 • antropoid

  Oceniono 74 razy 72

  I dziwić się, że z taka władzą TVP przypomina wczesnotransformacyjny stragan z kasetami disco-polo...
  Pirackimi.

 • jxl82

  Oceniono 52 razy 50

  O gustach się nie rozmawia, ale Zdzisiowi chyba Zenek na ucho nadepnął.

 • czechy11

  Oceniono 47 razy 45

  A czego sie spodziewać po idiocie ze Zjednoczonej Zlodziejni. Przecież to banda prostaków tępaków o kulturze bazarowej.

 • wujekdolf

  Oceniono 47 razy 39

  ja pier... co za gust :) to disco polo to muzyka roboli na budowach :)))

 • robson15

  Oceniono 37 razy 37

  Podobno nie dyskutuje się na temat gustów. Zapewne jest też wielu zwolenników takiego rodzaju muzyki jak disco polo. Jest też bardzo wielu której jej nie znosi podobnie jak ja, ale to rzecz gustu.
  Robić jednak film za publiczne pieniądze o wątpliwej jakości "gwieździe", jak Martyniuk to już duża przesada. Chyba sporo kasy dostał od TV PIS za swoje występy np. w Zakopanem.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 37 razy 35

  Czy PiS zwrócił się już do Szwedzkiej Akademii z wnioskiem o ponowne przeliczenie głosów oddanych na Tokarczuk? Może się przecież okazać, że to nie ona, a właśnie Zenek jest laureatem Nobla...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX